uGo Mistral 2.0

Lekki dron do zabawy

Więcej...

Asustor AS3102T v2

Domowy NAS

Więcej...

XPG Emix H20

Słuchawki dla gracza

Więcej...

Rapoo X1900

Klawiatura i mysz od Rapoo

Więcej...

Trust GTX 420 Rath

Zaufane słuchawki dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
54% użytkowników internetu w wieku powyżej 25 lat obawia się włamania na swoje konta w mediach społecznościowych
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test słuchawek Sennheiser GSP 600

  • Opublikowano: środa, 05, wrzesień 2018 13:36
  • 05 Wrz

Spis treści

Wiele osób postrzega (i słusznie) Sennheiser, jako dostawcę słuchawek dla audiofilów. W praktyce jednak firma ta oferuje produkty nie tylko dla najbardziej wymagających miłośników dobrego brzmienia, ale i dla graczy. Przykładem są słuchawki GSP 600, opisywane jako: Professional Gaming Headset. Miałem okazję sprawdzić, co to akcesorium oferuje graczom i oczywiście dzielę się z Wami swoimi spostrzeżeniami.

Słuchawki zapakowano w duże, sztywne pudełko, które różni się od innych gamingowych akcesoriów. W przeciwieństwie do konkurencji, Sennheiser nie zastosował krzykliwych barw, w rodzaju krwistej czerwieni, niebieskich błyskawic itp. fajerwerków. Projektant wykorzystał biel, na której umieścił rysunek przedstawiający zawartość opakowania. Z tyłu oprócz głównych cech tego modelu przedstawiono rozłożony na elementy nausznik. Jedynie boki pokryto czernią, przedstawiono tam odpowiednio lewy i prawy bok GSP 600. Nie brakuje informacji o kompatybilności z iMac-iem, PC oraz konsolami PS4 i Xbox One. Wyraźnie też zaznaczono, że słuchawki są objęte dwu letnią gwarancją. 

suchawki sennheiser gsp 600 1 20180904 1556806690

Pudełko ze słuchawkami

W środku, w specjalnie wyprofilowanej piance spoczywają słuchawki, a obok nich w kartoniku papierowa dokumentacja (instrukcja, ulotka oraz instrukcja bezpieczeństwa, przy czym ta ostatnia jest najbardziej obszerna) oraz dwa przewody audio. Oba zakończono pozłacanymi wtykami typu jack 3.5m, przy czym jeden na drugim końcu rozgałęzia się na dwa wtyki (3-biegunowe – do PC), a drugi ma jeden wtyk kątowy (4-biegunowy do konsoli). Oba końce zabezpieczono przed ewentualnym uszkodzeniem. Zrobiono to na tyle solidnie, że nie mam obawy, co do wytrzymałości przewodu. Sznur zabezpieczono gęstym oplotem z nylonu, który z jednej strony daje wysoką odporność na złamanie, a z drugiej zapewnia bardzo dużą elastyczność. Przyznam, że zaskoczyła mnie miękkość przewodu, jest to zdecydowanie najprzyjemniejszy w dotyku kabel słuchawkowy, z jakim miałem do czynienia. A jak możecie zobaczyć w mojej bazie recenzji, przewinęło się ich przez moje ręce naprawdę sporo. Niestety, nie ma żadnego etui, które chroniłoby słuchawki podczas transportu.

Konstrukcja

Sennheiser GSP 600 to masywne słuchawki o zamkniętej konstrukcji. Duże, nieforemne nauszniki wyposażono w bardzo grube pady, które wykonano z połączenia delikatnego weluru i skóropodobnego materiału, który wykorzystano na boki. Ten pierwszy materiał zapewnia przyjemny docisk słuchawek do głowy, a drugi elegancję i wytrzymałość padów.

suchawki sennheiser gsp 600 3 20180904 1705939799

Zestaw, który dostajemy

O ile pudełko nie nosiło typowych dla akcesoriów gamingowych barw, o tyle słuchawki mogą się już czymś takim pochwalić. Czarne korpusy nauszników wzbogacono metaliczną czerwienią oraz srebrnymi przegubami łączącymi je z pałąkiem. Nieregularne kształty podkreślają jeszcze charakter słuchawek dedykowanych dla graczy. Niestety, praktycznie wszystkie elementy konstrukcyjne wykonano z tworzywa. Wydawałoby się, że taka firma jak Sennheiser postawi jednak na trochę więcej metalu, chociaż obawiam się, że w takim przypadku te masywne słuchawki byłyby jeszcze cięższe.
Lewy nausznik wyposażono w gniazdo, do którego podłączamy przewód. Wymienny kabel to duży plus, który zapewne doceni niejeden gracz. Tutaj też na wychylnym ramieniu zamontowano mikrofon kierunkowy. Co prawda jest ono elastyczne, ale raczej nie liczcie na to, że uda się Wam umieścić go w takiej pozycji, w jakiej byście chcieli. Podczas podnoszenia go do góry słychać charakterystyczny klik, który oznacza wyłączenie mikrofonu.

suchawki sennheiser gsp 600 6 20180904 1917357370

Sennheiser GSP 600

Ciekawie rozwiązano regulację głośności. Otóż kopułkę prawego nausznika zamknięto okrągłym krążkiem, który pełni rolę potencjometru. Obracając go możemy regulować poziom dźwięku. Innym ciekawym rozwiązaniem jest sposób połączenia nauszników z pałąkiem. Wykorzystano tu srebrny, metalowy element w kształcie haczyka. Ciekawa odmiana po często spotykanych „widełkach”. Mocowanie jest nietypowe i jako takie zapewnia niewielki zakres ruchowy. Ale ma też plus, nauszniki nie są tak szerokie jak przypadku większości mocowań jednopunktowych.
Obejma łącząca oba nauszniki prezentuje się bardzo masywnie. Wykonano ją z tworzywa, wykańczając od środka pokaźną warstwą gąbki zamkniętej w miękkim, przyjemnym w dotyku materiale. Oczywiście można zmienić rozmiar pałąka – rozsuwając go i w ten sposób dostosowując do wielkości głowy. Producent zaoferował też drugi sposób dostosowania słuchawek do kształtu głowy. Dwa suwaki zamontowane na pałąku pozwalają zwiększyć lub zmniejszyć nacisk GSP 600 na bok głowy. Niestety, mechanizm ten nie został jasno oznaczony, przez co łatwo można go pominąć. A szkoda, bo to faktycznie działa.

suchawki sennheiser gsp 600 7 20180904 2077082828

Gamingowe kształty, gamingowa kolorystyka..

Na pewno stylistyka tej konstrukcji jest specyficzna. Nieregularne kształty, ostre linie – coś takiego przyciąga wzrok graczy. Zwłaszcza, że kolorystyka została dobrana również pod takich właśnie użytkowników.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube