uGo Mistral 2.0

Lekki dron do zabawy

Więcej...

Asustor AS3102T v2

Domowy NAS

Więcej...

XPG Emix H20

Słuchawki dla gracza

Więcej...

Rapoo X1900

Klawiatura i mysz od Rapoo

Więcej...

Trust GTX 420 Rath

Zaufane słuchawki dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
54% użytkowników internetu w wieku powyżej 25 lat obawia się włamania na swoje konta w mediach społecznościowych
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Recenzja słuchawek Lenovo Y Gaming Stereo Headset

  • Opublikowano: środa, 03, kwiecień 2019 05:37
  • 03 Kwi

Spis treści

Jakiś czas temu każdy z wiodących producentów akcesoriów komputerowych powołał do życia markę dedykowaną profesjonalnym graczom. Przykładami są Republic of Gamers Asusa, Predator Acera czy Legion Lenovo. Dziś opowiem Wam o słuchawkach Lenovo Y Gaming Stereo Headset, pierwszym przedstawicielu Legion Lenovo, który trafił do mnie na testy.

Słuchawki zapakowano w ciemne prostokątne pudełko, na którym nie ma żadnych rzucających się w oczy krzykliwych elementów. Widać jedynie kopułkę nausznika z charakterystycznym „Y”. Na dole opakowania projektant umieścił cztery małe ikony, które informują m.in. o dołączonym adapterze, ergonomicznym kształcie, 50 mm przetwornikach itp. Jak na słuchawki gamingowe, to opakowanie nie prezentuje się zachęcająco.

suchawki lenovo y gaming stereo headset 2 20190402 1425901326

Pudełko ze słuchawkami

Konstrukcja

To, co rzuca się na pierwszy rzut oka to duże nauszniki. Ich kopułki wykończono plastikiem, którego powierzchnię pokryto fasetkami nadającymi im ciekawego wyglądu, który dodatkowo podkreślają załamania powierzchni. W środku kopułek zrobiono nacięcia układające się w literę Y. Niestety, ciekawy wygląd psuty jest przez materiał, który sprawia wrażenie niskobudżetowego. Ani nie wygląda rewelacyjnie, ani też pod dotykiem nie prezentuje się tak dobrze jak to, z czym możemy się spotkać np. w ROG Strix Fusion Wireless, Ravcore Supersonic 7.1Gaming Headset czy Sound Blaster Tactic 3D Rage.
Nauszniki połączono z pałąkiem przy pomocy widełek w kształcie litery Y, które umożliwiają ich obrót w osi pionowej oraz niewielkie wychylenie w osi poziomej. Wystarczy to do tego, by słuchawki dopasowały się kształtu głowy. Pomagają w tym oczywiście grube pady zapewniające miękki docisk. Wykończono je pomarańczowym materiałem, który w połączeniu z ciemnym tworzywem obudowy prezentuje się elegancko. Każdą słuchawkę oznakowano literą wskazującą na lewy i prawy kanał poprzez umieszczenie dużych liter L i R wewnątrz nauszników.

suchawki lenovo y gaming stereo headset 3 20190402 1148420328

Słuchawki Lenovo Y Gaming Stereo Headset

Ponieważ Lenovo Y Gaming Stereo Headset to słuchawki dla gracza, nie mogło w nich zabraknąć mikrofonu. I trudno go nie zauważyć. Jego końcówka wystaje z lewego nausznika. Zamontowano go na elastycznym, wysuwanym ramieniu, które niestety nie zawsze chce poddać się woli użytkownika i ustawia się w miejscu, które bardziej odpowiada jemu, a niekoniecznie graczowi.
Z lewej słuchawki wyprowadzono też przewód, który tak jak w większości innych tego typu akcesoriów gamingowych zabezpieczono oplotem materiałowym. Niestety, wyprowadzenie przewodu z nausznika nie budzi mojego zaufania. Zabezpieczono je miękką, elastyczną osłoną, która w dłuższym przedziale czasowym ulegnie zapewne przerwaniu i w konsekwencji doprowadzi do złamania sznura. To oczywiście gdybanie, ale doświadczenie i praktyka niestety kreśli przede mną taki czarny scenariusz. Przewód zakończono pozłacanym wtykiem typu Jack 3.5mm, który ma zadbać o najwyższą jakość przesyłanego sygnału. Przypomnę, że w komplecie znajduje się też adapter, który umożliwia podłączenie słuchawek do urządzeń, w których sygnały audio i mikrofonowy są rozdzielone na dwa osobne gniazda.

suchawki lenovo y gaming stereo headset 6 20190402 1915276188

Słuchawki w pełnej krasie

Ostatnim elementem, który pozostał do opisania jest pałąk. Pomimo tego, że wizualnie prezentuje się dobrze, nie zyskał niestety mojej sympatii. To w nim najbardziej jest widoczne niskobudżetowe tworzywo, które wykorzystano w konstrukcji tych słuchawek. I nie pomaga tu niestety pomarańczowa poduszka, chociaż jest miękka, przyjemna w dotyku i świetnie się prezentuje.


Spójrzmy teraz na specyfikację.

• Konstrukcja: nauszne, zamknięte
• Średnica membrany: 50 mm
• Mikrofon: Tak, z redukcją szumów, dwukierunkowy, chowany
• Złącze: jack 3.5 mm
• Kolor: Czarno-czerwony
• Wymiary: 207 x 172 x 95 mm
• Waga: 270 gramów

suchawki lenovo y gaming stereo headset 4 20190402 1962432223

Zawartość pudełka

Powyższe to wszystko, co producent publikuje na swojej stronie produktowej. Nie ma tego zbyt wiele i tak jak w przypadku konstrukcji, tak i teraz czuję pewien niedosyt. Brakuje mi informacji o paśmie przenoszenia, o poziomie ciśnienia akustycznego itp. Widać tylko jak wielkie są przetworniki, że jest chowany mikrofon (o czym już wiemy) oraz jakie wymiary mają słuchawki i ile ważą. Ubogo.


Przejdźmy więc do użytkowania

Inni producenci przyzwyczaili nas (a przy najmniej mnie), że by zwiększyć komfort korzystania ze słuchawek oferują graczom aplikacje zwiększające ich funkcjonalność. Oczywiście nie wszyscy tak robią, ale jest całkiem spora grupa, która dostarcza graczom taką „wartość dodaną”. W tym przypadku, musimy niestety cieszyć się tylko tym, co dają same słuchawki. Nie ma żadnego programu, który umożliwiałby np. zmianę głosu czy tła. Szkoda.
Pomimo tych kilku gorzkich słów, które powiedziałem powyżej, muszę przyznać, że słuchawki są wygodne. Grube pady zapewniają dobrą izolacją zarówno z zewnątrz, jak i z wewnątrz. Są przyjemne w dotyku i takie jak lubię – duże. Plusem jest też to, że przy długim użytkowaniu skóra pod nimi nie poci się. Słuchawki stabilnie trzymają się głowy, nie zsuwają się.. ale to już zależy od kształtu głowy użytkownika.

suchawki lenovo y gaming stereo headset 8 20190402 1157358243

Wyprowadznie przewodu mogłoby być lepiej zabezpieczone

Nie jestem zbytnio zadowolony z mikrofonu, który nie zawsze chce pozostać tam, gdzie go ustawiam. Muszę jednak przyznać, że głos zbiera dobrze. Może nawet za dobrze, bo wyłapuje dźwięki z odległości kilku metrów, co nie zawsze może być wskazane. W każdym razie przesyłany przez niego głos jest czysty i wyraźny, co sprawdziłem przy pomocy Skypa i Teamspeaka. Moi rozmówcy nie narzekali na jakość, więc w tym przypadku trudno grymasić.
Słuchawki przetestowałem w czasie gry w takie tytuły jak: The Old Republic, Lord of the Rings Online, Tron Evolution, Gears of War i Eve Online. Dźwięk generowany przez Lenovo nie jest zły. Oczywiście daleko mu do Sennheiserów czy słuchawek generujących dźwięk 7.1. Ale też nazwa wskazuje, czego możemy oczekiwać od tego akcesorium – dźwięku stereo - i faktycznie jest stereo. Bez większych problemów można odróżnić prawy i lewy kanał. Barwę brzmienia określiłbym, jako ciepła z pewną domieszką metalicznego brzmienia. To ostanie doskonale sprawdza się w grach, podkreślając strzały czy uderzenia mieczem.

suchawki lenovo y gaming stereo headset 10 20190402 1101534581

Tak prezentują się słuchawki z góry

Gdybym miał się do czegoś przyczepić powiedziałbym, że bas mógłby być trochę mocniejszy. Jest dobry, zrównoważony, ma pewną ostrość ale jak na moje oczekiwania jest trochę za mało agresywny. Niemniej jest wyrazisty, dzięki czemu każde uderzenie można wyraźnie usłyszeć. Średnica jest stonowana, dobrze kontrolowana, ale jednocześnie intensywna i bogata w dźwięki. Także soprany są czyste i wyraźne. W połączeniu z pozostałymi pasmami tworzą stabilną i zrównoważoną harmonię dźwięków.
Generowaną scenę określiłbym, jako średnią. Momentami czuć, że jest trochę ściśnięta, na czym traci chwilami separacja. Z drugiej strony, w przypadku gie nie jest to wada. W końcu na polu bitwy wszystkie dźwięki i ta się zlewają tworząc muzyczną kakofonię.
Kiedy korzystałem z Lenovo Y Gaming Stereo Headset brakowało mi trochę podświetlenia. Aż się prosi, by wycięte Y na kopułkach emanowało czerwoną poświatą. Niestety, producent nie zaproponował nic takiego.


Podsumowanie

Przyznam, że słuchawki mnie rozczarowały. Być może podchodziłem do nich ze zbyt dużymi oczekiwaniami, ale po Lenovo spodziewałem się akcesoriów, z których gracze naprawdę byliby dumni i chętnie by po nie sięgali. Trudno się doczepić do wykonania, bo słuchawki prezentują się elegancko i są wygodne. Kiedy jednak sięgnie się do szczegółów, rzeczywistość nie wygląda już niestety tak kolorowo. W porównaniu do produktów przywołanych na początku firm, wygląda to naprawdę blado.
Za Lenovo Y Gaming Stereo Headset trzeba zapłacić ok. 140 złotych. Moim zdaniem nie jest to cena adekwatna do tego, co te słuchawki oferują. Za takie same pieniądze (lub trochę większe) można kupić słuchawki lepiej wykonane o lepszym brzmieniu i oferujące większą funkcjonalność. Liczę jednak, że przy kolejnym akcesorium Lenovo Legion, będę mógł pokazać, że jest ono faktycznie godne zainteresowania przez graczy PRO.

suchawki lenovo y gaming stereo headset 13 20190402 1601403944

Duże nauszniki i wysuwany mikrofon

Plusy Minusy

ładne

nieciekawe tworzywo, z którego wykonano słuchawki
zbyt elastyczne ramię mikrofonu
przeciętne brzmienie
brak apliakcji rozszerzającej funkcjonalność
cena

Moja ocena:

robot blogotech ocena 3

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube