foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Krypton 310 to czwarta już mysz z serii Krypton, którą mam okazję Wam przybliżyć. Jest to najbardziej rozbudowana seria, ponieważ w jej skład wchodzi aż 9 modeli. Dla porównania druga flagowa seria Genesis ma ich już „tylko” siedem. Każda z myszek oznaczona oddzielnym numerem ma swoją własną specyfikę, która pozwala wpasować się w określone wymagania graczy. A co takiego zaoferuje ten model, dowiecie się z niniejszej recenzji.

Podobnie jak inne Kryptony, tak i ten został zapakowany w charakterystyczne dla marki ciemne pudełko z czerwonymi bokami. I oczywiście na górnej powierzchni umieszczono grafikę przedstawiającą mysz. Z informacji umieszczonych na opakowaniu możemy się szybko dowiedzieć, że zastosowany w tym modelu czujnik oferuje maksymalną rozdzielczość 4000 dpi oraz, że wyposażono go w siedem przycisków, które można oprogramować, co wskazuje na przygotowane oprogramowanie. Producent umieścił też informację o rodzaju przełączników, które zastosowano pod przyciskami. Krótko mówiąc analizując to co umieszczono na opakowaniu, możemy praktycznie w całości odsłonić tajniki myszki.

myszka genesis krypton 310 1 20210504 1088954341

Opakowanie

Konstrukcja

Po wyjęciu z pudełka Krypton 310 od razu pokazuje, że jest myszką zarówno dla osób prawo, jak i leworęcznych. Symetryczna obudowa z głównymi przyciskami została rozdzielona rolką przewijania oraz umieszczonymi za nią dwoma przyciskami zmieniającymi rozdzielczość czujnika optycznego. Dodatkowe dwa przyciski umieszczono na lewym boku w zasięgu kciuka.
Dobry poślizg myszki zapewnić mają dwa elementy: lekka konstrukcja oraz trzy teflonowe ślizgacze zamontowane na spodzie. Pomiędzy nimi, w osi urządzenia umieszczono czujnik optyczny. W oczy rzuciło mi się też nietypowe, a przynajmniej rzadko spotykane, zaokrąglenie krawędzi. Z kolei w tylnej części widać użebrowanie, spod którego po podłączeniu Krypton 310 do komputera wydobywa się podświetlenie.

myszka genesis krypton 310 2 20210504 1099604828

Genesis Krypton 310

Ten model Kryptona jest myszką przewodową. Sznur, nietypowo jak na akcesoria gamingowe, nie został zabezpieczony oplotem materiałowym. Jego ochronę stanowi gładkie, śliskie w dotyku tworzywo. Przewód o długości 180 centymetrów zakończono wtykiem USB. Niestety, wyprowadzenie przewodu z obudowy zabezpieczono delikatnym kołnierzem z twardego tworzywu. Nie wzbudziło to mojego zaufania, chociaż muszę przyznać, że od ponad dwudziestu lat, w trakcie których korzystam z myszki, jeszcze ani razu przewód nie złamał mi się w tym miejscu. A przynajmniej nie pamiętam takiej sytuacji.
Prawie cała konstrukcja wykonana została z ciemnego gładkiego tworzywa. Jedynie boki zrobione są z innego materiału, jaśniejszego i dodatkowo wyposażonego w nacięcia, które ułatwiają pewny chwyt. W tylnej części grzbietu znajduje się logo, które po podłączeniu do komputera jest podświetlane od spodu. Kolejnym świecącym elementem jest rolka przewijania.

myszka genesis krypton 310 6 20210504 1207326485

Widok na bok myszki

Pomimo elegancji, jaką cechuje się konstrukcja Krypton 310 trudno oprzeć się wrażeniu, że materiał, z którego wykonano tę mysz, jest tanim, niskobudżetowym tworzywem. Po prostu czuć to pod palcami. Mysz jest też bardzo lekka, biorąc ją do ręki miałem wrażenie trzymania w dłonie pustej obudowy. Niemniej w środku coś jest, co pokazuje specyfikacja.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube