Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test myszki Quer Laser Mouse Gamer

  • Opublikowano: środa, 26, luty 2014 16:33
  • 26 Lut

Spis treści

Quer jest wielu osobom znana ze źródeł zasilania –zasilaczy i baterii – jednak jej portfolio jest zdecydowanie bogatsze. Myszki, tablety, głośniki komputerowe, odtwarzacze mp3, głośniki, słuchawki, Power banki …oferta jest naprawdę szeroka. Ja miałem okazję poznać produkty tej firmy na przykładzie myszki dedykowanej graczom. Czy faktycznie to, co oferuje ta firma przyda się graczom?

myszka quer laser mouse gamer 1 20140226 1214981390

W odróżnieniu do produktów takich firm jak Razer, Steelseries czy Logitech, Quer zapakowany jest w przezroczyste opakowanie, które od razu prezentuje nam myszkę. Nie ma tu krzykliwych, gamingowych wzorów: błyskawic, krwi itp. atrybutom tak znamiennych dla akcesoriów gamingowych. Mamy za to specyfikację w języku polskim (są też trzy inne wersje językowe). To, co może się nie spodobać graczom to rozdzielczość czujnika laserowego - 2.800DPI. Wspomniane wcześniej firmy korzystają z enginów oferujących rozdzielczości 5.400 czy nawet 6.000 DPI.
Jeszcze w opakowaniu widać, że mysz jest modelem przewodowym, boki wydają się być wykonane ze skóry lub jej imitacji, obudowa jest wyprofilowana … wygląda ciekawie. Niestety czar pryska w momencie, gdy wyciągniemy ja z opakowania i weźmiemy do ręki. Przede wszystkim waga – mysz jest bardzo lekka, mam wrażenie, że jest to sama obudowa. Druga sprawa to boki, które z daleka wyglądają jakby były wykonane ze skóry – nie są niestety skórzane. Jest to dobrze odwzorowana powierzchnia z tworzywa sztucznego. Jest chropowata, zapewnia więc dobry chwyt nawet w przypadku spoconych dłoni. Górna część myszki wykonana jest z przyjemnego w dotyku gumo podobnego tworzywa, natomiast przyciski wykonano z tworzywa, które kolorystycznie zgrano z grzbietem myszki. Przyznam, że ilość różnych rodzajów materiałów, które wykorzystano do budowy tej myszki zaskoczyła mnie. Grzbiet, boki, krawędzie boczne, przyciski – wszystkie te elementy są wykonane z różnego rodzaju tworzywa. Rolka umieszczona pomiędzy przyciskami jest miękka w dotyku, ma jednak dość gęste karby, dzięki czemu mamy pełną kontrolę nad jej ruchem. Jest to o tyle ważne, że stawiany przez nią opór jest bardzo słaby.

myszka quer laser mouse gamer 3 20140226 1709709466
To, co mnie zaskoczyło to umieszczone na krawędziach przyciski, które okazały się tylko profilami symulującymi klawisze. Po co i na co? Jest to dla mnie zagadka. Za to ciekawym pomysłem jest umieszczony na spodzie czujnik laserowy. Projektant myszki umieścił go w otworze w kształcie dziurki od klucza. Czy ma to jakieś uzasadnienie techniczne? Raczej nie, ot taki żart projektanta. Skoro tu już jestem, to od razu skomentuję ślizgacze. Nie są to ślizgacze, które zadowoliłoby graczy i to zarówno tych profesjonalnych, jak i półprofesjonalnych. Są małe, rozmieszczone równomiernie, mają dobry poślizg, ale… to nie to.
Przewód myszki zabezpieczono otuliną z tworzywa. Jest on sztywny, co pozwala sądzić, że będzie on wytrzymały. Zakończono go wtykiem, niestety nie pozłacanym. Z drugiej strony przewodu miejsce jego połączenia z obudową jest zabezpieczone przejściówką, jest ona jednak mała i sztywna. Obawiam się, że przy dłuższym użytkowaniu, jeśli przewód będzie zakrzywiony, może to być miejsce, które ulegnie uszkodzeniu.
Quer Laser Mouse Gamer leży dobrze w dłoni i to jest największa zaleta tej myszki. Jest symetryczna, mogą się nią posługiwać zarówno osoby praworęczne, jak i leworęczne. Niestety brakuje jej tego dopieszczenia, które znamy z Razera czy Logitecha.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube