Tracer Torn

Bojowa mysz w natarciu

Więcej...

Lenovo Yoga 920-13IKB Glass

Uniwersalizm pełną gębą

Więcej...

Lioncast LX20

Proste ale dobre słuchawki dla graczy

Więcej...

A4TECH Bloody B180 RGB

Klawiatura z szeroką gamą podświetleń

Więcej...

Sennheiser GSP 500

Sennheiser to również słuchawki dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test słuchawek ROG Strix Fusion Wireless

  • Opublikowano: środa, 15, sierpień 2018 06:10
  • 15 Sie

Spis treści

ROG – Republic of Gamers, to jedna z najbardziej znanych serii urządzeń i akcesoriów dla graczy. Swoim zasięgiem obejmuje wszystko – od komputerów (stacjonarnych i mobilnych) poprzez monitory, myszki, klawiatury, płyty główne, na routerach kończąc. Na dobrą sprawę, marka ta może nam dostarczyć wszystko, co jest potrzebne do gry. Czy warto w nią zainwestować sprawdziłem testując słuchawki Strix Fusion Wireless.

Od samego początku Asus, jako właściciel tej marki, postanowił postawić na jakość. Prezentując produkty ROG zawsze przedstawiał je (i nadal przedstawia), dbając również o ich wygląd. Nie inaczej jest oczywiście w przypadku Strix Fusion Wireless. Słuchawki dostarczane są w sztywnym (i całkiem sporym) pudełku, z kolorową grafiką przedstawiającą słuchawki. W oczy rzuca się też duży znaczek informujący o kompatybilności z konsolą PlayStation 4. Z tyłu pudełka umieszczono najważniejsze cechy akcesorium, prezentując je zarówno w postaci tekstu, jak i grafik.

suchawki rog strix fusion wireless 1 20180814 1042269355

Pudełko ze słuchawkami

Słuchawki umieszczono w specjalnej wytłoczce zapewniającej im zarówno bezpieczny transport, jak i odpowiednią prezentację. Co ciekawe, w prawym górnym rogu znajduje się naklejka z informacją, że pod słuchawkami znajdują się dołączone akcesoria. Do tej pory takie rzeczy wydawały mi się oczywiste, ale jak widać producent uznał, że warto niektórym o tym przypomnieć. W środku dołączono dodatkowe pady i oczywiście przewód microUSB do ładowania baterii.

Konstrukcja

Słuchawki budzą respekt. Są duże, masywne i wyglądają na ciężkie. Ale też na pierwszy rzut oka widać, że zadbano o ich wykonanie. Strix Fusion Wireless to typowa konstrukcja zamknięta. Płaskie kopułki nauszników pokazują, że muszle są owalne. I całkiem spore. Co ciekawe, nauszniki nie zostały wyposażone w żadne logo, nie mają też żadnych elementów wskazujących na podświetlenie. Kopułki mają przy krawędziach lekkie załamania, ale to jedyne elementy „upiększające” ten element. Płytki zamykające przechodzą tu dyskretnie w obudowę nauszników. Wytłoczono na niej wzory sugerujące skręcaną konstrukcję. Duże pady wypełniono w środku miękką gąbką. Gwarantują one miękki docisk słuchawek do głowy. Te zamontowane na słuchawkach wykonano z materiału skóropodobnego, natomiast te, które są dołączone jako „rezerwowe” wykonano z materiału.

suchawki rog strix fusion wireless 3 20180814 1710511241

Zapakowane słuchawki

Lewy nausznik ma z tyłu przycisk włączający słuchawki. Obok umieszczono diodę, która informuje zarówno o stanie pracy słuchawek, jak i stanie naładowania baterii. Z przodu natomiast znajduje się wyżłobienie, w którym umieszczono mikrofon. Umieszczono go na elastycznym pałąku, który można wyginać, nie poddaje się on jednak lekko, co w efekcie prowadzi do tego, że niemożliwe jest ustawienie mikrofonu w dowolnej pozycji. 

Nauszniki połączone są z pałąkiem przegubem pozwalającym na ich obrót o 90 stopni. Pałąk jest szeroki, jego konstrukcja opiera się na metalowej taśmie, którą zamknięto w plastiku. Od wewnętrznej strony wyposażono ją w gąbkę zamkniętą w materiale, takim samym, jaki zastosowano w dodatkowych padach.

suchawki rog strix fusion wireless 5 20180814 1023593415

ROG Strix Fusion Wireless

Grube poduszki oraz masywna obudowa nauszników, powodują, że słuchawki wyglądają na ciężkie. I faktycznie mają swoją wagę, co wynika z wbudowanych w nauszniki baterii pozwalających na bezprzewodową pracę. To, co może zaskakiwać to brak przycisków regulujących głośność. Za chwilę wyjaśnię, dlaczego. Wcześniej jednak rzućmy okiem na specyfikację.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube