Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test słuchawek Lioncast LX20

  • Opublikowano: niedziela, 28, październik 2018 04:56
  • 28 Paź

Spis treści

Branża gier komputerowych ciągle postrzegana jest jako dynamicznie rozwijająca się gałąź przemysłu rozrywkowego. Od kilkunastu już lat bardzo szybko rośnie wartość tego segmentu, co oczywiście wykorzystują, i częściowo napędzają, producenci akcesoriów. Na półkach sklepowych można znaleźć masę myszek, klawiatur, słuchawek, podkładek.. Można tam też znaleźć Lioncast LX20, słuchawki które dziś Wam przybliżę.

Akcesorium zapakowano w białe, neutralne pudełko. Na jego górnej powierzchni umieszczono grafikę przedstawiającą słuchawki. Nie odbiega to od tego, z czym możemy się spotkać w przypadku innych producentów. Pomijając oczywiście białe tło, które w przypadku akcesoriów gamingowych stosowane jest bardzo rzadko. W każdym razie LX20 przedstawione na rysunku pokazują, że mamy do czynienia z produktem niskobudżetowym. Daje się to zauważyć już na tym etapie.

suchawki lioncast lx20 2 20181027 1788761766

Opakowanie słuchawek

Konstrukcja

W środku, oprócz słuchawek, znajduje się przedłużacz audio zakończony dwoma wtykami typu jack 3.5 mm, oraz odłączany mikrofon. Całość została bezpiecznie zapakowana w folię bąbelkową oraz woreczki strunowe. Plus dla producenta, ale od razu też zapaliła mi się czerwona żaróweczka. Czy takie zabezpieczenie nie świadczy aby o słabej wytrzymałości akcesoria, skoro trzeba je chronić w pudełku?
Lioncast LX20 nie wyglądają źle, ale widać, że materiał, z którego je wykonano nie należy do najwyższej półki. Niemniej prezentują się dobrze i są lekkie. Duże, owalne nauszniki wyposażone w grube pady, zapewnią wygodę podczas użytkowania. Pady są istotne w tym przypadku, ponieważ nauszniki są na stałe połączone z pałąkiem. Nie obracają się w żadną stronę, tak więc tylko od miękkich poduszek zależy, jak słuchawki dopasują do kształtu głowy. Nauszniki mają płaskie kopułki przechodzące płynnie w pałąk. Aby złamać jednolitą czerń gładkiego tworzywa, wstawiono w nie czerwone, błyszczące plastikowe elementy, na których umieszczono logo marki. Niestety, nie ma tam podświetlenia, w efekcie czego, w ciemnym pomieszczeniu są one trudno zauważalne. Za to gładki plastik bardzo chętnie „przytula” ślady po palcach. Producent zdaje sobie z tego sprawę, dlatego na czas transportu zabezpieczył te miejsca folią, ale nie zmienia to faktu, że po rozpakowaniu i krótkotrwałym użytkowaniu, miejsca te nie będą prezentowały się elegancko.

suchawki lioncast lx20 1 20181027 1598894088

Zestaw, który dostajemy

Pałąk ma oczywiście możliwość regulacji, z każdej strony można go rozciągnąć na ok. 2 cm. Stalową, sprężynująca taśmę podparta elastycznym tworzywem i na całej długości zamknięto w miękkiej osłonie z materiału skóropodobnego. Materiał, wymoszczony od środka miękką gąbką jest bardzo przyjemny w dotyku. Niestety, rozsuwanie pałąka nie jest tak lekkie i przyjemne jakbym sobie tego życzył. Plastikowy element wysuwa się skokowo, na dodatek słuchać niezbyt przyjemne trzaski. Ponieważ nie jest to domena tylko tych słuchawek, nie róbmy z tego problemu.
W lewym nauszniku przygotowano gniazdo na mikrofon. Niestety (znów niestety), producent nie zadbał o to, by zasłonić je jakąś zaślepką. Oznacza to, że jeśli zdecydujemy się na korzystanie ze słuchawek bez mikrofonu, będą one straszyły otworem. Pod nim wyprowadzono przewód, dbając o to, by nie uległ on złamaniu w trakcie użytkowania. W odległości ok. 30 cm od nausznika zamontowano kontroler. Jest to duży kawałek plastiku, który wyposażono w przełącznik suwakowy wyłączający mikrofon oraz pokrętło regulujące głośność. Plusem jest rozmiar, bo łatwo go zlokalizować nie odrywając wzroku od ekranu, minusem jednak wykonanie, które wyraźnie wskazuje na szukanie oszczędności. Głównie w jakości materiału.

suchawki lioncast lx20 4 20181027 1572354505

Kontroler

Mikrofon umieszczono na elastycznym ramieniu, który wzmocniono specjalnym tworzywem. Daje ono pewność, że wielokrotne wyginanie tego elementu nie spowoduje złamania poprowadzonego wewnątrz przewodu. Końcówkę mikrofonu wyposażono w gąbkę tłumiącą szumy.
Wyraźnie widać, że LX20 to słuchawki niskobudżetowe. Mają prostą konstrukcję i przez to prezentują się elegancko, jednak oszczędności na materiale psują cały efekt. Szkoda, że producent nie zdecydował się na zastosowanie trochę lepszych materiałów. Tanie materiały nie oznaczają, że słuchawki są beznadziejne. Najważniejsze w końcu jest to, jak one brzmią i jaki komfort podczas użytkowania dają.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube