Logitech MK540 Advanced

Bezprzewodowy zestaw dla każdego

Więcej...

Lanberg RO-030FE

Niskobudżetowy router do prostych zastosowań

Więcej...

Navitel T757 LTE

Tablet z nawigacją

Więcej...

SanDisk Ultra Dual Drive m3.0

Pamięć, któa obsłuży komputer i telefon

Więcej...

TP-Link Deco M9

Router do sieci mesh

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
54% użytkowników internetu w wieku powyżej 25 lat obawia się włamania na swoje konta w mediach społecznościowych
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Recenzja słuchawek Audictus Dreamer

  • Opublikowano: środa, 09, styczeń 2019 05:07
  • 09 Sty

Spis treści

Ostatnimi czasy mieliście okazję przeczytać u mnie kilka recenzji słuchawek stosunkowo młodej na rynku firmy – Audictus. Dziś do tych tekstów dołącza kolejny. Opowiem w nim o moich wrażeniach z używania modelu Dreamer – Marzyciela.

Pudełko nie różni się niczym od tych, w które zapakowano słuchawki, które miałem już okazję testować. Oczywiście pod kątem graficznym, bo konstrukcyjnie ze względu na zawartość, każde opakowanie ma swoją specyfikę. Tradycyjnie mamy więc szary kolor, na którym umieszczono grafikę prezentującą słuchawki oraz kilka cech, które mają wyróżnić ten model na tle innych. I tradycyjnie, nie ma specyfikacji.

suchawki audictus dreamer 2 20190108 1721919665

Opakowanie

Konstrukcja

Po wyjęciu słuchawek z pudełka od razu widać, że jest to model przewodowy. Gładki sznur zakończono prostym wtykiem typu jack 3.5mm – nie pozłacanym. Przewód jest dość krótki, ma ok. 120 cm. Pozwala to na podłączenie słuchawek do smartfona, którego trzymamy w kieszeni kurtki czy spodni (na ulicy), ale już w przypadku korzystania ze słuchawek w domu, komfort korzystania z Dreamer’a będzie znacznie mniejszy. W odległości ok. 30 cm od lewej słuchawki umieszczono kontroler. W połyskliwej obudowie umieszczono przycisk pozwalający na np. odebranie lub zakończenie połączenia oraz potencjometr suwakowy regulujący głośność. Oba elementy można bez większych problemów zlokalizować nie patrząc na nie. Są wygodne w użyciu, chociaż zastanawiam się jak długo wytrzyma potencjometr. Podejrzewam, że z czasem opór, jaki stawia suwak ulegnie znacznemu zmniejszeniu, co będzie utrudniać precyzyjne ustawienie głośności.

suchawki audictus dreamer 3 20190108 1752200603

Słuchawki Audictus Dreamer

Na pewno nie można zarzucić temu produktowi braku elegancji. Ciemny materiał syntetycznej skóry prezentuje się bardzo ładnie. Na taki materiał wystylizowano też kopułki, chociaż niestety zamiast skóry mamy tu do czynienia z plastikiem, który ją tylko udaje. Nie zapomniano nawet na odzwierciedleniu ściegów na krawędziach. I o ile to dobrze wygląda z odległości, o tyle przy bliższym zapoznaniu się, nie wygląda już tak dobrze. Nauszniki mają kształt owalny, ale niestety ze wzgl. na mały rozmiar nie obejmują uszu. Na szczęście projektant zastosował grube poduszki, dzięki czemu słuchawki bardzo miękko dociskają uszy, nie powodując dyskomfortu.
Nauszniki połączono z pałąkiem przy pomocy uchwytu obejmującego ¼ kopułki. Ma to niestety wadę, nausznik może się odchylić o ok. 3 % względem osi poziomej. Nie jest to wiele, ale w połączeniu z grubymi padami wystarczy by słuchawki wygodnie „leżały” na uszach. W przypadku mojego egzemplarza zauważyłem różnicę w zakresie tego ruchu – lewa słuchawka, do której podłączony jest przewód, wychylała się znacznie mniej niż jej siostra z naprzeciwka. Za to znacznie lepiej wygląda obrót wokół osi pionowej, w tym przypadku uchwyt oferował 90 stopni. Dodatkowy przegub łączący mocowanie nauszników z pałąkiem umożliwia schowanie słuchawek do środka. Przydatna rzecz w czasie podróży. Niestety, w pudełku zabrakło etui, w które można by tak złożone słuchawki zapakować. Szkoda.

suchawki audictus dreamer 6 20190108 1149418900

Kopułki sprawiają wrażenie wykonnych ze skóry

Pałąk w całości schowano w skóropodobną osłonę. Od wewnętrznej strony wypełniono ją cienką warstwą gąbki.
Wspomniałem już, że Audictus Dreamer prezentuje się elegancko. Jest to zasługa nie tylko materiału wykorzystanego na konstrukcję, ale i minimalistycznego podejścia. W oczy bije prostota, która ma swój urok. A skromne podejście odbiło się też pozytywnie na wadze, chociaż chyba nie do końca na cenie.


Spójrzmy teraz na specyfikację techniczną publikowaną przez producenta

• Średnica przetworników: 40 mm
• Typ głośnika: Neodymowy
• Impedancja: 32 Ω
• Dynamika: 103 dB +/-3 dB
• Pasmo przenoszenia: 20 Hz - 22 kHz
• Waga: 130 gramów
• Materiał: ABS | skóra ekologiczna
• Wtyk: Stereo Mini Jack 3.5mm
• Pilot sterowania: na przewodzie

suchawki audictus dreamer 7 20190108 1002237834

Gładki przewód, nie ma najlepszego zabezpieczenia przy wyprowadzeniu z obudowy

Specyfikacja publikowana przez producenta nie należy do rozbudowanych. Mamy jednak wszystko to, co jest potrzebne – wielkość przetworników, impedancja, pasmo przenoszenia itp. I widać, że Dreamer nie odstaje od konkurencji. Wszystkie te parametry są porównywalne, można by rzec – standardowe. Jedynie pasmo przenoszenia w górnej części jest trochę szersze niż zwykle.
Na powyższej liście pojawiła się informacja o materiale wykorzystanym w konstrukcji słuchawek – skórze ekologicznej. Przyznam, że zaciekawiła mnie różnica pomiędzy skórą naturalną, a ekologiczną. Wbrew pozorom ta ostatnia wcale nie jest tak „Eko” jak wskazuje jej nazwa. Jest to tkanina poliestrowa, którą pokryto warstwą polichlorku winylu. Podczas produkcji takiej skóry nie są używane materiały pochodzenia zwierzęcego – jej produkcja to proces chemiczny. Skaja, derma, bo pod takimi nazwami funkcjonuje skóra ekologiczna jest chętnie stosowana, bo jest materiałem tańszym niż skóra naturalna. Wadą tego materiału jest to, że nie oddycha, nie zapewnia cyrkulacji powietrza. Brak przepuszczalności jest szczególnie kłopotliwy w przypadku akcesoriów, które mają kontakt z ludzką skórą – ze względu na tę cechę może on powodować podrażnienia, obtarcia i być przyczyną nadmiernego pocenia. Nie sądzę, by w tym przypadku materiał drażnił skórę lub ją obcierał, ale ponieważ są to słuchawki nauszne, faktycznie może być przyczyną pocenia. Oczywiście zwróciłem na to uwagę podczas użytkowania słuchawek.

suchawki audictus dreamer 4 20190108 1607754901

Kontroler z suwakiem do regulowania głośności


Użytkowanie

O brzmieniu powiem krótko – jest dobre, jest ciekawe. Bas jest wyraźnie zaznaczony, jest też lekko wyeksponowany do przodu. Dość często wyłamuje się spod kontroli, co może czasami razić. Niestety, brakuje mu dynamiki, jest spłaszczony, co daje się zauważyć. Z kolei średnica ma wycofany środek. Jest intensywna, żywa, dzięki czemu instrumenty są czytelne. Wynika to też z ich skupienia, przez co jednak tracą trochę na indywidualności. Górne pasmo jest równie żywe, co średnica. Jest lepiej kontrolowane niż bas, ale też brakuje mu trochę szczegółowości.
Wokale trzymają się głębi sceny. Uzupełniają muzykę, a nie jej przewodzą. Płyną na muzycznej fali, wzbogacając ją swoją obecnością. W tym wszystkim daje się zauważyć różnice w intensywności głosów żeńskich i męskich. Te ostanie są trochę słabsze, co daje się czasami zauważyć w niektórych utworach.

suchawki audictus dreamer 8 20190108 1266996034

Grube pady zapewniają wygodę

Dźwięki wydobywające się z Audictus Dreamer są słabo kontrolowane, co jest widoczne w dłuższym wybrzmiewaniu dźwięków, mniejszej głębi i niestety ich zróżnicowaniu. Nie oznacza to jednak, że słuchawki mają nieciekawe brzmienie. Takie nastrojenie ma pewien plus – nadają się do każdego gatunku muzyki. Są po prostu uniwersalne.
Scena jest wąska, nie oznacza jednak, że muzyka jest tłamszona. Jest w niej głębia, co może być też efektem ubocznym bocznych ograniczeń. Brak szczegółowości z lewej i prawej strony podkreśla to, co jest w środku. Za to środek potrafi zaskoczyć bogactwem detali.
Na koniec kilka słów na temat użytkowania. Słuchawki są wygodne. Nie jestem zwolennikiem małych nauszników, ale przyznaję, że w tym przypadku Dreamer się sprawdził. Pałąk nie naciskał na szczyt głowy, chociaż przyznaję, że wolałbym gdyby był trochę większy. Grube pady niwelowały jednak tę małą niedogodność. I uszy nie pociły się pod nimi, co jednak może być też zasługa ich małego rozmiaru.
Kontroler umieszczono w dobrej odległości od nausznika. Można go łatwo zlokalizować i obsłużyć. Jedynie potencjometr okazał się małym problemem – ciężko było precyzyjnie ustawić odpowiednią głośność. Wbrew moim obawom, suwak nie przesuwał się przy ocieraniu o ubranie. Pod tym kątem więc sprawdził się.

suchawki audictus dreamer 9 20190108 1125272780

Mocowanie nausznika nie daje mu wielkiej szansy na ruch

W kontrolerze jest wbudowany mikrofon – działał bez zarzutu. Oczywiście zdarzało mu się przenosić szumy powstałe podczas ocierania się kontrolera o ubranie. Ale z tym borykamy się w przypadku każdego mikrofonu zamontowanego w module na przewodzie słuchawek.


Podsumowanie

Pomimo kilku cierpkich słów pod kątem brzmienia, oceniam Dreamer pozytywnie. Wydobywająca się z nich muzyka może się podobać zwłaszcza, że słuchawki mają uniwersalny charakter. Można je z powodzeniem wykorzystać przy słuchaniu każdego gatunku muzyki. I to jest spory plus. Są też wygodne, chociaż polecam je raczej osobom z mniejszą głową lub po prostu młodzieży, która jeszcze rośnie. Cenowo ten model Audictusa nie wygląda źle, chociaż przyznam, że 150 złotych, wydaje mi się trochę wygórowaną ceną, jak na to, co ten model oferuje. Mimo wszystko Marzyciel nie przeniósł mnie w strefę marzeń.

 suchawki audictus dreamer 12 20190108 1190122709

 Na koniec słuchawki można złożyć

 

Plusy Minusy

eleganckie
dobra jakość wykonania
uniwersalność brzmienia

cena
brak etui
brzmienie mógłoby być trochę lepsze

Moja ocena:

robot blogotech ocena 4

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube