PocketBook Touch HD 3

Czytnik wart grzechu

Więcej...

Audictus Adrenaline

Eleganckie z dobrym brzmieniem

Więcej...

AOC AGON AG251FZ

Monitor zaprojektowany dla graczy

Więcej...

Sennheiser Momentum Wireless Black

Słuchawki na piątkę

Więcej...

Lanberg RO-175GE

Tani router dla każdego

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Recenzja słuchawek Audictus Creator

  • Opublikowano: środa, 16, styczeń 2019 13:26
  • 16 Sty

Spis treści

Ostatnio opowiedziałem Wam o słuchawkach dla marzycieli – Audictus Dreamer. Teraz w swoich rękach mam model nazwany przez producenta Creator. Czym on się różni od swoich poprzedników? Czy warto w niego zainwestować? Co zaoferuje, a czego mu brakuje? Jeśli zastanawiacie się nad zakupem słuchawek i rozważacie właśnie ten model, poniżej dowiecie się czy warto wydać na nie 100 złotych.

Osobom często podróżującym na pewno spodoba się konstrukcja tych słuchawek. Dzięki odpowiednim przegubom pałąka można je złożyć. Niestety, tak jak w przypadku Dreamer-a, Audictus nie dołączył żadnego pokrowca, który zabezpieczałby je podczas transportu. Co prawda ich wykonanie nie wskazuje na to, by coś takiego miało im zaszkodzić, ale mimo wszystko dobrze byłoby mieć taką ochronę.

suchawki audictus creator 1 20190116 1783968661

Pudełko ze słuchawkami

Konstrukcja

Model, który Wam opisuję jest bardzo podobny do Dreamer-a. Tak jak i tamte słuchawki, tak i te wykonano łącząc tworzywo ze sztuczną skórą. W tym przypadku jednak producent postawił na srebro, wykonując kopułki nauszników w takim właśnie kolorze. Jego połączenie z czernią zawsze wygląda elegancko, trudno jednak nie oprzeć się wrażeniu, że ten materiał wygląda niskobudżetowo, żeby nie powiedzieć tandetnie. W porównaniu do przytaczanych już słuchawek, ten element prezentuje się zdecydowanie gorzej.

Nauszniki połączono na sztywno z pałąkiem plastikową szyną, która chowa się w osłonie obejmy. Od wewnętrznej strony wypełniono ją miękką gąbką schowaną pod skórą. Od góry natomiast zamknięto ją ciemnym plastikiem. Odpowiedni docisk do głowy mają zapewnić pady, które chociaż nie są tak grube jak w przypadku Dreamer-ów, to jednak są bardziej miękkie. Zapewniają sporą wygodę zwłaszcza, że pałąk jest bardzo elastyczny. I chociaż ten model jest cięższy od poprzednio recenzowanych słuchawek, nie czuć tego.

suchawki audictus creator 2 20190116 2011281210

Audictus Creator

W konstrukcji Audictus Creator jest jeszcze jedna różnica w odniesieniu do wcześniej recenzowanego modelu. Wiąże się ona z innym rodzajem przewodu audio, który zastosowano. W przypadku słuchawek Dreamer mamy do czynienia ze zwykłym, gładkim przewodem z tworzywa, natomiast Kreatora wyposażono w przewód zabezpieczony materiałem, taki jaki często można spotkać w myszkach gamingowych. Za to kontroler, pozwalający na odbieranie połączeń telefonicznych i sterowanie głośnością jest taki sam – podłużny kawałek plastiku z wbudowanym mikrofonem, przyciskiem i suwakiem. Sprawia wrażenie solidnie wykonanego, chociaż obawiam się o żywotność regulującego głos suwaka. Z testów Dreamer’a wiem, że precyzja tej regulacji nie jest zbyt wielka.


Specyfikacja

Dla zainteresowanych techniczną stroną słuchawek prezentuję poniżej specyfikację publikowaną przez producenta na stronie internetowej. Widać z niej, że zastosowano tu tej samej wielkości przetworniki, tę samą impedancję i te same materiały konstrukcyjne. Jest też oczywiście kilka różnic, jest np. węższe pasmo przenoszenia – jego górne pasmo „trzyma standard” – dynamika jest też mniejsza o 1dB (czyli słuchawki grają trochę ciszej), chociaż tu akurat może występować czyjś błąd zapisu lub pomiaru, w końcu jeden decybel to niewiele. No i te słuchawki są cięższe o 38 gram czyli mniej więcej 30%. Z jednej strony to sporo, ale z drugiej, jak już wiecie, ciężar ten jest ledwie odczuwalny.

suchawki audictus creator 5 20190116 1784971828

Miękkie poduszki zapewniają dużą wygodę

Parametry techniczne publikowane przez producenta wyglądają tak:

• Średnica przetworników: 40 mm
• Typ głośnika: Neodymowy
• Impedancja: 32 Ω
• Dynamika: 102 dB +/-3 dB
• Pasmo przenoszenia: 20 Hz - 20 kHz
• Waga: 168 gramów
• Materiał: ABS | skóra ekologiczna
• Wtyk: Stereo Mini Jack 3.5mm
• Pilot sterowania: Tak, na przewodzie


Brzmienie

W końcu nadszedł czas na brzmienie. I tu niespodzianka. Jeśli spodziewacie się dużych różnic pomiędzy Marzycielem a Kreatorem, to niestety… macie rację. Niższa cena to nie tylko efekt oszczędności na materiałach konstrukcyjnych. Nie oznacza to jednak, że brzmienie jest złe, słuchawki potrafią zagrać i choć audiofile będą się krzywić, to nie jeden amator muzyki będzie zadowolony. Brzmienie jest żywe, wesołe, a przede wszystkim bogate. Ma żywe, energiczne basy, mocniej zaakcentowane w porównaniu do Dreamer’a i nie na tyle mocne, by rzucić mnie na kolana. Chociaż nie powiem, barwa Creatora spodobała mi się.

suchawki audictus creator 7 20190116 1560450983

Kontroler

Pomimo tego, że niskie pasmo jest wyraziste i jak wspomniałem energiczne, jest dobrze trzymane pod kontrolą. Nie wychodzi poza swoje granice stanowiąc tło dla pozostałych warstw muzyki. Wśród nich prym wiedzie średnica, która nadaje ton całości wskazując, w którą stronę powinny zmierzać muzyczne fale. Jest wesoła, chociaż momentami traci na realizmie. Trochę gorzej wypadają soprany, które są przytłumione, może zbyt mocno kontrolowane.

Pomimo wesołego tonu słuchawek, czuję pewien niedosyt. Scena generowana przez Creatora jest duża, ale niestety instrumenty są na niej ciasno upakowane. I chociaż muzyka ma miejsce by rozwinąć swoje skrzydła, to jednak w niektórych utworach, ciasno poustawiane instrumenty giną w jednej kakofonii dźwięku. Nie wprowadza to fałszywych tonów, ale utrudnia zlokalizowanie instrumentów na orkiestronie.

suchawki audictus creator 8 20190116 1222817124

Złożone słuchawki gotowe do drogi


Podsumowanie

Słuchawki, które Wam przedstawiłem należą do niższej półki cenowej. Co prawda na rynku można znaleźć jeszcze tańsze modele, ale tak jak i od nich, tak i od Creatora nie można wymagać zbyt wiele. Niska cena zmusza producenta do zastosowania tanich podzespołów, które nie mogą zapewnić takich samych wrażeń, jak te, które zostały wykonane z większą precyzją, większą dokładnością, za większe pieniądze. Niemniej, na pewno jest to akcesorium godne uwagi. O ile oczywiście nie macie wysokich wymagań. Wesoła barwa tych słuchawek zapewnia przyjemność ze słuchania i to chyba najważniejsze.

 suchawki audictus creator 6 20190116 1440467253

 Ostatni rzut oka na słuchawki

Plusy Minusy

wygodne
przyjemne brzmienie

cena mogłaby być jednak niższa
brak etui

Moja ocena:

robot blogotech ocena 3

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube