Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test słuchawek Genesis Radon 720 Virtual 7.1 Headset

  • Opublikowano: środa, 18, lipiec 2018 04:08
  • 18 Lip

Spis treści

Dobre słuchawki dla graczy to takie, które nie tylko zapewniają komfort w trakcie zabawy, ale oferują też najbardziej realistyczny dźwięk. W tym przypadku nie wystarczy już stereo, liczy się 5.1 a najlepiej 7.1. Taki właśnie dźwięk przestrzenny oferuje Genesis w swoich słuchawkach Radon 720. Jak brzmi? Czy słuchawki są wygodne? Poniżej znajdziecie odpowiedzi na te pytania.

Zanim opowiem o konstrukcji słuchawek, ich specyfikacji i użytkowaniu kilka słów na temat opakowania żebyście wiedzieli, czego szukać w sklepie. Ponieważ nie odbiega ono od tego, z czym mamy do czynienia w przypadku innych modeli akcesoriów gamingowych tego producenta, musicie zwrócić uwagę na opis. To on – Radon 720 Virtual 7.1 Headset - wraz z grafiką przedstawiającą słuchawki odróżnia ten produkt Genesis od innych. Pozostałe elementy – ciemne tło rozświetlone czerwoną pajęczyną wyładowań, są wspólne dla całej grupy produktów tego polskiego producenta. Oczywiście z tyłu znajduje się specyfikacja techniczna, a na bokach główne cechy tego akcesorium. To już stała część opakowań tej marki.

suchawki genesis radon 720 virtual 71 headset 1 20180716 1065326028

Opakowanie ze słuchawkami

Konstrukcja

Wcześniej miałem już do czynienia ze słuchawkami Radon 600 i Radon 710. Model, który dziś Wam przestawiam najbardziej przypomina ten ostatni. Ma podobne nauszniki, duże i kwadratowe. Wykończono je jednak w inny sposób. Inaczej też skonstruowano pałąk.
Nauszniki wyposażono w grube i miękkie pady. Prostokątną obudowę zamknięto siatką mesh, która wykończona jest płaską płytką z logo marki. Wewnątrz, oprócz przetworników ukryto czerwone diody LED, które podświetlają od spodu siatkę i logo nadając słuchawkom ciekawego wyglądu. Z lewego nausznika wyprowadzono przewód. Wyjście zabezpieczono solidną osłoną z tworzywa, taką która gwarantuje, że przewód w tym miejscu się nie złamie. Producent zadbał też o przewód chroniąc go oplotem materiałowym. Całość wygląda solidnie i profesjonalnie. Dość długi sznur (no dobra, powiem – ma dwa metry długości) zakończono wtykiem USB. Niepozłacanym. Dla niektórych osób, może to być istotne. Z tyłu lewego nausznika umieszczono kółko potencjometru, przy pomocy którego regulujemy głośność. Jest cienkie, ale gęsto karbowane, dzięki czemu można go łatwo kontrolować.

suchawki genesis radon 720 virtual 71 headset 6 20180716 1057159229

Podświetlony nausznik

Pałąk składa się z dwóch sprężystych taśm, pod którymi umieszczono cienką osłonę ze skóry lub materiały skóropodobnego – nie jestem fachowcem, który potrafi rozróżnić te materiały. W jej środku znajduje się bardzo cienka warstwa materiału (raczej nie jest to gąbka), która zapewnia miękki docisk do głowy. Opaska została zamontowana na sprężynujących drutach, które pozwalają dopasować słuchawki do różnego rozmiaru głowy. Taka konstrukcja powoduje, że nie można zwiększyć rozmiaru pałąka.

suchawki genesis radon 720 virtual 71 headset 17 20180716 2055983652

Pałąk i potencjometr regulujący głośność

Radon 720 prezentują się elegancko, zwłaszcza po podświetleniu. Konstrukcja, częściowo składana, częściowo skręcana – pałąk jest skręcony małymi śrubami, co dodaje uroku słuchawkom – wzbudza zaufanie. Nic nie trzeszczy, nic nie odpada, wygląda to naprawdę dobrze. Jednak, nie wiem czy zwróciliście na to uwagę – nie opisałem Wam ramienia z mikrofonem. Bo go nie ma. Jak na słuchawki dla graczy, jest to rzecz niespotykana – dla mnie pierwsza taka sytuacja. Za to na lewym nauszniku z przodu, znajduje się wybrzuszenie z dziwnym otworem. To tam ukryto mikrofon. Za chwilę powiem jak ten pomysł sprawdza się w praktyce, wcześniej jednak rzućmy okiem na parametry techniczne.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube