Sennheiser Momentum In-Ear Wireless Black

Dobre brzmienie to nie wszystko

Więcej...

Xblitz X5

Wideorejestrator montowany nad lusterkiem

Więcej...

Asustor AS4002T

NAS godny uwagi

Więcej...

Lenovo L27i-28

Prostota i elegancja

Więcej...

SanDisk Ultra USB Typ-C

Mały ale sprawny

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
54% użytkowników internetu w wieku powyżej 25 lat obawia się włamania na swoje konta w mediach społecznościowych
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Recenzja słuchawek Trust GTX 420 Rath

  • Opublikowano: niedziela, 19, maj 2019 06:59
  • 19 Maj

Spis treści

Niedawno w moje ręce trafiły słuchawki Trust GTX 420 Rath. Ze zdziwieniem zauważyłem, że dopiero przy ich okazji mogłem poznać markę, która istnieje na rynku od 1983 roku. Z drugiej strony dopiero od kilku lat polski rynek stał się atrakcyjny dla producentów akcesoriów gamingowych, nie powinienem więc mieć wyrzutów sumienia, prawda? W ostatnim czasie zadebiutowało u nas kilka nowych marek, a między nimi swoje miejsce znalazła i Trust. W ciągu ponad 30 lat istnienia, firma dorobiła się bogatego katalogu produktów, w którym znajdują się akcesoria dedykowane również profesjonalistom z lig e-sportowych. Nie jestem zawodowym graczem, mogę jednak podzielić się z Wami opinią o słuchawkach GTX 420 Rath, które są dedykowane miłośnikom gier komputerowych.

Pudełko wyraźnie wskazuje, z czym mamy do czynienia. Projektant całą powierzchnię wypełnił słuchawkami, jedynie w rogach umieścił małe informacje wskazujące na multiplatformowość akcesorium. W zasadzie to nic dziwnego, wiele słuchawek można podłączać do wielu urządzeń, ale nie każdy się tym chwali. W tym przypadku producent wskazuje na kompatybilność nie tylko z komputerami PC, ale i konsolami PS4, Xbox One, Switch oraz urządzeniami mobilnymi. Na odwrocie pudełka widać, że przewód zakończono wtykiem kątowym, który lepiej chroni przewód przed złamaniem w miejscu wyprowadzenia z wtyczki.

suchawki trust gtx 420 rath 2 20190518 1930315019

Słuchawki w pudełku

Wewnątrz pudełka, w specjalnie przygotowanej plastikowej wytłoczce spoczywają słuchawki. I muszę przyznać, że prezentują się tam dobrze. Oprócz GTX 420, w środku opakowania znalazłem instrukcję obrazkową przedstawiającą sposób podłączania słuchawek do poszczególnych urządzeń (przyznacie, że to skomplikowana rzecz), naklejkę z logo marki oraz coś bardziej przydatnego – metrowej długości przewód rozdzielający sygnał z jednego wtyku typu jack 3.5 mm na dwa osobne: słuchawkowy i mikrofonowy. Podobnie, jak przewód podłączony do słuchawek, ten również zabezpieczono oplotem materiałowym.

Konstrukcja

Tradycyjnie przewód przymocowany jest do lewego nausznika. Wejście wzmocniono elastycznym kawałkiem tworzywa termokurczliwego, co zabezpieczy go przed złamaniem. Przyznam, że jest to jedno z ciekawszych rozwiązań, z jakimi się spotkałem. Nie jest to sztywne tworzywo, na krawędzi którego może nastąpić złamanie, a elastyczna koszulka, która pozwala na niewielki ruch przewodu, jednocześnie go wzmacniając. W odległości ok. 20 centymetrów od nausznika umieszczono kontroler, który wyposażono w przełącznik wyłączający mikrofon oraz potencjometr analogowy do kontroli głośności. Aby łatwiej zlokalizować mały element sterujący słuchawkami wyposażono go w klips, który umożliwia przyczepienie go do ubrania.

suchawki trust gtx 420 rath 3 20190518 1288030912

Zawartość pudełka

Kopułki wykonano z matowego tworzywa, którego lekko wypukłą górę zamyka okrągła, płaska płytka. Na jej powierzchni umieszczono metalizowane logo marki – przypomina mi ono trochę znak Transformersów. W każdym razie, srebrne elementy bardzo dobrze prezentują się na ciemnym tle plastiku, z którego wykonano GTX 420 Rath. Od wewnętrznej strony, obudowy przetworników wyposażono w grube – ok. 2 cm –pady ze skóropodobnego tworzywa. Są one bardzo miękkie, dzięki czemu zapewniają miękki docisk do głowy. Lewy nausznik wyposażono w wysuwany mikrofon. Elastyczny przewód, na którym go zamocowano wysuwa się na niewielką odległość – ok. 5 cm. Głowicę mikrofonu schowano w piance, której zadaniem jest tłumienie szumów wydobywających się z ust gracza. O ile jednak przewód mikrofonowy prezentuje się solidnie, o tyle otwór, z którego jest on wyciągany ma całkiem sporą średnicę. Wszystko po to, by obudowa mikrofonu wpasowała się w niego, zatykając go i unieruchamiając jednocześnie sensor. W efekcie mamy miękki owal nausznika z wystającym z niego całkiem sporym „obcym elementem”. Nie każdemu może się to podobać – mi nie przypadło do gustu. Wolałbym, by mikrofon po schowaniu był „bardziej dyskretny".

suchawki trust gtx 420 rath 5 20190518 1925085967

Trust GTX 420 Rath

Nauszniki połączono z pałąkiem przy pomocy widełek w kształcie litery „Y”. Konstrukcja obudowy pozwala na ich wychylenie pod kątem ok. 30 stopni, co w zupełności wystarczy do dopasowania się do wielkości i kształtu głowy. Pomaga w tym kolejny przegub na połączeniu widełek z pałąkiem, który umożliwia obrót tego elementu o 90 stopni. W połączeniu z grubymi, miękkimi padami, w zupełności to wystarczy do dopasowania GTX 420 Rath do kształtu głowy.
Tak jak pozostałą część słuchawek, pałąk wykonano z ciemnego tworzywa, wewnątrz którego zamknięto elastyczny metal. Od wewnętrznej strony wyposażono go miękkie wykończenia, które mają zapewnić jego miękki docisk do głowy. Oczywiście możemy zwiększyć wielkość pałąka rozsuwając go w miejscach połączenia ze słuchawkami.
O ile konstrukcja nauszników jest składana, o tyle pałąk jest skręcany. Całość wygląda solidnie, ale równie ważne jest to, że wszystkie elementy są ze sobą dobrze spasowane. Nic nie trzeszczy, nic nie zgrzyta, nie widać żadnych krzywizn przy nierówno wykonanych i połączonych elementach. Słuchawki mogą się podobać i przyznaję – mi się podobają.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube