foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Nie tak dawno na polskim ryku zadebiutował nowy producent akcesoriów gamingowych – firma Gamdias International. Jednym z pierwszych produktów, jakie trafiły na polski rynek jest mysz Zeus, mysz która wzorem Transformesów, może zmieniać swój kształt. Jak to robi i co oferuje swoim posiadaczom, przedstawiam Wam poniżej.

myszka gamdias zeus laser gaming mouse 1 20140824 1480947430

Gamdias, należy do producentów, którzy przykładają duża wagę nie tylko do jakości oferowanych przez siebie produktów, ale i do odpowiedniego ich zaprezentowania. Mysz, która do mnie trafiła zapakowana została w sztywne pudełko z klapką, z umieszczonym w niej magnesem. Pod klapką za przezroczystą folią zaprezentowano głównego bohatera niniejszego testu - Zeus Laser Gaming Mouse. Przypomina mi to trochę Microsoft Touch Mouse, która trafiła do mnie na testy pod koniec 2011 roku. Zresztą, po taki sposób prezentacji sięgają różni producenci (przypomnę np. recenzowaną przeze mnie jakiś czas temu kamerę sportową Manty). Wygląda to efektowanie i na pewno przyciąga wzrok. A to w końcu chodzi. 

Samo pudełko, oprócz wspomnianej klapki z magnesem, nie wyróżnia się niczym specjalnym. Na górnej powierzchni umieszczono zdjęcie prezentujące mysz oraz kilka jej głównych cech: pamięć 512kB, Premium M-Processor oraz 11 "inteligentnych" przycisków. Jest to coś, co potrafi zachęcić do bliższego poznania, prawda? Oczywiście nie zabrakło również informacji o czujniku laserowym, który może pracować z rozdzielczością 8200 DPI. Jest to pierwsza mysz, która z tak dokładnym czujnikiem trafiła w moje ręce. Niestety, wszystkie te informacje nie są zbyt dobrze wyeksponowane. Napisy związane z pamięcią czy procesorem są małe, a informacja o rozdzielczości czujnika nadrukowana zielona czcionką na czarnym tle, jest mało czytelna. Szkoda, bo na pewno są to całkiem spore atuty tego gryzonia i warto by je trochę bardziej wyeksponować.

myszka gamdias zeus laser gaming mouse 5 20140824 1699589403 myszka gamdias zeus laser gaming mouse 4 20140824 1686902244

Z informacji umieszczonych na bokach i tyle (niestety małą, bardzo małą czcionką i bez polskiej wersji językowej) możemy się dowiedzieć, że Zeus może zmieniać wagę, że mamy do dyspozycji 11 przycisków, z czego 9 jest programowalnych, że przyciski są testowane na wytrzymałość (wytrzymają 11 milionów kliknięć), że możemy ustawiać częstotliwość przesyłania sygnałów, że urządzenie spełnia normy Plug&Play i w końcu, że mamy diody LED. Oprogramowanie przygotowane przez producenta pozwala na zdefiniowanie różnych profili (czyli funkcji przypisanych do przycisków). Co więcej, możemy sobie ustawić efekty dźwiękowe, które będą towarzyszyły takim akcjom jak zmiana DPI, profilu itp. Jak na mysz dedykowaną graczom, oferuje ona również możliwość tworzenia makr, które ułatwią grę. Jak widać Gamdias wbudował sporo funkcji w tego gryzonia. Widać teraz, dlaczego producent zastosował małą czcionkę.

myszka gamdias zeus laser gaming mouse 8 20140824 2027880639

Zanim opowiem o tym, jak sprawują się te poszczególne funkcjonalności, w paru słowach opiszę mysz. Razem z nią dostajemy naklejki z logo Zeusa (dwa kolory, dla jasnej i ciemnej strony Mocy) oraz elegancko przygotowaną instrukcję, w której na papierze kredowym, w kilku językach przedstawiono wymagania minimalne dla komputera oraz domyślne funkcje przycisków. Nie zabrakło również w tej książeczce reklamy innych produktów Gamdias oraz omówienia w kilku zdaniach aplikacji do konfiguracji myszki. Niestety, oprogramowania nie znajdziemy w pudełku, trzeba je pobrać ze strony producenta.

Mysz wykonana została z czarnego tworzywa, które nie wyróżnia się niczym szczególnym. Chętnie pod palcami poczułbym miękki dotyk gumy, niestety... jest to zwykły plastik. Na lewym boku znajduje się rząd czterech całkiem sporych przycisków, które wydają charakterystyczne dźwięki przy kliknięciu. Kolejny przycisk znajduje się z przodu, tuż obok lewego przycisku myszki, w zasięgu palca wskazującego. Tym samym palcem obsłużymy rolkę przewijania, która również pełni rolę przycisku, oraz cztery umieszczone za nią klawisze. Podsumujmy więc: 4 przyciski z boku, przycisk obok głównego przycisku myszki, lewy i prawy przycisk, 3 przyciski na grzbiecie, rolka z przewijaniem do przodu i do tyłu oraz przyciskiem po naciśnięciu – suma? 11 możliwych akcji.

myszka gamdias zeus laser gaming mouse 13 20140824 1541425660

Za przyciskiem zlokalizowanym koło głównego klawisza myszki umieszczono lampkę podświetlaną od dołu diodą LED. Ale to nie jedyne światełko, jakim świeci nasz gryzoń. Umieszczone na grzbiecie logo również jest podświetlane. Z przodu, po obu stronach przewodu znajdują się kolejne lampki, które niczym światła drogowe samochodu oświetlają drogę przed myszką. Oczywiście to światło nie jest tak intensywne. Skoro jestem przy przewodzie, ma on długość 2 metrów i zakończono go pozłacana wtyczka USB. Jak na sprzęt gamingowy przystało, przewód jest chroniony oplotem z materiału. Nadaje mu on pewnej sztywności, ale za to dobrze chroni przed złamaniem.
Na początku wspomniałem, że mysz wzorem Transformersów zmienia swój wygląd. Jest to może trochę na wyrost, bo Zeus nie przekształca się tak jak np. Cyborg R.A.T., ale ma możliwość regulowania trzech bocznych paneli, na których opierają się: kciuk, palec serdeczny i wskazujący. Do zmiany położenia tych paneli służą pokrętła zlokalizowane na spodzie myszki. Pozwalają one na przemieszczanie paneli w osi poziomej. Niestety, konstrukcja myszki została tak zaprojektowana, że pomiędzy panelami a korpusem powstają szczeliny - przy maksymalnym rozsunięciu, całkiem niemałe. Plusem natomiast jest to, że pokrętła obracają się ze sporym oporem, przez co nie musimy się obawiać o przypadkowe przesunięcie paneli.

myszka gamdias zeus laser gaming mouse 10 20140824 1458010243

W dolnej części znajduje się również gniazdo, w którym umieszczono dodatkowe obciążenie. Do naszej dyspozycji oddano 5 ciężarków o wadze 4.5g każdy, przy pomocy których możemy regulować wagę myszki. Od razu też zaznaczę, że nawet bez nich Zeus waży całkiem sporo. Niestety, tu również wytknę niedopracowanie - brak pojemnika na niewykorzystane ciężarki. Jeśli nie będziemy chcieli wykorzystać wszystkich, nie mamy gdzie ich schować, co grozi szybkim ich zgubieniem
Pomimo ruchomych elementów, wszystko jest dobrze spasowane, nic nie trzeszczy, nic nie skrzypi, a ruchome panele utrzymują swoją pozycję nawet przy całkiem sporym nacisku.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube