ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Recenzja słuchawek bezprzewodowych ERATO Verse

  • Opublikowano: środa, 19, grudzień 2018 05:43
  • 19 Gru

Spis treści

Zastanawialiście się kiedyś, ile prawdy jest w nazwie „słuchawki bezprzewodowe”? Przecież każde z nich mają przewód łączący słuchawki, przewód na którym umieszczono kontroler do regulacji głośności itp. Owszem, dźwięk jest przesyłany bez pośrednictwa kabelka, ale czy możemy się go całkowicie pozbyć? Są producenci, którzy twierdzą, że tak. Należy do nich ERATO i na dowód pokazuje swoje słuchawki Verse, które dziś Wam przybliżę.

Zanim opowiem Wam o swoich wrażeniach z testowania słuchawek, zdradzę jeden, moim zdaniem bardzo istotny szczegół związany z tym akcesorium. Erato Verse to jeden z pierwszych przykładów urządzenia użytkowego, w którym wykorzystano grafen. Przypomnę, że jest to materiał o płaskiej strukturze złożonej z atomów węgla, połączonych w sześciokąty. Materiał ten kształtem przypomina plaster miodu, a ponieważ ma jednoatomową grubość, w uproszczeniu określa się go mianem struktury dwuwymiarowej. Ma szereg cech cenionych przez różne branże, m.in. jest bardzo dobrym przewodnikiem ciepła oraz elektryczności, ma niewielką rezystywność i co ciekawe, nie przepuszcza gazów, ale przepuszcza wodę.

suchawki bezprzewodowe erato verse 1 20181218 1176550253

ERATO Verse w pudełku i bez, ale ciągle zapakowane

No dobra, skupmy się na słuchawkach. Dostarczane są w małym, białym opakowaniu o wymiarach ok. 10x10 cm. W przeciwieństwie do wielu innych opakowań, te nie ujawniają, w prosty sposób, swojej zawartości. Producenci przeważnie umieszczają na pudełku grafikę prezentująca ich produkt, tymczasem w tym wypadku mamy zdjęcie słuchawek w etui. Owszem, widzimy słuchawki, ale grafika nie oddaje tak naprawdę rzeczywistości. Co więcej, na pudełku nie znajdziemy żadnych informacji technicznych. Za to znajduje się hasło, które rzeczywiście oddaje ideę słuchawek Verse – Mobile Freedom. Redefined (Mobilna wolność. Przedefniowane).
W środku pudełka znajduje się plastikowe etui oraz krótki przewód microUSB. Etui jest naprawdę niewielkie, bez problemów można je nosić w kieszeni. I ma coś, bez czego Verse „nie mogą żyć”.

Konstrukcja

Po otwarciu etui widać dwie słuchawki umieszczone w specjalnych gniazdach. Od razu skojarzyły mi się z rakietami stojącymi w silosach, gotowymi do startu. Czarne, matowe obudowy w kształcie zwężającego się ku górze cylindra, zakończono tipsami, które zgodnie z opisem producenta zostały wykonane w opatentowanej przez niego technologii. SpinFit – tak je nazwano – zaprojektowano ze specjalną wyściółką pośrodku trzonu, dzięki czemu umożliwiają swobodny obrót w zakresie 360 stopni. Poprzez głębsze osadzenie i lepsze przyleganie, lepiej dopasowują się do kształtu kanału usznego. Mają też zapewniać doskonałą izolację szumów oraz szerszy zakres tonów niskich i precyzyjne tony wysokie. Czy faktycznie tak jest, opowiem w dalszej części.

suchawki bezprzewodowe erato verse 2 20181218 1769641920

Słuchawki w etui

Kanał akustyczny zamknięto nie siatką, jak to ma miejsce w wielu innych słuchawkach, ale metalową płytką, w której laserem wypalono otwory. Pękatą konstrukcję obudowy zamknięto płaską powierzchnią, w której widać dwa styki do ładowania baterii. Tuż przy jej krawędzi znajduje się przycisk, przy pomocy którego sterujemy słuchawkami. Po jego lewej i prawej stronie, przesunięte o 90 stopni, umieszczono diody sygnalizacyjne. Ich kolor mówi o stanie naładowania baterii, nawiązanym połączeniu itp.
ERATO Verse są wykonane z dużą dbałością o jakość. Materiał, z którego wykonano obudowę prezentuje się bardzo dobrze. I solidnie. W ten sam sposób – z dbałością o jakość i solidność - wykonano etui, które zamykane magnesem zapewnia bezpieczne schronienie słuchawkom. Obłe kształty powodują, że wygodnie trzyma się je w dłoni, a dwie diody informują o stanie ładowania baterii. Jedna dotyczy wewnętrznego akumulatora etui, druga ogniw umieszczonych w słuchawkach. O właściwe umieszczenie słuchawek dbają zamontowane magnesy, które przyciągają je do wnętrza gniazda. Niestety, nie zapobiega to nieprawidłowemu wsadzeniu słuchawek do etui, co kończy się nienaładowanym akumulatorem. Trzeba na to zwracać uwagę.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube