foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Po teście myszki dla graczy przygotowanej przez firmę Quer, postanowiłem sprawdzić, jak wygląda przygotowane przez tę firmę akcesorium dla zwykłego użytkownika. Na moje biurko trafiła mysz Quer Comfort oznaczona w katalogu producenta symbolem KOM0570. I oto, co o niej myślę.

myszka quer comfort 1 20140226 1995753030

Podobnie jak Quer Laser Mouse Gamer, również ten model dostarczany jest w blisterze. Przezroczyste opakowanie pozwala nam dość dokładnie obejrzeć produkt przed zakupem. Od razu też zobaczymy, że jest to mysz bezprzewodowa. Mały mikronadajnik na USB prezentowany jest tuż pod myszką. Po rozpakowaniu przekonamy się, że niestety, do myszki musimy dokupić baterie – 2 sztuki AAA.
Quer Comfort to mała elegancka mysz, która dobrze pasuje do notebooka. Wykonana jest podobnie jak przytaczana już Laser Mouse Gamer – gładkie czarne matowe tworzywo na spodzie, boki z wytłoczonymi otworami, które mają poprawić chwyt, krawędzie z czarnego, błyszczącego tworzywa, i w końcu góra z miękkiego w dotyku materiału. Pomiędzy lewym i prawym przyciskiem znajduje się „wyspa” z błyszczącego czarnego tworzywa, w którym umieszczono srebrną rolkę przewijania z czarnym karbowanym paskiem oraz umieszczonym za nim przyciskiem zmieniającym rozdzielczość pracy czujnika. Jak widać, na brak różnorodności nie możemy narzekać. Dziwi mnie natomiast umieszczenie przycisku zmiany rozdzielczości – coś, co przydaje się w grach, a czego nie miała „dedykowana” do gier Quer Laser Mouse Gamer. Dodatkowo, na lewej krawędzi KOM0570 ma dwa przyciski. Tym samym predysponowana jest bardziej dla osób prawo niż leworęcznych. Niemniej producent na swojej stronie podaje, że mysz może być z powodzeniem używana przez osoby władające lepiej jedną lub drugą ręką.

myszka quer comfort 2 20140226 1867336527Zaglądając na spód zobaczymy umieszczony centralnie w osi czujnik położenia oraz wysuwaną klapkę, pod którą chowają się baterie oraz mikronadajnik. W tym miejscu zaskakuje mnie ilość potrzebnych do zasilania baterii, wpływają one na ciężar myszki, ale z drugiej strony pozwolą na dłuższą pracę. Niestety, z powodu ograniczonego czasu testów, nie jestem w stanie powiedzieć na jak długo nam wystarczy tej energii. Jej zużycie możemy oszczędzić dzięki przełącznikowi, który znajduje się na spodzie – nie rzuca się on w oczy. Umieszczono go w lewym górnym rogu pod ślizgaczem i od razu widać, że należ on do elementów, jak ja to mówię – niskobudżetowych. Opisywać go nie będę, niech Wam wystarczy zdjęcie. Faktem jest, że działa. Przy okazji zwrócę uwagę na ślizgacze – są bardzo niewielkie (chociaż w stosunku do rozmiaru myszki nie wyglądają tak źle). Wolałbym jednak, by były one większe.

myszka quer comfort 11 20140226 1526921074

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube