Logitech MK540 Advanced

Bezprzewodowy zestaw dla każdego

Więcej...

Lanberg RO-030FE

Niskobudżetowy router do prostych zastosowań

Więcej...

Navitel T757 LTE

Tablet z nawigacją

Więcej...

SanDisk Ultra Dual Drive m3.0

Pamięć, któa obsłuży komputer i telefon

Więcej...

TP-Link Deco M9

Router do sieci mesh

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
54% użytkowników internetu w wieku powyżej 25 lat obawia się włamania na swoje konta w mediach społecznościowych
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test słuchawek Genesis Neon 360

  • Opublikowano: środa, 12, wrzesień 2018 16:43
  • 12 Wrz

Spis treści

Gracze to chyba najbardziej dopieszczona grupa użytkowników komputerowych. Dla nikogo nie powstaje tak wiele akcesoriów, jak dla miłośników gier. Na rynku wciąż pojawiają się nowe myszki, klawiatury i słuchawki, które mają zapewnić nowe doznania z gry. I jak to zwykle bywa, jedne są lepsze, inne gorsze. Dziś wspólnie z Wami sprawdzę, do której grupy – tych lepszych, czy tych gorszych – można zaliczyć Neon 360, słuchawki oferowane przez Genesis.

W przypadku Genesis można być pewnym jednego – szata graficzna pudełka zawsze będzie taka sama. Od dłuższego już czasu firma trzyma się tego samego designu, dzięki czemu jej produkty są łatwo zauważalne i rozpoznawalne. Ma to oczywiście sens, postępują tak wszystkie marki. W każdym razie w przypadku Genesis Neon 360 mamy tradycyjne czarne tło z czerwonymi wyładowaniami, na którym umieszczono zdjęcie słuchawek. W oczy rzuca się jeszcze informacja o czerwonym podświetleniu – gracze to lubią. Na bokach umieszczono główne cechy urządzenia, z których możemy się dowiedzieć m.in. o wibracjach i przewodzie w oplocie. Z tyłu znajduje się specyfikacja i jedna ciekawa informacja – przewód audio słuchawek zakończono zarówno wtykiem USB, jak i wtykami typu Jack 3.5 mm. Unikalna rzecz, charakterystyczna dla serii Neon.

suchawki genesis neon 360 1 20180912 1836412602

Opakowanie słuchawek

Konstrukcja

Jeśli czytaliście moją recenzję Genesis Neon 350 i spodziewacie się, że Neon 360 będzie zmodyfikowaną wersją tych pierwszych słuchawek, to niestety jesteście w błędzie. Są oczywiście podobne elementy, jak np. zakończenie przewodu audio, ale pozostałe rzeczy to już całkowite novum. Przykładem jest pałąk, który podobnie jak w przypadku wcześniej recenzowanego modelu jest co prawda zamontowany na stałe do nauszników – zapomnijcie o jakimkolwiek ruchu, który pozwoli dopasować nauszniki do kształtu głowy – ale zamiast prętów wykorzystano tu metalowe sprężynujące płaskie druty, pod którymi umieszczono elastyczną, miękką opaskę. Zamocowano ją na plastikowej taśmie, która przechodzi przez jej środek. Podobnie, ale nie tak samo, wyglądał pałąk w Neon 350.
Nauszniki w Neon 360 są olbrzymie. Grube, okrągłe konstrukcje połączono z tej samej grubości, a może nawet grubszymi padami. Całość ma ok. czterech centymetrów grubości. We wnętrzu umieszczono 50 mm przetworniki, które zasłonięto cienką siatką maskującą. Kopułki wykończono plastikową siatką mesh, pod którą ukryto podświetlenie. Osłonę przytrzymuje plastikowy element, w środku którego, na okrągłym kapslu umieszczono podświetlone logo Genesis.

suchawki genesis neon 360 8 20180912 1108576242

Genesis Neon 360

Tradycyjnie, lewy nausznik jest tym, do którego podłączono przewód. W nim też umieszczono całe sterowanie – regulację głośności oraz sterowanie wibracjami. To pierwsze realizujemy przez kółko potencjometru, natomiast to drugie przez przycisk. I przyznam, że o ile całe słuchawki prezentują się dobrze, o tyle ten przycisk wygląda kiepsko. Mały, kanciasty i na dodatek umieszczony w zbyt dużym otworze.
W słuchawkach Neon 360 nie zobaczycie pałąka z umieszczonym na jego końcu mikrofonem. Owszem, jest tu mikrofon, umieszczono go jednak w „wysepce” na obudowie lewego nausznika. Jak to się sprawuje, opowiem poniżej.
Bardzo solidnie zabezpieczono wyprowadzenie przewodu. Długie na ok. trzy centymetry grube wzmocnienie chroni pleciony przewód przed złamaniem w miejscu, w którym najczęściej dochodzi do uszkodzenia. Kabel, jak już wiecie, jest chroniony oplotem z materiału. Jedynie na drugim końcu, po rozgałęzieniu się na trzy końcówki (2 x Jack 3.5 mm i 1 x USB), pleciony przewód zamienia się w zwykły, w osłonie z polipropylenu. Wtyki są oczywiście pozłacane.

suchawki genesis neon 360 4 20180912 1102160737

Pałąk jest solidny, ale przede wszystkim wygodny

Cała konstrukcja jest skręcana, co widać po często występujących śrubach. Jednak pomimo takiej budowy nic nie skrzypi, nie ma żadnych luzów. Zadbano o jakość. Całość prezentuje się ciekawie, warto więc zobaczyć, co siedzi w środku.


Oto jak wygląda specyfikacja publikowana przez producenta:

• System audio: Stereo
• Dynamika głośników: 108 dB
• Średnica głośnika: 50 mm
• Pasmo przenoszenia: 20-20000 Hz
• Typ słuchawek: Nauszne
• Impedancja: 32 Ω
• Mikrofon: Tak
• Złącze: 2 x 3.5 mm stereo mini-jack, USB
• Długość przewodu: 230 cm
• Podświetlenie: Czerwone LED
• Wibracje: Tak

suchawki genesis neon 360 5 20180912 1572747230

Zakończenie przewodu słuchawkowego

Specyfikacja pokazuje, że słuchawki nie odbiegają od większości modeli, które są dostępne na rynku. Standardowe pasmo przenoszenia i impedancja, nie ma tu żadnego zaskoczenia. Poza dynamiką – jest ona zdecydowanie większa niż w przypadku Neon 350 – 108 dB vs. 94 dB. To świadczy o tym, że słuchawki mogą głośno zagrać. Tradycyjnie ostrzegę – uważajcie na swój słuch i nie rozkręcajcie ich na maksa.

suchawki genesis neon 360 3 20180912 1768231168

Nausznik z widocznym logo producenta

Wiecie już, że przwód zakończony jest trzema różnymi końcówkami. Każda z nich, tzn. USB oraz jacki, przenoszą sygnał audio. Możemy więc podpiąć tylko USB, albo tylko tradycyjne wtyki audio, by w słuchawkach słyszeć dźwięk. Ale tylko w przypadku gdy podłączymy USB włączy się podświetlenie. Dla wielu osób pewnie jest to oczywiste, wspominam o tym jednak ponieważ przy okazji ecenzji Neon 350 pojawiały się tego typu pytania.


Spójrzmy teraz jak Neon 360 zachowują się w praktyce

Duże nauszniki dają duży komfort. Nie dość, że uszy mają miejsce, by chłonąć muzykę, to jeszcze grube, miękkie pady, bardzo dobrze izolują od otoczenia. Kiedy gramy lub słuchamy utworów, nic nie zakłóca tej przyjemności. Słuchawki dobrze trzymają się głowy, nie zsuwają się, nie spadają, ale najważniejsze jest to, że praktycznie nie czuć ich wagi. Dzięki temu, że są to słuchawki przewodowe, nie mają wbudowanego akumulatora, co pozwoliło ograniczyć ich ciężar. I to między innymi przyczyniło się do tego, że te słuchawki są tak wygodne.
Ponieważ jest to akcesorium dedykowane graczom, przetestowałem je w czasie gry w takie tytuły jak: The Old Republic, Lord of the Rings Online, Tron Evolution, Gears of War, Star Trek Online, World of Tanks i World of Warships. Z kolei mikrofon przetestowałem korzystając z komunikatorów: Skype i Teamspeak oraz czatów głosowych w grach (tam gdzie było to możliwe).

suchawki genesis neon 360 6 20180912 1007411548

Specyficzny mikrofon

Zacznę od mikrofonu - sprawował się bardzo dobrze, pomimo tego, że był znacznie oddalony od moich ust. Co prawda rejestrował też dźwięki otoczenia, ale wyraźnie ustawiony jest na bliski zasięg. Tłumił szumy, a mój głos był przekazywany czysto i wyraźnie. Tak przynajmniej oceniali go gracze z moje drużyny (nie tylko z Polski).
Wspomniałem na wstępie, że Neon 360 ma wbudowany mechanizm wibracji. Jak nietrudno się domyślić, są one wzbudzane przez basy. Są one jednak delikatniejsze w porównaniu do modelu Neon 350. Szkoda, bo to naprawdę wzmacnia efekty z gry przenosząc gracza w sam środek pola walki.

suchawki genesis neon 360 7 20180912 1693620042

Mocne zabezpieczenie wyprowadzenia przewodu

Bas jest wyrazisty, z lekkim metalicznym a jednocześnie ciepłym odcieniem. Pod tym kątem nic się nie zmieniło. A dzięki temu wszystkie efekty specjalne takie, jak wybuchy, strzały itp. brzmią bardziej realistycznie i miło dla ucha. Średnica jest lekko wycofana, przez co basy są mocniej wyeksponowane. To standardowe działanie inżynierów, by podkreślić i mocniej wyeksponować dolne pasmo. Soprany są trochę metaliczne, co w przypadku gier sprawdza się doskonale, za to w przypadku muzyki może trochę przeszkadzać. Słuchawki bardzo dobrze budują scenę, jest ona głęboka i szeroka. Efekty rozchodzą się po niej jak po rzeczywistym obszarze, dźwięki kapiącej wody, ludzi itp. dobiegają z odległości - słychać różnicę pomiędzy dźwiękami bliskimi i dalekimi.

suchawki genesis neon 360 13 20180912 1253324674

Podświetlenie słuchawek

Słuchawki Neon 360 mają dobrą dynamikę, która przydaje się w przypadku gier. Cicha, stonowana muzyka potrafi uderzyć głośnym dźwiękiem, który pojawia się w ułamku chwili atakując uszy. A razem z nim pojawiają się wibracje (o ile ich nie wyłączyliśmy). Wspomniałem już, że są one delikatniejsze w porównaniu do tych, z którymi miałem do czynienia w Neon 350. Być może wynika to z delikatniejszego basu, może z samej konstrukcji, najprawdopodobniej jednak z obu powodów. Cały czas jednak wibracje robą wrażenie. Zwłaszcza, gdy hukną armaty w takich grach jak World of Tanks czy World of Warships. Ma się wtedy wrażenie, że podłoga drży od strzału, zupełnie tak jakbyśmy siedzieli w zamkniętej puszce czołgu lub byli na pokładzie okrętu w chwili strzału.

suchawki genesis neon 360 15 20180912 1734447857

Słuchawki gotowe "do pracy"

Niestety, tak jak w przypadku wcześniejszego modelu, tak i teraz producent nie przygotował żadnego oprogramowania, które gracze mogliby użyć do personalizacji brzmienia. Jedyne, co można pobrać ze strony producenta to instrukcja obsługi. Nie ma equalizera (z wyjątkiem tego, który oferuje system operacyjny), nie ma narzędzi, które pozwalają np. zmienić głos w mikrofonie. Szkoda, bo większość producentów słuchawek daje w komplecie aplikacje sterujące akcesoriami, byłoby miło, gdyby Genesis do nich dołączył.


Podsumowanie

Kiedy testowałem Genesis Neon 350, wibracje były dla mnie czymś nowym, ekscytującym. Dziś podchodzę do nich bardziej racjonalnie. Oczywiście cały czas wstrząsane basem słuchawki są ciekawe i doskonale podkreślają efekty w grach. Kto nie próbował – powinien spróbować, na pewno warto. Chociaż na pierwszy rzut polecam wcześniejszy model, który ma bardziej intensywne drżenia.
Kolejnymi plusami są: wygląd i wytrzymałość. Podświetlenie wprowadza ciekawy nastrój i chociaż gracze nie widzą czerwieni, to jednak słuchawki lekko rozjaśniają mrok w czasie gry. Producent zadbał o to, by wzmocniono te miejsca, w których najczęściej tego typu akcesoria ulegają uszkodzeniom - wyprowadzenie przewodów, sam przewód, mocowanie pałąka, mikrofon. W tym ostatnim przypadku zrezygnowano z ramienia, na którym umieszczano sensor, dzięki czemu wyeliminowano jeden z najbardziej narażonych na uszkodzenie elementów. Na pewno takie podejście zasługuje na uznanie.
Dobrze dobrane przetworniki zapewniają przyjemny dla ucha a jednocześnie bardzo realistyczny dźwięk. Zadbano też o to, byśmy mogli słuchać muzyki z różnych źródeł – do dyspozycji użytkownika oddano złącze USB oraz dwa wtyki 3-pinowe jack 3.5mm. I chociaż nie podłączymy ich do smartfona, to przecież nie do takiego użytku są one dedykowane.
Czy więc są tu jakieś wady? Oczywiście, jak wszędzie tak i tu można coś znaleźć. Mikrofon, pomimo ustawienia na bliski zasięg zbiera też odgłosy otoczenia. Producent nie dołączył żadnego woreczka, w którym moglibyśmy przenosić słuchawki, no i jest wspomniany wcześnie wyłącznik wibracji, który mógłby być jednak lepiej wykonany.
Cena? Zaskoczę pewnie wielu z Was, tym razem powiem, że jest ona atrakcyjna - na poziomie 99 do 130 zł. To, co te słuchawki oferują za te pieniądze, jest naprawdę godne uwagi i przede wszystkim w zasięgu wielu graczy - nie koniecznie tylko tych z profesjonalnych drużyn.
Odpowiadając na pytanie postawione na wstępie – Genesis Neon 360 zaliczam do „tej lepszej” grupy akcesoriów dla graczy.

suchawki genesis neon 360 2 20180912 1902187499

 Genesis Neon 360

Plusy Minusy

wibracje
ciekawy wygląd
solidna konstrukcja
różne interfejsy
dobre brzmienie
atrakcyjna cena

brak oprogramowania do sterowania słuchawkami
brak wyłącznika mikrofonu

Moja ocena:

robot blogotech ocena 4

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube