Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test myszki Quer Laser Mouse Gamer

  • Opublikowano: środa, 26, luty 2014 16:33
  • 26 Lut

Quer jest wielu osobom znana ze źródeł zasilania –zasilaczy i baterii – jednak jej portfolio jest zdecydowanie bogatsze. Myszki, tablety, głośniki komputerowe, odtwarzacze mp3, głośniki, słuchawki, Power banki …oferta jest naprawdę szeroka. Ja miałem okazję poznać produkty tej firmy na przykładzie myszki dedykowanej graczom. Czy faktycznie to, co oferuje ta firma przyda się graczom?

myszka quer laser mouse gamer 1 20140226 1214981390

W odróżnieniu do produktów takich firm jak Razer, Steelseries czy Logitech, Quer zapakowany jest w przezroczyste opakowanie, które od razu prezentuje nam myszkę. Nie ma tu krzykliwych, gamingowych wzorów: błyskawic, krwi itp. atrybutom tak znamiennych dla akcesoriów gamingowych. Mamy za to specyfikację w języku polskim (są też trzy inne wersje językowe). To, co może się nie spodobać graczom to rozdzielczość czujnika laserowego - 2.800DPI. Wspomniane wcześniej firmy korzystają z enginów oferujących rozdzielczości 5.400 czy nawet 6.000 DPI.
Jeszcze w opakowaniu widać, że mysz jest modelem przewodowym, boki wydają się być wykonane ze skóry lub jej imitacji, obudowa jest wyprofilowana … wygląda ciekawie. Niestety czar pryska w momencie, gdy wyciągniemy ja z opakowania i weźmiemy do ręki. Przede wszystkim waga – mysz jest bardzo lekka, mam wrażenie, że jest to sama obudowa. Druga sprawa to boki, które z daleka wyglądają jakby były wykonane ze skóry – nie są niestety skórzane. Jest to dobrze odwzorowana powierzchnia z tworzywa sztucznego. Jest chropowata, zapewnia więc dobry chwyt nawet w przypadku spoconych dłoni. Górna część myszki wykonana jest z przyjemnego w dotyku gumo podobnego tworzywa, natomiast przyciski wykonano z tworzywa, które kolorystycznie zgrano z grzbietem myszki. Przyznam, że ilość różnych rodzajów materiałów, które wykorzystano do budowy tej myszki zaskoczyła mnie. Grzbiet, boki, krawędzie boczne, przyciski – wszystkie te elementy są wykonane z różnego rodzaju tworzywa. Rolka umieszczona pomiędzy przyciskami jest miękka w dotyku, ma jednak dość gęste karby, dzięki czemu mamy pełną kontrolę nad jej ruchem. Jest to o tyle ważne, że stawiany przez nią opór jest bardzo słaby.

myszka quer laser mouse gamer 3 20140226 1709709466
To, co mnie zaskoczyło to umieszczone na krawędziach przyciski, które okazały się tylko profilami symulującymi klawisze. Po co i na co? Jest to dla mnie zagadka. Za to ciekawym pomysłem jest umieszczony na spodzie czujnik laserowy. Projektant myszki umieścił go w otworze w kształcie dziurki od klucza. Czy ma to jakieś uzasadnienie techniczne? Raczej nie, ot taki żart projektanta. Skoro tu już jestem, to od razu skomentuję ślizgacze. Nie są to ślizgacze, które zadowoliłoby graczy i to zarówno tych profesjonalnych, jak i półprofesjonalnych. Są małe, rozmieszczone równomiernie, mają dobry poślizg, ale… to nie to.
Przewód myszki zabezpieczono otuliną z tworzywa. Jest on sztywny, co pozwala sądzić, że będzie on wytrzymały. Zakończono go wtykiem, niestety nie pozłacanym. Z drugiej strony przewodu miejsce jego połączenia z obudową jest zabezpieczone przejściówką, jest ona jednak mała i sztywna. Obawiam się, że przy dłuższym użytkowaniu, jeśli przewód będzie zakrzywiony, może to być miejsce, które ulegnie uszkodzeniu.
Quer Laser Mouse Gamer leży dobrze w dłoni i to jest największa zaleta tej myszki. Jest symetryczna, mogą się nią posługiwać zarówno osoby praworęczne, jak i leworęczne. Niestety brakuje jej tego dopieszczenia, które znamy z Razera czy Logitecha.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube