Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test myszki Art USB AM-85B srebrna

  • Opublikowano: środa, 12, marzec 2014 13:41
  • 12 Mar

Spis treści

Razer, Logitech, Microsoft, Zalman, Gigabyte, Genius, CM Storm, Steelseries… to część firm, które w swoim katalogu produktów mają takie akcesoria, jak myszki komputerowe. Wśród producentów oferujących te akcesoria jest również firma Art, która również ma w swoim portfolio te myszki. Czy dziesięć lat istnienia marki pozwoliło zaprojektować gryzonia, który może powalczyć z wymienionymi na początku firmami? Postanowiłem to sprawdzić na przykładzie ART USB AM-85B.

myszka art usb am-85b 1 20140311 1239625538

Mysz należy do produktów z niższej półki cenowej i widać to po jej opakowaniu. I oczywiście cenie. Zapakowana w plastikowym blister mysz odsłania przed użytkownikiem swoje tajemnice (ale nie wszystkie) jeszcze przed zakupem. Oczywiście pod warunkiem, że nie kupujemy przez Internet. Od razu też widać, że jest to mysz bezprzewodowa, obok samej myszki widać mikronadajnik radiowy.
Mysz wykonano z połączenia srebrnego i czarnego tworzywa. Górna część, oraz przyciski z lewej strony wykonano w kolorze srebrnym, natomiast boki i dół obudowy z czarnego, matowego plastiku. Lewy bok wyprofilowano tak, by kciuk mógł się wygodnie oprzeć. Nad wyprofilowaniem umieszczono dwa przyciski, które mają całkiem duży skok. Wydają też charakterystyczne kliknięcie po naciśnięciu. Wyprofilowanie oraz umieszczenie tych przycisków wskazuje na to, że mysz dedykowana jest dla osób praworęcznych. Na górnych bocznych krawędziach, mniej więcej na środku z każdej strony, znajdują się trzy nacięcia – szczeliny. Zastanawiałem się nad ich przeznaczeniem i przyznam szczerze, oprócz ewentualnego poprawiania urody myszki nic mi nie przychodzi do głowy. Podzespoły w środku nie grzeją się tak bardzo (no chyba, że w tym modelu się grzeją), by trzeba było umożliwić przepływ powietrza, a otwory na pewno spowodują wniknięcie do środka kurzów i drobnych zanieczyszczeń, które mogą przyczynić się do zmniejszenia sprawności myszki.

myszka art usb am-85b 5 20140311 1598470830Górna część myszki to jednolita powierzchnia rozdzielona czarną wyspą, w której zlokalizowano rolkę przewijania oraz przycisk zmiany rozdzielczości. Oba główne przyciski mają standardowy skok i również wydają charakterystyczny dźwięk – inny, niż przyciski boczne. Rolka przewijania wykonana została z gumo podobnego tworzywa, oprócz funkcji przewijania pełni również rolę przycisku. Umieszczony za nią srebrny przycisk posiada wytłoczony napis DPI, nietrudno się więc domyślić, że służy do zmiany rozdzielczości czujnika umieszczonego na spodzie. Rozdzielczość możemy zmieniać w zakresie 800, 1200, 1600 dpi. Nie jest to wiele, no i też niestety nie wiemy, z jaką rozdzielczością w danym momencie pracujemy. Nie ma żadnej informacji świetlnej, która informowałaby nas o trybie pracy czujnika.
Odwracając myszkę do góry nogami zobaczymy gniazdo na mikronadajnik, klapkę zakrywającą gniazdo baterii (jak już pisałem 2xAAA), oraz diodę czujnika położenia. Ślizgacze to małe kółka powklejane w czterech rogach (o ile możemy mówić o rogach w przypadku zaokrąglonego kształtu). Pod ślizgaczem umieszczonym w po prawej stronie u góry zlokalizowano wyłącznik. Jest to mały przełącznik suwakowy, z którym spotkałem się podczas testów myszki Quer Comfort. Widać, że jest to niskobudżetowy przełącznik, trochę toporny, ale skuteczny. W czasie testów zacząłem się zastanawiać, po co go zamontowano, ale o tym za chwilę.

myszka art usb am-85b 12 20140311 1492420253Mała niespodzianka spotkała mnie po umieszczeniu mikronadajnika w gnieździe. Okazało się, że w przeciwieństwie do myszek, które do tej pory do mnie trafiały, w tym przypadku mikronadajnik nie chowa się w całości w obudowie, tylko wystaje na wysokość ok. 3 mm. Niby drobiazg, ale coś takiego może w skrajnym przypadku podczas transportu spowodować wyciągnięcie i zgubienie nadajnika. Dlaczego gniazdo jest takie płytkie, skoro w obudowie jest miejsce by schować tak mały element w całości? Niedopatrzenie projektanta, czy oszczędność na kosztach?
Ogólnie myszka nie jest źle wykonana. Obudowa jest dobrze spasowana, nic nie trzeszczy, nie ma elementów ruchomych, ART USB AM-85B sprawia wrażenie solidnej, mocnej myszki. Rażą co prawda pewne elementy, takie jak wystający mikronadajnik czy boczne przyciski zamocowane w jednym gnieździe (naciśniecie jednego przycisku powoduje zauważalny ruch drugiego), ale nie zapominajmy, że jest to akcesorium niskobudżetowe.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube