foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Zalman Eclipse to kolejna myszka dla graczy, która trafiła do moich rąk. Czy zda ona egzamin i zyska moją przychylność? Do tej pory Zalman pokazał mi się, jako producent, który oferuje produkty ze średniej półki cenowej, ale przemyślane i dobre jakościowo. Czy test myszki Eclipse jeszcze mnie w tym utwierdził, czy zmienił moją opinię, a co najważniejsze, czy warto kupić to akcesorium, dowiecie się czytając poniższy tekst.

myszka zalman eclipse zm-gm3 1 20140519 1683530606 myszka zalman eclipse zm-gm3 4 20140519 1755412623

Myszka, jak większość akcesoriów dla graczy jest odpowiednio zapakowana, głównie po to, by przyciągnąć wzrok klienta. Jednak w przeciwieństwie do konkurencji, która ściąga amatorów wirtualnej rozrywki krzykliwymi kolorami (głównie czerwienią symbolizującą lejącą się grę), Zalman zapakował Eclipse w czerń. Białe grafiki z cienką kreską bardziej mi kojarzą się z jakimś mistycyzmem, niż biegającym po elektronicznych mapach wojownikiem siejącym grozę i śmierć. W każdym razie umieszczone na tyle opakowania rysunki przybliżają nam możliwości myszki. Nie jest to jednak jedyna możliwość poznania myszki przed zakupem. Pudełko zamykane jest na rzepy, po jego otwarciu zobaczymy schowaną w środku mysz. Oprócz niej znajdziemy tam pojemnik na ciężarki (6x4g), płytkę z oprogramowaniem i oczywiście instrukcję obsługi.
Eclipse została wykonana z dwóch rodzajów materiału. Grzbiet, włącznie z przyciskami zrobiono z gumo podobnego tworzywa, natomiast boki ze zwykłego, czarnego plastiku. Boki mają wyprofilowane wgłębienie, w którym spoczywają kciuk i pozostałe palce obejmujące boki. O ile w przypadku lewej strony, tam gdzie myszkę obejmuje kciuk, jest to wygodne, o tyle po prawej stronie moje palce musiały nauczyć się akceptować krawędź, od której zaczynało się wgłębienie. Wolałbym, gdyby te bok pozostawiono płaski. Lewy bok wyposażono w dwa przyciski, które wydają charakterystyczny, dość głośny dźwięk po naciśnięciu.
Pomiędzy głównymi przyciskami umieszczono rolkę przewijania. Wyposażono ją w karbowany pasek i srebrne krawędzie. Pasek zapewnia dobre tarcie, a srebro ładny efekt. Tuż za rolką przewijania znajdują się dwa przyciski oznaczone „+” i „-”. Przy ich pomocy możemy zwiększać lub zmniejszać rozdzielczość, z jaką pracuje czujnik położenia. Przy pomocy dołączonego oprogramowania możemy też zmienić ich funkcje. Na samym grzbiecie myszki znajduje się duży okrągły schowek, w którym przygotowano miejsce na dodatkowe ciężarki. Obwód tego schowka zaznaczono srebrnym pierścieniem. Być może projektantowi się to podobało, mi nie za bardzo. Poza tym, zauważyłem, że srebrny materiał, którym pokryto pierścień obwodu, już zaczyna wykazywać objawy zużycia. Pojawiły się drobne zmarszczki, które w niedługim czasie doprowadzą do wytarcia tego materiału. Zwłaszcza, że w tym miejscu będzie spoczywać nasza dłoń, która się poci. A kwaśny pot, na pewno nie wpłynie dobrze na ten materiał. Za schowkiem znajduje się duży przycisk z logo producenta. Jego naciśnięcie powoduje zwolnienie zaczepów i wysunięcie się schowka na ciężarki. I tu niestety znów skrytykuję projektanta Eclipse. Pojemnik na ciężarki wystaje ponad powierzchnię myszki. Jego naciśnięcie powoduje zagłębienie się tego elementu w głąb obudowy, a zdjęcie nacisku powoduje jego powrót do pierwotnej pozycji. Wystająca krawędź nie jest może zbyt duża, niemniej na pewno nie wpływa dodatnio na komfort pracy z myszką. Moim zdaniem można było zrobić to lepiej.

myszka zalman eclipse zm-gm3 11 20140519 1420677117Zaglądając na spód zobaczymy czujnik umieszczony w środku obudowy, w osi myszki. Na górze i na dole znajdują się duże ślizgacze. Wyglądają solidnie, chociaż zauważyłem, że ich powierzchnia nie zużywa się równomiernie. Przewód o długości 180 cm, jest sztywny i jest w oplocie. Zwracam na to uwagę, bo jedną z cech myszek gamingowych jest wzmocniona ochrona przewodu. I wtyczka pokryta złotem. Ten warunek również jest spełniony. Wyprowadzenie przewodu z obudowy jest wzmocnione, nie grozi więc złamanie przewodu w tym miejscu.
Przyznam, że na pierwszy rzut oka ZM-GM3 Eclipse może się podobać. Jednak przy bliższym poznaniu wychodzą pewne rzeczy, które mogą spowodować, że początkowy entuzjazm szybko zgaśnie. Jej kształt i wykonanie wcale nie prezentują się tak dobrze. Ręka nie spoczywa luźno i wygodnie na obudowie. Przyciski umieszczone na boku są zbyt blisko środka, w efekcie czego ten tylni, wymaga do obsługi mocno podkurczonego kciuka. Oczywiście moje wrażenia są subiektywne i być może komuś innemu taka budowa myszki będzie odpowiadała.

myszka zalman eclipse zm-gm3 7 20140519 1538296541 myszka zalman eclipse zm-gm3 8 20140519 1935971218

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube