PocketBook Touch HD 3

Czytnik wart grzechu

Więcej...

Audictus Adrenaline

Eleganckie z dobrym brzmieniem

Więcej...

AOC AGON AG251FZ

Monitor zaprojektowany dla graczy

Więcej...

Sennheiser Momentum Wireless Black

Słuchawki na piątkę

Więcej...

Lanberg RO-175GE

Tani router dla każdego

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test słuchawek Sennheiser GSP 500

  • Opublikowano: środa, 24, październik 2018 15:47
  • 24 Paź

Spis treści

Sennheiser… każdy, kto choć trochę interesuje się branżą audio wie, że marka ta jest wyznacznikiem wysokiej jakości zarówno dźwięku, jak i wykonania. Mogą się z tego cieszyć nie tylko audiofile, ale i gracze, dla których przygotowano słuchawki oznaczone logo tej firmy. Przybliżyłem Wam już model GSP 600, a dziś mogę podzielić się wrażeniami z testowania modelu GSP 500 – młodszego brata tamtych słuchawek.

Oba modele: GSP 600 i GSP 500 są do siebie bardzo podobne. Widać to już na etapie samego opakowania. Jedyną zauważalną różnicą są napisy umieszczone na górnej powierzchni pudełka: Gaming Series GSP 600 Professional Gaming Headset i Gaming Series GSP 500 Open Acoustic Gaming Headset. Poza tym mamy te same kolory, ikony i tą samą grafikę. Jak zapewne domyślacie się pudełko jest wykonane w ten sam sposób. Z tyłu oprócz głównych cech tego modelu przedstawiono rozłożony na elementy nausznik. Jedynie boki pokryto czernią, i tak jak poprzednio przedstawiono tam odpowiednio lewy i prawy bok GSP 500. Nie brakuje informacji o kompatybilności z iMac-iem, PC oraz konsolami PS4 i Xbox One. Wyraźnie też zaznaczono, że słuchawki są objęte dwuletnią gwarancją.

suchawki sennheiser gsp 500 1 20181022 1774018062

Pudełko ze słuchawkami

W środku, podobnie jak w drugim modelu, znajdują się dwa przewody. Oba zakończono pozłacanymi wtykami typu jack 3.5m, przy czym jeden na drugim końcu rozgałęzia się na dwa wtyki (3-biegunowe – do PC), a drugi ma jeden wtyk kątowy (4-biegunowy do konsoli). Oba końce zabezpieczono przed ewentualnym uszkodzeniem. Zrobiono to na tyle solidnie, że nie mam obawy, co do wytrzymałości przewodu. Sznur zabezpieczono gęstym oplotem z nylonu, który z jednej strony daje wysoką odporność na złamanie, a z drugiej zapewnia bardzo dużą elastyczność. Są to takie same przewody, z jakimi możemy się spotkać w GSP 600. I ponownie jak w tamtym przypadku, tak i teraz zaskoczyła mnie miękkość przewodów, które powtórzę – są zdecydowanie najprzyjemniejszymi w dotyku kablami słuchawkowymi, z jakimi miałem do czynienia. Niestety, również w tym przypadku nie ma żadnego etui, które chroniłoby słuchawki podczas transportu.

suchawki sennheiser gsp 500 2 20181022 1852969553

Tak słuchawki są transportowane

Konstrukcja

Konstrukcja GSP 500 i GSP 600 jest praktycznie taka sama. Poza niewielkimi różnicami trudno odróżnić oba modele od siebie. Zwłaszcza, że oba są przewodowe. Model GSP 500 to masywne słuchawki. Duże, nieforemne nauszniki wyposażono w bardzo grube pady, które wykonano z połączenia delikatnego weluru i skóropodobnego materiału, który wykorzystano na boki. Ten pierwszy materiał zapewnia przyjemny docisk słuchawek do głowy, a drugi elegancję i wytrzymałość padów.
O ile pudełko nie nosiło typowych dla akcesoriów gamingowych barw, o tyle słuchawki mogą się już czymś takim pochwalić. Czarne korpusy nauszników wzbogacono metaliczną czerwienią oraz srebrnymi przegubami łączącymi je z pałąkiem. Nieregularne kształty podkreślają jeszcze charakter słuchawek dedykowanych dla graczy. Niestety tak, jak w przypadku GSP 600, praktycznie wszystkie elementy konstrukcyjne wykonano z tworzywa.

suchawki sennheiser gsp 500 6 20181022 1228171838

Mocowanie pałąka do nauszników

Lewy nausznik wyposażono w gniazdo, do którego podłączamy przewód. Wymienny kabel to duży plus, który zapewne doceni niejeden gracz. Tutaj też na wychylnym ramieniu zamontowano mikrofon kierunkowy. Co prawda jest ono elastyczne, ale raczej nie liczcie na to, że uda się Wam umieścić go w takiej pozycji, w jakiej byście chcieli. Podczas podnoszenia go do góry słychać charakterystyczny klik, który oznacza odłączenie mikrofonu.
Ciekawie rozwiązano regulację głośności. Otóż kopułkę prawego nausznika zamknięto okrągłym krążkiem, który pełni rolę potencjometru. Obracając go możemy regulować poziom dźwięku. Jest to taki sam mechanizm, z jakim mamy do czynienia w GSP 600. Innym ciekawym rozwiązaniem jest sposób połączenia nauszników z pałąkiem. Wykorzystano tu srebrny, metalowy element w kształcie haczyka. Ciekawa odmiana po często spotykanych „widełkach”. Mocowanie jest nietypowe (nie licząc modelu GSP 600, w który zastosowano identyczną konstrukcję) i jako takie zapewnia niewielki zakres ruchowy. Ale ma też plus, nauszniki nie są tak szerokie, jak przypadku większości mocowań jednopunktowych.

suchawki sennheiser gsp 500 12 20181022 1052729111 suchawki sennheiser gsp 600 18 20180904 1846579339

Pokrętło regulujące głośność

Obejma łącząca oba nauszniki prezentuje się bardzo masywnie. Wykonano ją z tworzywa, wykańczając od środka pokaźną warstwą gąbki zamkniętej w miękkim, przyjemnym w dotyku materiale. Oczywiście można zmienić rozmiar pałąka – rozsuwając go i w ten sposób dostosowując do wielkości głowy. Producent zaoferował też drugi sposób dostosowania słuchawek do kształtu głowy. Dwa suwaki zamontowane na pałąku pozwalają zwiększyć lub zmniejszyć nacisk GSP 500 na bok głowy. Niestety, również w tym przypadku producent popełnił ten sam błąd co w GSP 600, przygotowany mechanizm został słabo oznaczony, przez co łatwo można go pominąć. A szkoda.
Na pewno stylistyka tej konstrukcji jest specyficzna. Nieregularne kształty, ostre linie – coś takiego przyciąga wzrok graczy. Zwłaszcza, że kolorystyka została dobrana również pod takich właśnie użytkowników.

Plusy Minusy

Świetne brzmienie
Wysoka jakość wykonania
Dobry mikrofon
Wymienny przewód
Unikalny sposób dopasowywania pałąka
Wygodne

cena
brak etui
ciężar

GSP 500 i GSP 600 - znajdź róznice

Czy są jakieś różnice w konstrukcji GSP 500 i GSP 600? Dopatrzyłem się dwóch – w wykończeniu kopułek. W przypadku tych ostatnich słuchawek, pod pierścieniami na szczycie nauszników znajdują się czerwone, trójramienne podkładki, których nie ma w przypadku dzisiaj opisywanych słuchawek. Drugą różnicą jest otwór w kopułce zasłonięty maskownicą i pałąkiem. Umieszczono go w takim miejscu, że jest trudny do zauważenia powodują jednak to, że GSP 500 mają konstrukcję otwartą, podczas gdy GSP 600, w których nauszniki nie mają żadnych otworów są konstrukcją zamkniętą.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube