ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test słuchawek ROG Strix Fusion Wireless

  • Opublikowano: środa, 15, sierpień 2018 06:10
  • 15 Sie

Spis treści

ROG – Republic of Gamers, to jedna z najbardziej znanych serii urządzeń i akcesoriów dla graczy. Swoim zasięgiem obejmuje wszystko – od komputerów (stacjonarnych i mobilnych) poprzez monitory, myszki, klawiatury, płyty główne, na routerach kończąc. Na dobrą sprawę, marka ta może nam dostarczyć wszystko, co jest potrzebne do gry. Czy warto w nią zainwestować sprawdziłem testując słuchawki Strix Fusion Wireless.

Od samego początku Asus, jako właściciel tej marki, postanowił postawić na jakość. Prezentując produkty ROG zawsze przedstawiał je (i nadal przedstawia), dbając również o ich wygląd. Nie inaczej jest oczywiście w przypadku Strix Fusion Wireless. Słuchawki dostarczane są w sztywnym (i całkiem sporym) pudełku, z kolorową grafiką przedstawiającą słuchawki. W oczy rzuca się też duży znaczek informujący o kompatybilności z konsolą PlayStation 4. Z tyłu pudełka umieszczono najważniejsze cechy akcesorium, prezentując je zarówno w postaci tekstu, jak i grafik.

suchawki rog strix fusion wireless 1 20180814 1042269355

Pudełko ze słuchawkami

Słuchawki umieszczono w specjalnej wytłoczce zapewniającej im zarówno bezpieczny transport, jak i odpowiednią prezentację. Co ciekawe, w prawym górnym rogu znajduje się naklejka z informacją, że pod słuchawkami znajdują się dołączone akcesoria. Do tej pory takie rzeczy wydawały mi się oczywiste, ale jak widać producent uznał, że warto niektórym o tym przypomnieć. W środku dołączono dodatkowe pady i oczywiście przewód microUSB do ładowania baterii.

Konstrukcja

Słuchawki budzą respekt. Są duże, masywne i wyglądają na ciężkie. Ale też na pierwszy rzut oka widać, że zadbano o ich wykonanie. Strix Fusion Wireless to typowa konstrukcja zamknięta. Płaskie kopułki nauszników pokazują, że muszle są owalne. I całkiem spore. Co ciekawe, nauszniki nie zostały wyposażone w żadne logo, nie mają też żadnych elementów wskazujących na podświetlenie. Kopułki mają przy krawędziach lekkie załamania, ale to jedyne elementy „upiększające” ten element. Płytki zamykające przechodzą tu dyskretnie w obudowę nauszników. Wytłoczono na niej wzory sugerujące skręcaną konstrukcję. Duże pady wypełniono w środku miękką gąbką. Gwarantują one miękki docisk słuchawek do głowy. Te zamontowane na słuchawkach wykonano z materiału skóropodobnego, natomiast te, które są dołączone jako „rezerwowe” wykonano z materiału.

suchawki rog strix fusion wireless 3 20180814 1710511241

Zapakowane słuchawki

Lewy nausznik ma z tyłu przycisk włączający słuchawki. Obok umieszczono diodę, która informuje zarówno o stanie pracy słuchawek, jak i stanie naładowania baterii. Z przodu natomiast znajduje się wyżłobienie, w którym umieszczono mikrofon. Umieszczono go na elastycznym pałąku, który można wyginać, nie poddaje się on jednak lekko, co w efekcie prowadzi do tego, że niemożliwe jest ustawienie mikrofonu w dowolnej pozycji. 

Nauszniki połączone są z pałąkiem przegubem pozwalającym na ich obrót o 90 stopni. Pałąk jest szeroki, jego konstrukcja opiera się na metalowej taśmie, którą zamknięto w plastiku. Od wewnętrznej strony wyposażono ją w gąbkę zamkniętą w materiale, takim samym, jaki zastosowano w dodatkowych padach.

suchawki rog strix fusion wireless 5 20180814 1023593415

ROG Strix Fusion Wireless

Grube poduszki oraz masywna obudowa nauszników, powodują, że słuchawki wyglądają na ciężkie. I faktycznie mają swoją wagę, co wynika z wbudowanych w nauszniki baterii pozwalających na bezprzewodową pracę. To, co może zaskakiwać to brak przycisków regulujących głośność. Za chwilę wyjaśnię, dlaczego. Wcześniej jednak rzućmy okiem na specyfikację.


Słuchawki

• Konstrukcja: nauszne
• Złącze: USB (bezprzewodowe 2,4 GHz)
• Platforma: PC, PlayStation 4
• Średnica przetworników: 50 mm
• Przetworniki: magnes neodymowy
• Impedancja: 32 Ohm
• Pasmo przenoszenia (słuchawki): 20 ~ 20000 Hz
• Technologia bezprzewodowa: RF 2,4 GHz
• Czas pracy (za każde ładowanie): do 15 godzin
• Czas ładowania (pełne ładowanie): 2 godziny
• Bateria: polimerowo-litowa
• Mikrofon: jednokierunkowy
• Ramię mikrofonu: jednokierunkowe
• Pasmo przenoszenia mikrofonu: 50 ~ 10000 Hz
• Czułość mikrofonu: -39 dB ± 3 dB
• Akcesoria: kabel do ładowania, skrócona instrukcja obsługi, pady ROG Hybrid

suchawki rog strix fusion wireless 6 20180814 1765071371

Nauszniki zamontowano na 90-stopniowym przegubie

Jak widać słuchawki, poza tym, że są bezprzewodowe, nie mają w sobie nic specjalnego – teoretycznie. Mamy duże przetworniki, magnesy neodymowe, które są bardzo popularne w słuchawkach, standardowe pasmo przenoszenia i równie standardową impedancję. Znacznie lepiej wygląda czas pracy na baterii, 15-ście godzin to nie mało. Nie wiem czy są inne słuchawki bezprzewodowe, które mogą się pochwalić tak długim czasem pracy.
Oczywiście Asus nie byłby sobą, gdyby nie umieścił w słuchawkach ROG kilku swoich autorskich rozwiązań. Jednym z nich jest wykorzystanie dwóch anten radiowych zamontowanych wewnątrz słuchawek. Pozwala to uniknąć zakłóceń i zapewnia bardziej stabilne połączenie. Ma to znaczenie tam, gdzie jest dużo sieci bezprzewodowych. Potrafią one wzajemnie się zakłócać, dlatego zaproponowane w Strix Fusion rozwiązane jest ciekawym pomysłem. Podwójne anteny mają też inną zaletę – mamy większy zasięg. Producent deklaruje 20 metrów, co z jednej strony nie jest dużo, ale z drugiej, jak na bezprzewodowe słuchawki, to całkiem sporo.

suchawki rog strix fusion wireless 16 20180814 1676275029

Metalowa listwa pałąka

Kolejnym „patentem” jest podkręcony bas. Jest to zasługa przetworników Essence 50 mm, które umieszczono w metalowej, zamiast plastikowej, osłonie. Dzięki temu bas jest czysty, bez zniekształceń.
I teraz najlepsze – Asus wyposażył swoje słuchawki w panel dotykowy, który pełni rolę kontrolera. Pamiętacie, jak wspominałem przy opisie, że nie ma przycisków, przy pomocy których można kontrolować głośność? Można to robić przesuwając palcami po lewym nauszniku. W ten sam sposób (przesuwając palcami w inną stronę) możemy przełączać się pomiędzy utworami, wstrzymywać odtwarzanie i je uruchamiać. Jak to się sprawdza w praktyce, powiem za chwilę. Na pewno jednak jest to unikalna funkcjonalność, której nie spotkacie w innych słuchawkach.


Przejdźmy do praktyki

Zacznijmy od wygody korzystania z Strix Fusion Wireless. Wspomniałem wcześniej, że słuchawki nie należą do lekkich. Jednak po założeniu ich na głowę nie czuć tego ciężaru. Nawet kilkanaście godzin w słuchawkach nie powoduje ucisku, zmęczenia itp. efektów.

suchawki rog strix fusion wireless 12 20180814 1645724765

Dodatkowe pady

Przyznaję, że od chwili gdy dowiedziałem się, że słuchawki mają dotykowy system sterowania, nie mogłem się doczekać chwili, gdy sprawdzę jak on działa. Oczywiście nie trwało to długo i jak tylko wziąłem słuchawki, zanim je jeszcze dobrze obejrzałem, założyłem i sprawdziłem działanie tego rozwiązania. Niestety, ze smutkiem przyznaję, że nie spełniło moich oczekiwań. Może mam zbyt nieczułe palce, może za mocno lub za słabo dotykałem płytki – próbowałem na różne sposoby. I nie jestem niestety zadowolony. Mechanizm działa, faktycznie przesuwanie palców powoduje przejście do kolejnego utworu lub zmniejszenie / zwiększenie głośności. Ale… czułość płytki nie chciała się dogadać z wrażliwością moich palców. Czasami przesuwanie palcami nie dawało żadnego efektu, a czasami słuchawki po prostu eksplodowały mi muzyką w uszach. Były sytuacje, gdy moje palce dogadywały się z czujnikami dotykowymi i wszystko ładnie się przełączało, ale w większości przypadków albo musiałem kilkakrotnie przesuwać palcami, albo poziom głośności zwiększał się tak gwałtownie, że cierpiał mój słuch. Tak więc ciekawy pomysł, ale ja chyba jednak pozostanę przy słuchawkach z tradycyjnymi regulatorami głośności.

suchawki rog strix fusion wireless 9 20180814 1938752558

Mikrofon i specjalne gniazdo do jego chowania

Mikrofon zamontowany na elastycznym ramieniu bardzo dobrze rejestruje głos, ale… niełatwo jest umieścić go w miejscu, które nam odpowiada. Co prawda nie ma to większego znaczenia, bo i tak głos jest dobrze transmitowany, ale moim zdaniem możliwość umieszczenia mikrofonu tam gdzie chcemy, to duży plus. Za to bez problemów działa mechanizm wyłączania mikrofonu. Wystarczy odstawić go na przeznaczone mu miejsce – w specjalnym wyżłobieniu w nauszniku, by mikrofon przeszedł w stan uśpienia. Gdyby jednak ktoś chciał wyciszyć mikrofon bez jego „odkładania”, pozostaje jedynie poklikanie w systemie.
A jak brzmią słuchawki Strix Fusion Wireless? Nie jest to Sennheiser, ale jest dobrze. Tak jak zapowiadał producent, bas ma bardzo fajne, ciekawe brzmienie. Jest ciepły, ale jednocześnie mocny, wyrazisty i ma tę ostrość, którą lubię. Trzyma się w ryzach pilnując swoich granic, ale to on nadaje tempo pozostałym pasmom. Średnica jest równie bogata i równie dobrze kontrolowana. Świetnie uzupełnia basy i soprany nadając brzmieniu głębi. Całość dopełnia górne pasmo, które jest żywe, intensywne i kolorowe. Mieszanka tego wszystkiego daje energetyczne brzmienie rozlewające się na głębokiej scenie. Efekty dźwiękowe – strzały, wybuchy, kapiąca woda, przewracane puszki… brzmią naprawdę dobrze, a o to przecież chodzi w słuchawkach dla graczy, prawda?

suchawki rog strix fusion wireless 13 20180814 1628707141

Solidna konstrukcja - na pewno się nie rozleci

Tradycyjnie na koniec kilka słów na temat baterii. W specyfikacji producent chwali się, że słuchawki zapewnią 15 godzin zabawy. I faktycznie, przez tyle mniej więcej czasu mogłem bawić się w wirtualnych światach. Czas ładowania? Około dwóch godzin.


Podsumowanie

Republic of Gamers od samego początku swojego istnienia konsekwentnie udowadnia, że wie, jak zaspokoić oczekiwania graczy. Strix Fusion Wireless pokazuje, że Asus dba zarówno o jakość wykonania jak i komfort użytkownika. Słuchawki prezentują się bardzo dobrze, mają ciekawy gamingowy charakter. Mogę co prawda narzekać na słabe działanie panelu dotykowego – jak już wiecie w moim przypadku nie sprawdził się najlepiej – ale nie da się wykluczyć, że jest to ciekawy, innowacyjny pomysł.
Niestety, za przyjemność posiadania tych słuchawek trzeba słono zapłacić. W sklepach internetowych można je kupić za ok. 550-600 złotych.

 suchawki rog strix fusion wireless 5 20180814 1023593415

Słuchawki ROG Strix Fusion Wireless

Plusy Minusy

wysoka jakość wykonania
dobre brzmienie
solidna konstrukcja
długi czas pracy akumulatorów
szybki czas ładowania
sterowanie dotykowe

cena
nie najlepiej działające sterowanie głośnością
brak możliwości ustabilizowania pozycji mikrofonu

Moja ocena:

robot blogotech ocena 4

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube