foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Gladius to krótki, obosieczny miecz, który wykorzystywany był przez rzymskich legionistów. Taką nazwę nadano też myszce dedykowanej graczom, którą w ramach serii ROG Asus już za kilka dni wprowadzi do sprzedaży. Zanim zobaczycie ją na pólkach sklepowych możecie się z nią bliżej poznać czytając moją recenzję.

myszka asus rog gladius 1 20140923 1849046367

Mysz zapakowano w sztywny kartonik, który dzięki odchylanej klapie pozwala obejrzeć ukryte pod przezroczystą osłoną akcesorium. Jest to często stosowana przez producentów myszek praktyka, która oczywiście jak najbardziej mi odpowiada. Kolorystyka jest utrzymana w barwach urządzeń dla graczy - przeważają ciemne barwy: czerń i czerwień. Na rewersie pudełka umieszczono ciekawą grafikę, która przedstawia myszkę rozłożoną prawie na czynniki pierwsze. Od razu też widać, kilka ciekawych rozwiązań, które Asus zaimplementował w swojej myszce.
W komplecie z myszką otrzymujemy: pokrowiec - dobrze wykonany z siatki materiałowej, gwarantującej dużą wytrzymałość, dwa przewody do myszki o różnej długości, parę dodatkowych przełączników japońskiej firmy Omron, dodatkowe ślizgacze, naklejki z logo ROG oraz teoretycznie płytkę z instrukcją i oprogramowaniem pozwalającym na modyfikację ustawień gryzonia. Piszę teoretycznie, ponieważ Asus na swojej stronie wymienia płytkę w wyposażeniu, natomiast w egzemplarzu, który trafił do mnie na test, takowej nie było.

myszka asus rog gladius 4 20140923 1136765186

Być może zwróciliście uwagę, na informację o dwóch przewodach do myszki (1m i 2 m). Otóż Gladius ma wypinany przewód. Odpowiednio przygotowane gniazdo z portem microUSB powoduje, że przewód siedzi mocno i pewnie. Oczywiście obie końcówki są pozłacane, a przewód wzmocniony jest oplotem materiałowym.
Obudowę myszki wykonano z ciemnego, matowego tworzywa. Jedynie boki, wykonano z gumy, w której dla poprawienia przyczepności wyryto labirynty małych kanałów. Dzięki temu myszkę trzyma się w dłoni przyjemnie, wygodnie, a co najważniejsze pewnie. Główne przyciski wygięto w kształcie niewielkich rynienek, dzięki czemu palce spoczywają na nich wygodnie - nie ześlizgną się na prawo czy lewo. Na lewym boku, w zasięgu kciuka znajdują się dodatkowe dwa przyciski, którym możemy przypisać dodatkowe funkcje. Pomiędzy lewym i prawym przyciskiem znajduje się rolka przewijania oraz przycisk zmiany rozdzielczości. Ogumowana rolka ma na swoim obwodzie nacięcia, które poprawiają przyczepność palców. Podczas obrotu, wydaje też charakterystyczne dźwięki. Z przodu, w miejscu w którym podłączamy przewód, obudowę wystylizowano na siatkę wentylacyjną. Dzięki temu przód myszki nabrał ostrego, drapieżnego wyglądu. Na spodzie, w specjalnie przygotowanych miejscach umieszczono ślizgacze, które zapewniają odpowiedni poślizg myszki. Czujnik laserowy umieszczono w osi akcesoria. Pozostał jeszcze mały przycisk umieszczony w przedniej części spodu. Zwalnia on blokadę przytrzymującą przewód w gnieździe.

myszka asus rog gladius 10 20140923 1310566788 myszka asus rog gladius 13 20140923 1403334080

Gladius w przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych myszek nie oferuje dużej liczby przycisków. Jak widać mamy tu tylko osiem możliwości przeprowadzenia akcji (dwa przyciski główne, dwa przyciski z boku, przycisk zmiany rozdzielczości, przycisk rolki i przewijanie rolki w dwie strony. Smukły kształt i wyprofilowane boki zapewniają wygodny chwyt osobom zarówno z dużymi, jak i małymi dłońmi (te ze średnimi też nie będą narzekać). Asus nie zaoferował w tym modelu zmiany wagi gryzonia. Może to niektóre osoby rozczarować.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube