ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test słuchawek Lioncast LX20

  • Opublikowano: niedziela, 28, październik 2018 04:56
  • 28 Paź

Spis treści

Branża gier komputerowych ciągle postrzegana jest jako dynamicznie rozwijająca się gałąź przemysłu rozrywkowego. Od kilkunastu już lat bardzo szybko rośnie wartość tego segmentu, co oczywiście wykorzystują, i częściowo napędzają, producenci akcesoriów. Na półkach sklepowych można znaleźć masę myszek, klawiatur, słuchawek, podkładek.. Można tam też znaleźć Lioncast LX20, słuchawki które dziś Wam przybliżę.

Akcesorium zapakowano w białe, neutralne pudełko. Na jego górnej powierzchni umieszczono grafikę przedstawiającą słuchawki. Nie odbiega to od tego, z czym możemy się spotkać w przypadku innych producentów. Pomijając oczywiście białe tło, które w przypadku akcesoriów gamingowych stosowane jest bardzo rzadko. W każdym razie LX20 przedstawione na rysunku pokazują, że mamy do czynienia z produktem niskobudżetowym. Daje się to zauważyć już na tym etapie.

suchawki lioncast lx20 2 20181027 1788761766

Opakowanie słuchawek

Konstrukcja

W środku, oprócz słuchawek, znajduje się przedłużacz audio zakończony dwoma wtykami typu jack 3.5 mm, oraz odłączany mikrofon. Całość została bezpiecznie zapakowana w folię bąbelkową oraz woreczki strunowe. Plus dla producenta, ale od razu też zapaliła mi się czerwona żaróweczka. Czy takie zabezpieczenie nie świadczy aby o słabej wytrzymałości akcesoria, skoro trzeba je chronić w pudełku?
Lioncast LX20 nie wyglądają źle, ale widać, że materiał, z którego je wykonano nie należy do najwyższej półki. Niemniej prezentują się dobrze i są lekkie. Duże, owalne nauszniki wyposażone w grube pady, zapewnią wygodę podczas użytkowania. Pady są istotne w tym przypadku, ponieważ nauszniki są na stałe połączone z pałąkiem. Nie obracają się w żadną stronę, tak więc tylko od miękkich poduszek zależy, jak słuchawki dopasują do kształtu głowy. Nauszniki mają płaskie kopułki przechodzące płynnie w pałąk. Aby złamać jednolitą czerń gładkiego tworzywa, wstawiono w nie czerwone, błyszczące plastikowe elementy, na których umieszczono logo marki. Niestety, nie ma tam podświetlenia, w efekcie czego, w ciemnym pomieszczeniu są one trudno zauważalne. Za to gładki plastik bardzo chętnie „przytula” ślady po palcach. Producent zdaje sobie z tego sprawę, dlatego na czas transportu zabezpieczył te miejsca folią, ale nie zmienia to faktu, że po rozpakowaniu i krótkotrwałym użytkowaniu, miejsca te nie będą prezentowały się elegancko.

suchawki lioncast lx20 1 20181027 1598894088

Zestaw, który dostajemy

Pałąk ma oczywiście możliwość regulacji, z każdej strony można go rozciągnąć na ok. 2 cm. Stalową, sprężynująca taśmę podparta elastycznym tworzywem i na całej długości zamknięto w miękkiej osłonie z materiału skóropodobnego. Materiał, wymoszczony od środka miękką gąbką jest bardzo przyjemny w dotyku. Niestety, rozsuwanie pałąka nie jest tak lekkie i przyjemne jakbym sobie tego życzył. Plastikowy element wysuwa się skokowo, na dodatek słuchać niezbyt przyjemne trzaski. Ponieważ nie jest to domena tylko tych słuchawek, nie róbmy z tego problemu.
W lewym nauszniku przygotowano gniazdo na mikrofon. Niestety (znów niestety), producent nie zadbał o to, by zasłonić je jakąś zaślepką. Oznacza to, że jeśli zdecydujemy się na korzystanie ze słuchawek bez mikrofonu, będą one straszyły otworem. Pod nim wyprowadzono przewód, dbając o to, by nie uległ on złamaniu w trakcie użytkowania. W odległości ok. 30 cm od nausznika zamontowano kontroler. Jest to duży kawałek plastiku, który wyposażono w przełącznik suwakowy wyłączający mikrofon oraz pokrętło regulujące głośność. Plusem jest rozmiar, bo łatwo go zlokalizować nie odrywając wzroku od ekranu, minusem jednak wykonanie, które wyraźnie wskazuje na szukanie oszczędności. Głównie w jakości materiału.

suchawki lioncast lx20 4 20181027 1572354505

Kontroler

Mikrofon umieszczono na elastycznym ramieniu, który wzmocniono specjalnym tworzywem. Daje ono pewność, że wielokrotne wyginanie tego elementu nie spowoduje złamania poprowadzonego wewnątrz przewodu. Końcówkę mikrofonu wyposażono w gąbkę tłumiącą szumy.
Wyraźnie widać, że LX20 to słuchawki niskobudżetowe. Mają prostą konstrukcję i przez to prezentują się elegancko, jednak oszczędności na materiale psują cały efekt. Szkoda, że producent nie zdecydował się na zastosowanie trochę lepszych materiałów. Tanie materiały nie oznaczają, że słuchawki są beznadziejne. Najważniejsze w końcu jest to, jak one brzmią i jaki komfort podczas użytkowania dają.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube