Logitech MK540 Advanced

Bezprzewodowy zestaw dla każdego

Więcej...

Lanberg RO-030FE

Niskobudżetowy router do prostych zastosowań

Więcej...

Navitel T757 LTE

Tablet z nawigacją

Więcej...

SanDisk Ultra Dual Drive m3.0

Pamięć, któa obsłuży komputer i telefon

Więcej...

TP-Link Deco M9

Router do sieci mesh

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
54% użytkowników internetu w wieku powyżej 25 lat obawia się włamania na swoje konta w mediach społecznościowych
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Recenzja słuchawek Audictus Endorphine

  • Opublikowano: niedziela, 23, grudzień 2018 05:30
  • 23 Gru

Spis treści

Endorfiny to grupa hormonów, które określa się hormonami szczęścia. To dzięki nim odczuwamy przyjemność, a nawet euforię. I pewnie dlatego Audictus nadał taką nazwę swoim słuchawkom bezprzewodowym – mają nas wprowadzić w błogi stan. Sprawdziłem czy faktycznie tak się dzieje.

Słuchawki zapakowano w standardowe już, w moim odczuciu, pudełko. Szara kolorystyka z grafiką przedstawiającą zdjęcie to już dla mnie znak rozpoznawczy akcesoriów Audictusa. Producent wie, jak się zaprezentować, dba o spójną prezentację swoich produktów i choćby za to należy mu się nasza uwaga. W szarej, zewnętrznej obwolucie schował czarne pudełko, w którym niczym jakaś kolia spoczywają słuchawki. Elegancko ułożone w czarnej piance, prezentują się zarówno same słuchawki, jaki i kontroler. Oprócz Endorphine w środku znajdują się trzy pary nakładek silikonowych w rozmiarach S, M i L, przewód USB do ładowania akumulatora oraz instrukcja obsługi. Zabrakło mi niestety jakiegoś etui, w którym można by te słuchawki nosić.

suchawki bezprzewodowe audictus endorphine 1 20181222 1583835231

Opakowanie słuchawek

Konstrukcja

Słuchawki mają prostą konstrukcję. Przetworniki zamknięto w prostych beczułkach wykonanych z ciemnego tworzywa. Przy kanale akustycznym zwężają się one w mniej więcej o połowę mniejszy tunel. Zamknięto go siatką chroniącą wnętrze przed zanieczyszczeniami. Górną część obudowy zamknięto płaską kopułką z pomarańczowej gumy. Na jej powierzchni zostało wytłoczone logo firmy. Mniej więcej w połowie obudowy producent umieścił silikonowe wyprofilowania zapewniające lepsze osadzenie słuchawki w uchu. Jeśli komuś one nie odpowiadają, może je łatwo usunąć.
Słuchawki połączono 40 centymetrowym płaskim przewodem. W odległości ok. pięciu centymetrów od prawej słuchawki umieszczono podłuży kontroler. Na długiej na ok. trzy centymetry obudowie umieszczono przycisk włączający akcesorium oraz regulację głośności w postaci wytłoczonych znaków plus i minus. Wszystkie trzy elementy są wyraźnie zaznaczone, nie ma problemu z ich zlokalizowaniem. Projektant umieścił je w sporej odległości od siebie, dzięki czemu korzystanie z nich jest bardzo łatwe. Pomiędzy plusem a umieszczonym w środku włącznikiem zlokalizowano diodę sygnalizacyjną, która pokazuje stan pracy słuchawek. Z tyłu (czyli przodem do ust) znajduje się mikrofon. W dolnej części (pod minusem) zamontowano gniazdo microUSB, przez które jest ładowany umieszczony w kontrolerze akumulator.

suchawki bezprzewodowe audictus endorphine 4 20181222 1029555116

Słuchawki w pudełku

Pomimo tego, że obudowy Endorphine wykonano z tworzywa, prezentują się one ciekawie. Może nie są tak eleganckie jak Explorery, czy Sennheisery IE 80S, które testowałem ostatnio, ale wyglądają dobrze. Płaski przewód powoduje, że się nie plączą, co na pewno doceni wielu użytkowników. Zadbano również o dobre zabezpieczenie wyprowadzenia przewodu z obudowy. Nie musimy się obawiać uszkodzenia w tym miejscu.
Skoro wiemy już jak Endorphine wygląda z zewnątrz, zajrzyjmy do wewnątrz i tego, co schowano w środku.


Specyfikacja:

• Średnica przetworników: 9 mm
• Typ głośnika: Neodymowy
• Impedancja: 16 Ω
• Dynamika: 105 dB +/-5 dB
• Czułość mikrofonu: - 45 dB
• Pasmo przenoszenia: 20 Hz - 20 kHz
• Złącze ładowania: micro USB
• Waga: 16 gramów
• Materiał: ABS
• Łączność: Bluetooth 4.1
• Zasięg działania: do 10 metrów
• Czas pracy: do 5 godzin
• Czas czuwania: do 250 godzin
• Czas ładowania: do 2 godzin

suchawki bezprzewodowe audictus endorphine 6 20181222 1641032695

Audictus Endorphine

Jak widać, przetworniki umieszczone w Endorphine nie należą do małych. Spotykałem się już co prawda z większymi, ale i ze znacznie mniejszymi też zaliczyłem testowe przygody. Impedancja, dynamika i pasmo przenoszenia trzymają standard. Nie ma tu żadnej niespodzianki. Zaskoczyło mnie trochę wykorzystanie Bluetooth w wersji 4.1. Wiele nowych urządzeń korzysta już z normy 4.2, a ponieważ Audictus jest nową firmą, spodziewałbym się, że będzie korzystać z najnowszego wzorca. Na szczęście w tym przypadku występuje kompatybilność wsteczna, nie musicie się więc obawiać kłopotów, jeśli Wasz smartfon będzie korzystał z Bluetooth 4.2.
Czas pracy nie rzuca na kolana, pięć godzin to niezbyt wiele. Biorąc pod uwagę, że słuchawki nie należą do małych, spodziewałbym się, że będą miały trochę wydajniejsze ogniwa magazynujące energię. Jednak z drugiej strony, pięć godzin to i tak nie mało jak na słuchawki bezprzewodowe. Ładowanie przez dwie godziny też nie zaskakuje, jest to porównywalny czas, z jakim mamy do czynienia w przypadku innych słuchawek bezprzewodowych.

suchawki bezprzewodowe audictus endorphine 8 20181222 1269778738

Kontroler sterujący słuchawkami

Patrząc ogólnie na parametry, wszystko wygląda tu przeciętnie. Spójrzmy więc jak to wygląda pod kątem użytkowym.


Użytkowanie

Tradycyjnie, zanim opowiem o swoich wrażeniach z testów odsłuchowych, kilka słów na temat wygody użytkowania. Oczywiście poniższa opinia jest subiektywna, to co podoba się jednemu, niekoniecznie spodoba się drugiemu. Każdy też ma inną budowę, co wpływa na wygodę noszenia słuchawek.
Osadzone w uchu słuchawki trzymają się bardzo dobrze. Solidna konstrukcja powoduje, że akcesorium nie wypada z ucha nawet podczas ruchu. Silikonowe kształtki usztywniają osadzenie, co zapewnia ciągłość dźwięku docierającego do kanału słuchowego. Dzięki temu dobrze się też sprawdzą u osób aktywnych, zażywających dużo ruchu. I na pewno nie zaszkodzi im pot.

suchawki bezprzewodowe audictus endorphine 10 20181222 1252823951

Słuchawki i silikonowe tipsy w komplecie

Brzmienie

Słuchawki przetestowałem wykorzystując swój smartfon Huaweii Honor 7 Lite. Nie miałem żadnych problemów z ich sparowaniem, poszło szybko i sprawnie. A jeśli chodzi o brzmienie.. Endorphine nie wprowadziły mnie w ekstazę, ale na pewno zapewniły przyjemność.
Bas jest taki, jaki lubię – ostry, drapieżny, wyeksponowany, a jednocześnie z lekką nutką delikatności. Jest ciepły, przyjemny dla ucha. Zaczepia średnicę, ale nie podgryza jej zbyt mocno. Również średnica ma ciepłą barwę. Momentami jest trochę przyciężka i wycofana, ale potrafi unieść ciężar i nadawać ton całości. Z kolei górne pasmo jest łagodne i chyba najcieplejsze z wszystkich generowanych tonów.
Niestety, generowana scena jest zbyt mała dla niektórych utworów. Przede wszystkim tych, w których występuje duża liczba instrumentów. Są one wtedy ściśnięte, wchodzą na siebie nawzajem, co powoduje niestety, że niektóre z nich giną przytłoczone przez tłum innych. Dźwięki na granicach stają się trochę rozmyte, co w połączeniu z małą sceną utrudnia zlokalizowanie instrumentu.
Za to bardzo dobrze prezentują się wokale. Są mocne, wyraźne i bardzo naturalne. Nie spotkałem się też z sylabizantami. I to one grają pierwsze skrzypce wychodząc na pierwszy plan. Wyraźnie widać, że to muzyka towarzyszy im, a nie na odwrót.

suchawki bezprzewodowe audictus endorphine 11 20181222 1258243775

Audictus Endorphine raz jeszcze

Pomimo kilku cierpkich słów, Endorphine prezentuje bardzo żywe, wesołe brzmienie, które może się podobać.
W specyfikacji producent deklaruje pracę akcesorium przez pięć godzin i faktycznie, tyle mniej więcej czasu można się cieszyć muzyką płynącą ze słuchawek. Zgadza się też deklarowany czas ładowania baterii. Kiedy bateria zbliża się już do swojego końca, jesteśmy o tym informowani komunikatem głosowym.


Podsumowanie

Jak już wspomniałem, w ekstazę nie wpadłem. Ale przyjemność ze słuchania miałem. Audictus po raz kolejny pokazał, że jest w stanie zaproponować wygodne i dobrze brzmiące słuchawki. Potrafią one powalczyć o prymat z niejednym modelem przewodowym, oferując ciekawą interpretację muzyki. Chociaż, jak to w naturze bywa, nic nie jest idealne, również Endorphine nie jest pozbawione wad. M swoje ciemniejsze strony, co nie znaczy, że nie zapewnią przyjemności ze słuchania muzyki.
Słuchawki kosztują w granicach 100-110 złotych. Cena nie jest zła, szkoda tylko, że w komplecie nie znajdziemy etui.

suchawki bezprzewodowe audictus endorphine 12 20181222 1815132146

 Endorfinki na koniec

Plusy Minusy

dobre brzmienie
długi czas gry
wygodne

Brakuje etui
Słaby mikrofon

Moja ocena:

robot blogotech ocena 4

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube