Logitech MK540 Advanced

Bezprzewodowy zestaw dla każdego

Więcej...

Lanberg RO-030FE

Niskobudżetowy router do prostych zastosowań

Więcej...

Navitel T757 LTE

Tablet z nawigacją

Więcej...

SanDisk Ultra Dual Drive m3.0

Pamięć, któa obsłuży komputer i telefon

Więcej...

TP-Link Deco M9

Router do sieci mesh

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
54% użytkowników internetu w wieku powyżej 25 lat obawia się włamania na swoje konta w mediach społecznościowych
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Recenzja słuchawek Creative Outlier Air Sports

 • Opublikowano: środa, 07, sierpień 2019 05:18
 • 07 Sie

Spis treści

Słuchawki bezprzewodowe istnieją na rynku już od kilku lat. Dopiero jednak w 2016 roku Apple prezentując swoje Air Pods pokazał, jak mogą wyglądać prawdziwie bezprzewodowe słuchawki. A po trzech latach Creative zaprezentował swoją wersję takich akcesoriów - Outlier Air Sports – dedykowanych miłośnikom sportu.

Tego typu akcesoria, całkowicie pozbawione przewodów nie należą do tanich. Dlatego też muszą być odpowiednio zaprezentowane potencjalnemu użytkownikowi. W tym przypadku mamy twarde pudełko, chroniące drogocenną zawartość. Na jego powierzchni, na białym tle umieszczono grafiki prezentujące słuchawki oraz ich zalety. Dzięki temu szybko można się dowiedzieć, że Outlier Air Sports są odporne na wilgoć, potrafią grać przez 10 godzin a akumulator futerału ma energię na 30 godzin słuchania muzyki. I jest coś całkiem nowego, z czym – przyznaję – spotykam się po raz pierwszy. Bluetooth w wersji 5.0. Pomimo tego, że odwiedza mnie wiele urządzeń, żadne jeszcze nie obsługiwało tej wersji Bluetootha.

W środku oprócz dokumentacji i przewodu USB do ładowania, znajduje się futerał ładujący, dodatkowe pary wkładek dousznych oraz tipsów w różnych rozmiarach, mankiet i oczywiście dokumentacja (gwarancja, skrócona instrukcja obsługi itp.).

suchawki creative outlier air sports 1 20190806 1792030058

Pudełko ze słuchawkami

Konstrukcja

Od producenta do użytkownika słuchawki transportowane są w specjalnych wyprofilowaniach zapewniających im bezpieczeństwo. Pod nimi znajduje się futerał, który od chwili wyjęcia z pudełka stanie się dla nich domem. Jest to wykonany z tworzywa pojemnik, w którym w wysuwanej szufladce przygotowano wyprofilowane miejsca na słuchawki. Dodatkowo ukryto w nim ogniwa, w których magazynowana jest energia. Nie są one duże, wystarczą jednak by trzy razy naładować słuchawki. Na czole szufladki znajdują się cztery diody informujące o stopniu naładowania zarówno słuchawek, jak i akumulatora futerału. Każdą z nich opisano informując, którego elementu dotyczy. Dodam tylko, że mogą on zmieniać kolor w zależności od stopnia naładowania: czerwony – poniżej 30% naładowania, niebieski – powyżej 30%. Pod wskaźnikami znajduje się gniazdo USB typu C do ładowania baterii. Miejsca na słuchawki wyposażono w magnesy, które ułatwiają umieszczenie Outlier Air Sports w odpowiednim miejscu.

case side led indicate

Oznaczenia diod na futerale

Pojemnik na słuchawki wykonano z ciemnego, przyjemnego w dotyku tworzywa. Poruszająca się w wyżłobionych prowadnicach szuflada blokuje się lekko po maksymalnym wysunięciu, co ułatwia korzystanie z tego akcesorium.

Jak już wiecie, Outlier Air Sports to elementy, które umieszcza się w uchu i nie trzeba się martwić przewodem. To jednak wymaga umieszczenia akumulatora i modułu bezprzewodowego w każdej ze słuchawek, co nie pozostaje bez wpływu na wielkość akcesorium. Nie są tak smukłe jak Air Pods, mogą jednak być trochę bardziej dyskretne. Obudowę zaprojektowano w kształcie niesymetrycznej łezki, w środku której zamontowano baterię, moduł komunikacyjny, przetwornik audio a przy tym wszystkim znaleziono jeszcze miejsce na komorę akustyczną. Zakończono ją niewielkim kanałem akustycznym, którego wylot zabezpieczono gęstą siatką. Na krzywej powierzchni łezki widać styki ładujące oraz miejsce usytuowania magnesu. Ponieważ są to miejsca mające styczność z wnętrzem ucha, warto od czasu do czasu oczyścić je.

suchawki creative outlier air sports 2 20190806 2056992114

Słuchawki z futerałem

Wkładki wykonano z ciemnego tworzywa, które ma gładką, przyjemną w dotyku powierzchnię. Górę wyposażono w podświetlany pierścień, który pokazuje stan pracy słuchawek oraz poziom naładowania ich akumulatorów.

Jak zawsze Creative dołożył starań, by jego produkt prezentował się elegancko, zarówno pod kątem wizualnym, jak i jakościowym. Wszystko jest ze sobą dobrze spasowane, nic nie trzeszczy, nic nie zgrzyta. Naprawdę świetna robota. Sprawdźmy teraz, czy tak samo świetnie wypadną słuchawki pod kątem technicznym.


DANE TECHNICZNE

 • Konstrukcja: Douszne, w pełni bezprzewodowe słuchawki
 • Interfejs: USB-C (ładowanie), Bluetooth 5.0
 • Masa:
  • Wkładki douszne: 10g,
  • Futerał ładujący: 54g
 • Kolor: Czarny
 • Pasmo przenoszenia: 20 Hz ~ 20 kHz
 • Wielkość przetwornika: Membrana grafenowa 5,6 mm
 • Typ i czas pracy akumulatora: Akumulatory we wkładkach dousznych: 2 akumulatory litowo-polimerowe 60 mAh (Akumulator w futerale ładującym: 1 akumulator litowo-polimerowy 380 mAh)
 • Czas ładowania: 1–2 godziny
 • Typ złącza: Bluetooth 5.0
 • Częstotliwość robocza Bluetooth: 2.4 GHz
 • Kodek audio: aptX, AAC, SBC
 • Zasięg działania: Do 10m / 33 stóp
 • Mikrofon
  • Typ: Wielokierunkowy
  • Pasmo przenoszenia: 100 Hz ~ 10 kHz
  • Czułość: - 42 dBV / Pa
 • Temperatura podczas pracy: od 0°C do 45°C

suchawki creative outlier air sports 5 20190806 1063920790

Futerał

Pasmo przenoszenia przetworników zamkniętych w obudowie nie odbiega od standardu, zakres 20Hz – 20 kHz jest najczęściej spotykanym pasmem w słuchawkach. Dobrą informacją jest to, że do naładowania ogniw zamontowanych w futerale wystarczy ok. 60-120 minut. Za to słuchawki „pociągną” przez 10 godzin. To naprawdę sporo. Dodatkowym plusem są wbudowane mikrofony, cechujące się dużą czułość. Jest to o tyle istotne, że zamontowany w słuchawce umieszczonej w uchu znajduje się daleko od ust. I w razie potrzeby nie zbliżymy go tam, tak jak można to zrobić z mikrofonem w pilocie słuchawek przewodowych. Dodam, że każda z wkładek ma swój własny mikrofon.

Powyższa lista o tym nie informuje, ale zadbano też o odpowiednią ochronę przed wilgocią i potem. Dzięki specjalnej powłoce oraz konstrukcji, akcesorium spełnia warunki zdefiniowane dla normy IPX5. To oznacza, że jest odporne na przypadkowe krople wody, a nawet deszcz. Do basenu jednak z tymi słuchawkami bym się nie pchał.

suchawki creative outlier air sports 9 20190806 1367734811

Słuchawki w futerale

To, co mnie cieszy podczas badania takich słuchawek, to wykorzystanie w nich nowych technologii. Oprócz wspomnianego już Bluetooth 5.0, który oferuje dwukrotnie szybszą transmisję w porównaniu z wersją Bluetooth 4.2 i zużywa przy tym mniej energii, wykorzystano membranę grafenową. Osobom niewtajemniczonym wyjaśniam, że grafen to materiał o grubości jednego atomu. Swoim kształtem przypomina plaster miodu złożony z połączonych ze sobą atomów węgla. I to my, Polacy, mamy duży udział w jego produkcji. To nasi naukowcy opracowali metody pozyskiwania dużych ilości tego materiału, w najlepszej jakości. Połączone cechy Bluetooth 5.0 i grafenu, w połączeniu z obsługą kodeków audio aptX oraz AAC mają nam dać bogaty dźwięk o niezwykłej głębi, przesyłany strumieniowo bez zakłóceń i zapewniający wyjątkowe doznania dźwiękowe. Sprawdźmy, czy tak faktycznie jest.


Wcześniej jednak kilka informacji czysto praktycznych.

Ponieważ jest to model dedykowany sportowcom, zbudowano go z dużą dbałością o to, by nie wypadał z ucha. Producent na stronie internetowej chwali się dużym wysiłkiem, jaki został włożony w opracowanie idealnego kształtu gwarantującego stabilne osadzenie w uchu. I faktycznie, wystarczy je tam umieścić i delikatnie obrócić, by Outlier Air Sports dobrze trzymały się ucha. Nawet podczas biegania.

Podczas projektowania słuchawek przyłożono dużą wagę do wygody. Bardzo często w modelach wzorowanych na Air Pods, jedna z wkładek pełni rolę głównej, tej która steruje pracą całego zestawu. W tym przypadku każda z nich może pełnić taką rolę. Jeśli jedną z nich umieścimy w futerale, druga automatycznie przejmie funkcje sterujące urządzenia głównego: odtwarzanie i wstrzymywanie odtwarzania czy obsługę połączeń.

suchawki creative outlier air sports 9 20190806 1367734811

Creative Outlier Air Sports

Kolejną wadą konkurencyjnych słuchawek bezprzewodowych, którą tutaj wyeliminowano jest obsługa połączeń głosowych w trybie monofonicznym, z dźwiękiem odtwarzanym przez jedną wkładkę douszną, zazwyczaj prawą. W Outlier Air Sports dźwięk jest odtwarzany po obu stronach, a na dodatek słuchawki oferują bezpośredni dostęp do funkcji Siri lub Google Assistant. Mamy więc szybką komunikację z inteligentnymi asystentami.

Podczas parowania każda ze słuchawek jest rozpoznawana osobno. To dzięki temu można przełączać się pomiędzy nimi zmieniając „główną słuchawkę sterującą”. Poszczególne funkcje – zmiana utworu, odbieranie połączeń, regulacja głośności itp. obsługiwane są poprzez kombinację naciśnięć na płaskiej części obudowy. Przykładowo głośność zmniejszamy naciskając na lewą, a zwiększamy naciskając na prawą słuchawkę. Na szczęście liczba kombinacji jest ograniczona, bo w przeciwnym wypadku ich zapamiętanie mogłoby być kłopotliwe. W każdym razie sterowanie jest proste, chociaż przyznam, że może ono wzbudzić niepokój u czekających na przystanku autobusowym. Jak byście zareagowali gdyby ktoś obok Was zaczął się nagle chwytać raz za jedno, raz za drugie ucho?

suchawki creative outlier air sports 13 20190806 1583455491

Creative Outlier Air Sports raz jeszcze

I w końcu doszliśmy do brzmienia. Nie będę ukrywał – nie zawiodłem się. Do testów odsłuchowych wykorzystałem ścieżki dźwiękowe z filmów: Podwójne życie Weroniki, Gwiezdne wojny: Mroczne widmo, Król Artur, Rambo, Gra o Tron oraz kilku wybranych utworów muzycznych m.in. O Fortuna z kantaty Carmina Burana, Throw Down Your Arms, Vampire i War Sinead O’Connor, Psalm dla Ciebie Piotra Rubika. Muzykę odtwarzałem ze smartfona Xiaomi Redmi 4X.

Opowiadając o swoich wrażeniach ze słuchania  zacznę trochę nietypowo bo od sceny. Jest głęboka i szeroka. Każdy instrument, od trąbek poprzez puzony, skrzypce, wiolonczele, flety, bębny, trójkąty  i całą tą instrumentalną menażerię, jest łatwy do zidentyfikowania i umiejscowienia na scenie. Poszczególne instrumenty są dobrze słyszalne i precyzyjnie rozlokowane w generowanej przestrzeni. Słuchać je z różnych stron, tak jakby rzeczywiście były porozstawiane na scenie. Nie ma efektu uderzenia muzyki w środek głowy, to raczej my jesteśmy nią otoczeni. Separacja jest bez zarzutów, nawet w szybkich utworach i przeplatających się wątkach. Całe brzmienie jest dynamiczne i bogate w tony.

A generowane przez Outlier Air Sports tony są ciepłe, przyjemne dla ucha. Te niskie są dobrze kontrolowane, wyraziste i bardzo bogate. Trzymają się swoich granic, nadając tempo pozostałym pasmom. Środkowe (czyli to gdzie m.in. słyszymy wokal i gitary) jest miękkie, aksamitne, miłe dla ucha, chociaż czasami sprawia wrażenie lekko spłaszczonego. Wokal jest dobrze słyszalny, jego barwa jest ciepła i co najważniejsze, łatwo wpada w ucho. Brzmi bardzo realistycznie, nie zauważyłem żadnych sybilantów. Z kolei soprany, bardzo subtelnie zaznaczają swoją obecność, zwłaszcza w spokojnych, nastrojowych kawałkach. Również tutaj dźwięk jest bardzo naturalny.

suchawki creative outlier air sports 18 20190806 1708788275

Słuchawki w użyciu

Na koniec tradycyjnie kilka słów na temat baterii. Powyżej wspomniałem, że słuchawki mogą pracować 10 godzin. I faktycznie tak jest. Co prawda zależy to też od głośności, przyznam, że nie jestem zwolennikiem głośnego słuchania (dbam o swój słuch), więc jeśli podkręcicie słuchawki na maksa, czas ten może się skrócić. Za to nie zmieni się liczba ładowań z futerału – będą trzy.


Podsumowanie

Wprowadzając na rynek ten produkt, Creative po raz kolejny udowodniło, że projektując akcesoria audio wie, co i dla kogo robi. Jak zwykle słuchawki są świetnie wykonane, wręcz dopieszczone. Bardzo dobrze też wpisuje się w oczekiwania potencjalnych użytkowników. Outlier Air Sports dedykowane miłośnikom aktywnego spędzania wolnego czasu są wytrzymałe, a przy tym eleganckie. Nie boją się wody, nie boją się upadku i wytrzymują naprawdę długo na baterii. Jednocześnie oferują duży komfort jeśli chodzi o ich użytkowanie, i to nie tylko pod kątem samej obsługi, ale i dostępu do najnowszych rozwiązań. Możliwość szybkiego połączenia z Siri czy Asystentem Google to dla wielu użytkowników przyzwyczajonych do korzystania z tych asystentów duży atut. A przy tym wszystkim jest jeszcze coś, z czego Creative jest znane - świetne brzmienie.

Jedyną wadą tego modelu jest jego cena. Producent wycenił słuchawki na 389 złotych i chociaż można je kupić za ok. 350 złotych (nie mylić z przewodowymi Outlier Sports, które są tańsze) to jednak dla wielu amatorów tego akcesorium cena będzie zaporowa. Mimo wszystko polecam je Waszej uwadze.

suchawki creative outlier air sports 3 20190806 1608582602

Zestaw, który dostajemy

Plusy Minusy

 świetne brzmienie
eleganckie
wysoka jakość wykonania
długa praca na baterii
wygodne

 cena

Moja ocena:

 robot blogotech ocena 4

Komentarze   

# Rysiek 2019-08-09 10:52
Zapomniałeś wspomnieć o dyskwalifikując ej wadzie tych słuchawek - fizycznych, a nie dotykowych, przyciskach do zmiany utwory, głośności, etc. Efekt jest taki, że po kilku wciśnięciach uszy autentycznie zaczynają boleć. Szkoda, jestem trochę zawiedziony, gdyż sam dźwięk, aku i wykonanie na b. wysokim poziomie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2019-08-11 07:37
Faktycznie masz rację, dziękuję za zwrócenie uwagi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube