PocketBook Touch HD 3

Czytnik wart grzechu

Więcej...

Audictus Adrenaline

Eleganckie z dobrym brzmieniem

Więcej...

AOC AGON AG251FZ

Monitor zaprojektowany dla graczy

Więcej...

Sennheiser Momentum Wireless Black

Słuchawki na piątkę

Więcej...

Lanberg RO-175GE

Tani router dla każdego

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test słuchawek Genesis Neon 360

  • Opublikowano: środa, 12, wrzesień 2018 16:43
  • 12 Wrz

Spis treści

Gracze to chyba najbardziej dopieszczona grupa użytkowników komputerowych. Dla nikogo nie powstaje tak wiele akcesoriów, jak dla miłośników gier. Na rynku wciąż pojawiają się nowe myszki, klawiatury i słuchawki, które mają zapewnić nowe doznania z gry. I jak to zwykle bywa, jedne są lepsze, inne gorsze. Dziś wspólnie z Wami sprawdzę, do której grupy – tych lepszych, czy tych gorszych – można zaliczyć Neon 360, słuchawki oferowane przez Genesis.

W przypadku Genesis można być pewnym jednego – szata graficzna pudełka zawsze będzie taka sama. Od dłuższego już czasu firma trzyma się tego samego designu, dzięki czemu jej produkty są łatwo zauważalne i rozpoznawalne. Ma to oczywiście sens, postępują tak wszystkie marki. W każdym razie w przypadku Genesis Neon 360 mamy tradycyjne czarne tło z czerwonymi wyładowaniami, na którym umieszczono zdjęcie słuchawek. W oczy rzuca się jeszcze informacja o czerwonym podświetleniu – gracze to lubią. Na bokach umieszczono główne cechy urządzenia, z których możemy się dowiedzieć m.in. o wibracjach i przewodzie w oplocie. Z tyłu znajduje się specyfikacja i jedna ciekawa informacja – przewód audio słuchawek zakończono zarówno wtykiem USB, jak i wtykami typu Jack 3.5 mm. Unikalna rzecz, charakterystyczna dla serii Neon.

suchawki genesis neon 360 1 20180912 1836412602

Opakowanie słuchawek

Konstrukcja

Jeśli czytaliście moją recenzję Genesis Neon 350 i spodziewacie się, że Neon 360 będzie zmodyfikowaną wersją tych pierwszych słuchawek, to niestety jesteście w błędzie. Są oczywiście podobne elementy, jak np. zakończenie przewodu audio, ale pozostałe rzeczy to już całkowite novum. Przykładem jest pałąk, który podobnie jak w przypadku wcześniej recenzowanego modelu jest co prawda zamontowany na stałe do nauszników – zapomnijcie o jakimkolwiek ruchu, który pozwoli dopasować nauszniki do kształtu głowy – ale zamiast prętów wykorzystano tu metalowe sprężynujące płaskie druty, pod którymi umieszczono elastyczną, miękką opaskę. Zamocowano ją na plastikowej taśmie, która przechodzi przez jej środek. Podobnie, ale nie tak samo, wyglądał pałąk w Neon 350.
Nauszniki w Neon 360 są olbrzymie. Grube, okrągłe konstrukcje połączono z tej samej grubości, a może nawet grubszymi padami. Całość ma ok. czterech centymetrów grubości. We wnętrzu umieszczono 50 mm przetworniki, które zasłonięto cienką siatką maskującą. Kopułki wykończono plastikową siatką mesh, pod którą ukryto podświetlenie. Osłonę przytrzymuje plastikowy element, w środku którego, na okrągłym kapslu umieszczono podświetlone logo Genesis.

suchawki genesis neon 360 8 20180912 1108576242

Genesis Neon 360

Tradycyjnie, lewy nausznik jest tym, do którego podłączono przewód. W nim też umieszczono całe sterowanie – regulację głośności oraz sterowanie wibracjami. To pierwsze realizujemy przez kółko potencjometru, natomiast to drugie przez przycisk. I przyznam, że o ile całe słuchawki prezentują się dobrze, o tyle ten przycisk wygląda kiepsko. Mały, kanciasty i na dodatek umieszczony w zbyt dużym otworze.
W słuchawkach Neon 360 nie zobaczycie pałąka z umieszczonym na jego końcu mikrofonem. Owszem, jest tu mikrofon, umieszczono go jednak w „wysepce” na obudowie lewego nausznika. Jak to się sprawuje, opowiem poniżej.
Bardzo solidnie zabezpieczono wyprowadzenie przewodu. Długie na ok. trzy centymetry grube wzmocnienie chroni pleciony przewód przed złamaniem w miejscu, w którym najczęściej dochodzi do uszkodzenia. Kabel, jak już wiecie, jest chroniony oplotem z materiału. Jedynie na drugim końcu, po rozgałęzieniu się na trzy końcówki (2 x Jack 3.5 mm i 1 x USB), pleciony przewód zamienia się w zwykły, w osłonie z polipropylenu. Wtyki są oczywiście pozłacane.

suchawki genesis neon 360 4 20180912 1102160737

Pałąk jest solidny, ale przede wszystkim wygodny

Cała konstrukcja jest skręcana, co widać po często występujących śrubach. Jednak pomimo takiej budowy nic nie skrzypi, nie ma żadnych luzów. Zadbano o jakość. Całość prezentuje się ciekawie, warto więc zobaczyć, co siedzi w środku.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube