Logitech MK540 Advanced

Bezprzewodowy zestaw dla każdego

Więcej...

Lanberg RO-030FE

Niskobudżetowy router do prostych zastosowań

Więcej...

Navitel T757 LTE

Tablet z nawigacją

Więcej...

SanDisk Ultra Dual Drive m3.0

Pamięć, któa obsłuży komputer i telefon

Więcej...

TP-Link Deco M9

Router do sieci mesh

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
54% użytkowników internetu w wieku powyżej 25 lat obawia się włamania na swoje konta w mediach społecznościowych
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Recenzja słuchawek Audictus Winner

  • Opublikowano: niedziela, 02, grudzień 2018 03:56
  • 02 Gru

Spis treści

Jak zapewnić sobie zwycięstwo na starcie? Każdy ma na to swój pomysł, ale to Audictus odkrył sposób, który dla niejednego może być inspiracją. Producent, swoim nowym słuchawkom „zwycięską nazwę” - Winner. Proste i skuteczne, prawda? Tylko czy to działa?

Słuchawki zapakowano w prostokątne pudełko w takiej samej kolorystyce, z jaką spotkałem się przy okazji recenzowania modelu dousznego Explorer. Ponownie spotkałem się z szarym, neutralnym dla oka kolorem. O ile jednak, zarzuciłem poprzednio producentowi zbyt neutralny kolor, taki który nie przyciągnąłby mojego wzroku w sklepie, o tyle w tym przypadku spodobało mi się. Może to większa powierzchnia, a może mój mózg to przemyślał i zaakceptował? W każdym razie szata graficzna tego opakowania przypadła mi do gustu.

suchawki audictus winner 1 20181201 1262255453

Opakowanie ze słuchawkami

Oczywiście, jak to zwykle bywa, pudełko zostało wzbogacone grafiką przedstawiającą słuchawki. Nie znajdziemy tu jednak specyfikacji, przybliżającej techniczne możliwości akcesorium. Za to, ponieważ są to słuchawki bezprzewodowe, jest tu rysunek przybliżający konstrukcję. Wskazano rozmieszczenie przycisków i gniazdo zasilania. W środku, producent oprócz słuchawek schował też woreczek na słuchawki, przewód USB oraz przewód audio zakończony wtykami typu jack. Dodam, że ten ostatni element nie należy do byle jakich. Wtyki mają pozłacane końcówki, a przewody zamknięto w oplocie z materiału. W efekcie, długi na 2.5 metra przewód jest bardzo elastyczny.
Winner już na pierwszy rzut oka pokazuje, że producent postawił na jakość. Elegancko wykończone nauszniki, grube poduszki, pałąk schowany w skóro podobnym materiale i wszechobecna czerń złamana białymi wtrąceniami. To po prostu musi się podobać.

suchawki audictus winner 2 20181201 1738074087

Audictus Winner z kompletem akcesoriów

Nauszniki wykonano ze szczotkowanego aluminium. Ich kopułki wykończono płaską powierzchnią, na której umieszczono logo producenta. Wyżłobione koncentryczne kręgi załamują światło tworząc refleksy, które dodatkowo podkreślają elegancję słuchawek. Grube, miękkie pady sprawiają wrażenie, jakby pochłaniały mniejsze od nich obudowy przetworników. W prawym nauszniku zamontowano gniazdo na przewód audio, włącznik oraz przyciski regulujące głośność. Z kolei w lewym zamontowano akumulator, o czym świadczy gniazdo microUSB służące do jego ładowania. Zaskakuje jedynie to, że gniazdo ładowania chronione jest gumowa zaślepką, podczas gdy gniazdo audio jest cały czas otwarte. Wydaje mi się, że częściej będziemy korzystać z gniazda ładowania niż gniazda słuchawkowego. W prawym nauszniku, w środku loga znajduje się mała dioda, która po uruchomieniu słuchawek sygnalizuje ich aktywność. Jej kolor – niebieski lub czerwony – informuje o nawiązaniu połączenia i statusie baterii.

suchawki audictus winner 5 20181201 1948482692

Audictus Winner z podłączonym przewodem audio

Pałąk wykonano ze sprężynującego pręta, który na stałe połączono z nausznikami. Oznacza to, że jedyną możliwością dopasowania nauszników do kształtu głowy zapewniają miękkie pady. Są duże i miękkie, nie ma więc z tym kłopotu. Jak już wspomniałem pałąk zabezpieczono skóropodobnym materiałem, który od środka jest wykończony miękką gąbką, niezbyt grubą, ale wystarczającą, by zapewnić miękki docisk do głowy. Sztywność pałąka dobrano bardzo dobrze. Jest elastyczny, dzięki czemu nauszniki nie naciskają mocno na głowę. Nawet tak kwadratową, jak moja.
Przyznaję, że wizualnie Audictus Winner przypadły mi do gustu. Czy faktycznie zostaną zwycięzcą i zyskają moją sympatię, okaże się w dalszej części. Na razie..


.. spójrzmy na specyfikację.

• Średnica przetworników: 40 mm
• Typ głośnika: Neodymowy
• Impedancja: 32 Ω
• Dynamika: 100 dB +/-3 dB
• Czułość mikrofonu: - 45 dB
• Pasmo przenoszenia: 20 Hz - 20 kHz
• Złącze ładowania: micro USB
• Waga: 138 gramów
• Materiał: ABS | aluminium | skóra ekologiczna
• Łączność: Bluetooth 4.2
• Zasięg działania: do 10 metrów
• Czas pracy: do 10 godzin (bateria 300 mAh)
• Czas czuwania: do 250 godzin
• Czas ładowania: do 2 godzin
• Wtyk: Stereo Mini Jack 3.5mm
• Pilot sterowania: Tak, na słuchawce

suchawki audictus winner 4 20181201 1599486611

Przewód audio

Lista parametrów publikowana przez producenta jest satysfakcjonująca. Oczywiście pod kątem ilości informacji, a nie ich wartości. Chociaż do tego ostatniego trudno mieć zastrzeżenia, skoro tak naprawdę trzymany jest standard. Impedancja, pasmo przenoszenia, dynamika czy czułość mikrofonu nie odbiegają od tego, z czym mamy do czynienia w przeważającej większości słuchawek dostępnych na rynku.
Ponieważ do komunikacji wykorzystano Bluetooth, możemy liczyć na 10 metrów zasięgu. Zwrócę uwagę, że wykorzystano tu najnowszy (no prawie, bo już opracowano wersję 5.0, ale ja jeszcze jej nigdzie nie spotkałem) standard tego sposobu komunikacji bezprzewodowej, który gwarantuje użytkownikowi trzy rzeczy: najlepszą jakość sygnału (najmniej stratną), optymalne zużycie energii pobieranej na potrzeby transmisji oraz bardzo proste (tym samym szybkie) nawiązywanie połączenia.

suchawki audictus winner 7 20181201 1264485775

Słuchawki z podłączonym przewodem do ładowania

Nie wiem czy zwróciliście uwagę, że praktycznie żaden producent słuchawek bezprzewodowych nie podaje pojemności wykorzystywanej przez siebie baterii. Każdy oczywiście informuje o czasie pracy, czasie czuwania itp. ale na próżno można szukać informacji o wykorzystanym akumulatorze. Trudno więc porównać sposób zarządzania, czy też wykorzystania, energii przez zamontowane wewnątrz słuchawek układy elektroniczne. W tym przypadku jednak, Audictus przyznał się, jaką pojemność ogniw wykorzystuje – 300 mAh. Nie jest to dużo, jeśli się spojrzy na baterie w smartfonach, ale też nie mamy tutaj energożernego wyświetlacza. A i tak, przy tej niewielkiej pojemności, słuchawki mają zapewnić nam muzykę przez 10 godzin. Wydaje się więc, że jest dobrze, chociaż zaskakuje trochę długi czas ładowania tak małej baterii. Najważniejsze jednak jest to, jak…


… to się sprawdza w praktyce.

Nie raz w swoich recenzjach pisałem, że nie przepadam za małymi nausznikami. Wynika to z moich elfich uszu (żeby nie napisać słoniowych, plastusiowych czy… urbanowych), które po prostu nie mieszczą się w muszlach i przygniatane padami po prostu cierpią. Jednak w tym przypadku, być może z uwagi na miękkie, grube pady, małe nauszniki naprawdę mi nie przeszkadzały. Nosząc Audictus Winner na głowie czułem się naprawdę komfortowo. Nawet to, że pałąk nie miał od wewnętrznej strony grubej warstwy gąbki, wcale mi nie przeszkadzało. Częściowo zasługę przypisuję też elastycznemu prętowi, z którego go wykonano, ponieważ to on dociskał słuchawki do mojej głowy. Docisk był umiarkowany, taki by nie powodować dyskomfortu, ale jednocześnie by zapewnić stabilne osadzenie Zwycięzcy na mojej głowie.

suchawki audictus winner 9 20181201 1069828785

Grube pady zapewnają miękki docisk

Czas pracy słuchawek był zbliżony do tego, co deklarował producent w specyfikacji. Mogłem więc cieszyć się nieprzerwanie muzyką prawie przez 600 minut. Czasami było to trochę więcej, czasami trochę mniej, w zależności od tego jak blisko źródła dźwięku przebywałem, uznaję jednak, że podając tę wartość w specyfikacji, producent nie minął się z prawdą. Około 20 minut przed rozładowaniem, słuchawki informują użytkownika o konieczności podłączenia ładowania lub podłączenia przewodu audio i przejścia w tryb przewodowy.
Podobnie, jeśli chodzi o specyfikację, wygląda rzecz w przypadku czasu ładowania baterii. Z jednym zastrzeżeniem. Dwie godziny – od zera do bohatera – osiągałem w przypadku zastosowania przewodu dołączanego w komplecie ze słuchawkami. W przypadku innego przewodu, który zastosowałem do ładowania, czas w którym akumulator zgłosił pełne napełnienie był dłuższy. Wynika to z innej oporności prądowej, na pewno spotkaliście się z tym podczas ładowania smartfonów.

suchawki audictus winner 11 20181201 2000638385

Pałąk jest na stałe zamocowany do nauszników

Jeśli chodzi o brzmienie, to pomiędzy trybem przewodowym i bezprzewodowym nie ma praktycznie żadnej różnicy. W obu przypadkach na pierwszy plan wybijają się soprany, które wyprzedzają średnie i niskie tony. Trochę mi szkoda tych ostatnich, bo jeśli czytacie moje recenzje słuchawek wiecie, że preferuję mocny, zdecydowany bas, ale mówi się trudno. Jest naturalny i to jest ważne. Tony są lekko ocieplone, co sprzyja spokojnym, stonowanym utworom. Nie oznacza to oczywiście, że nie da się posłuchać dynamicznej muzyki, słuchawki bardzo dobrze sobie z nią radzą. Słabo po prostu wypadają ścieżki metalowe i heavy metalowe.
Na brzmienie ma wpływ scena, jaka jest generowana. Niestety nie należy ona do najlepszych. Jest nierównomierna, jest większa na szerokość niż głębokość. Ma to dobry wpływ na separację, jest ona bez zarzutu, ale cierpi na tym trochę głębia i barwa tonów. Na pewno jednak dźwięk, który wydobywa się z Winner-a, jest czysty, bez przesterowań. Nie spotkałem się też z sylabizantami.


Podsumowanie

Czy Winner faktycznie zasługuje na tę nazwę? Ponieważ każdy z nas odczuwa muzykę trochę inaczej, mogę ocenić to tylko na bazie swoich doświadczeń. Na pewno słuchawki są eleganckie i wykonane z dużą dbałością o jakość. Bardzo spodobała mi się wygoda, jaką oferują. Naprawdę niewiele jest tak wygodnych słuchawek, jak ten model Audictusa. Konstrukcja jest przemyślana i uniwersalna. Możemy z nich korzystać nie tylko w sposób bezprzewodowy, ale i przewodowy, co daje duże pole do manewru. Niestety, brzmienie ma pewne brak, przez co ja osobiście nie dałbym tym słuchawkom pierwszego miejsca na podium, ale być może ktoś inny, kto ma inny gust przyzna laur zwycięzcy słuchawkom Winner.
Na pewno, jak na tak uniwersalny model, tak wykonany i z takim brzmieniem, cena na poziomie 140-160 złotych wydaje się ceną atrakcyjną. Jak więc zapewne się domyślacie, polecam te słuchawki Waszej uwadze.

 suchawki audictus winner 15 20181201 1315946115

 Audictus Winner

Plusy Minusy

wysoka jakość wykonania
eleganckie
wygodne
długi czas pracy na baterii
dobra cena

brzmienie mogłoby być trochę lepsze

Moja ocena:

robot blogotech ocena 4

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube