PocketBook Touch HD 3

Czytnik wart grzechu

Więcej...

Audictus Adrenaline

Eleganckie z dobrym brzmieniem

Więcej...

AOC AGON AG251FZ

Monitor zaprojektowany dla graczy

Więcej...

Sennheiser Momentum Wireless Black

Słuchawki na piątkę

Więcej...

Lanberg RO-175GE

Tani router dla każdego

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test głośników Logitech MX Sound

  • Opublikowano: środa, 21, marzec 2018 06:57
  • 21 Mar

Spis treści

Dziś miłośnikom dobrej muzyki nie wystarczy tylko dobre brzmienie. Oczywiście cały czas jest ono najważniejsze, ale dla wielu z nas równie istotny jest wygląd. Dlatego też producenci głośników prześcigają się w wymyślaniu różnych mniej lub bardziej ciekawych kształtów. W moje ręce trafił jeden z nowszych produktów Logitecha – zestaw MX Sound – o którym Wam dziś opowiem.

Tradycyjnie głośniki dostarczane są w pudełku w niebiesko czarnych barwach, zgodnych z nową wizualizacją stosowaną przez Logitech. Opakowanie wzbogacono oczywiście w zdjęcia, które przedstawiają ukryte w środku głośniki, jednak w porównaniu do innych producentów to opakowanie jest dość ascetyczne pod katem „sprzedawanych” informacji. Co prawda Logitech nie omieszkał pochwalić się ikoną i opisem „#1 World Leader in Speakers” w trzech językach z przodu pudełka, ale tak naprawdę to jedyna istotna informacja tam widoczna. Na jednym z boków umieszczono specyfikację, natomiast z tyłu oprócz zdjęć znajdziecie kilka marketingowo podanych cech tych głośników.

goniki logitech mx sound 1 20180320 1328512811

Pudełko z głośnikami

Podczas otwierania kartonu producent serwuje użytkownikowi ciekawą niespodziankę. Na bocznych „skrzydełkach” opakowania umieszczono grafiki pokazujące sposób podłączenia i sterowania zestawem. W środku oprócz dwóch głośników znajduje się 1.5 m przewód audio zakończony pozłacanymi wtykami 3.5mm oraz zasilacz z 2 m przewodem. Teoretycznie powinna być jeszcze jakaś papierowa dokumentacja (instrukcja, warunki gwarancji itp.), ale w mojej testowej wersji zestawu tego zabrakło. Ponieważ jednak to mało istotny element – nie płakałem z tego powodu.

Konstrukcja

Oba głośniki mają prawie identyczną konstrukcję. Różnica tkwi w tylnej ściance: z lewego głośnika (o tym, który głośnik, jest który informują duże litery L i R umieszczone z tyłu) wyprowadzono gruby 2 metrowy przewód zakończony wtykiem Coaxial RCA (CINCH), natomiast w prawym zamontowano pięć różnych gniazd: wyjście słuchawkowe, zasilanie, RCA do połączenia z lewym głośnikiem, wejście audio i drugie wejście audio.

goniki logitech mx sound 3 20180320 1096801810

MX Sound z przewodami

Głośniki już na pierwszy rzut oka prezentują się ciekawie. Obudowa jest ściętym stożkiem położonym na boku, który dla utrzymania równowagi podparto z boku drugim, ale znacznie mniejszym ściętym stożkiem. Membranę głośnika zakryto gęstą siatką z materiału. Pod nią wyczuwalna jest twarda część obudowy chroniąca membranę. Dół wskazują dwie dyskretne gumowe podstawki, które zapewniają zarówno stabilność, jak i tłumienie ewentualnych drgań. Korpus wykonano z gładkiego, ciemnego tworzywa, który w przedniej części wykończono jaśniejszym pierścieniem. Z kolei w małym, podporowym stożku, widać z tyłu wylot kanału akustycznego.

goniki logitech mx sound 4 20180320 1020719896

Logitech MX Sound

Całość prezentuje się bardzo dobrze. Okrągłe tarcze głośników wkomponują się w każdy wystrój, tak jak ich neutralny, ciemny kolor obudowy. W każdym miejscu widać wysoką jakość wykonania, zarówno w kształcie, na łączeniach poszczególnych części, jak również w takich „drobiazgach” jak wyprowadzenie przewodu z obudowy czy w samym przewodzie audio.


Spójrzmy teraz na specyfikację:

• Całkowita moc (szczytowa): 24 W
• Całkowita moc (RMS): 12 W
• Wersja Bluetooth: 4.1
• Zasięg: 25 m
• Wejście 3,5 mm: 2
• Gniazdo słuchawkowe: 1
• Wymiary (wys x szer. gł): 160 x 160 x 83.4
• Waga: 1.72 KG
• Wymagania: Bluetooth lub gniazdo typu jack 3.5 mm, dowolny system operacyjny
• Zawartość opakowania: dwa głośniki, kabel audio 3,5 mm, dokumentacja

goniki logitech mx sound 5 20180320 1339500229

Widok na głośniki od tyłu

Pierwsze dwa punkty powyższej listy pokazują, że głośniki mogą solidnie kopnąć mocnym brzmieniem. Ponieważ występują dwa pojęcia moc szczytowa i moc RMS, słówko wyjaśnienia:
Moc RMS (Root Mean Square), zwana też skuteczną, znamionową lub ciągłą, określa maksymalną głośność, z jaką wzmacniacz lub głośnik może pracować przez długi czas bez narażenia się na uszkodzenie przy minimalnych zniekształceniach. Informuje także o mocy pobieranej przez urządzenie podczas pracy pod obciążeniem. Parametr ten mierzony jest w watach (W) i podawany zawsze na tabliczce znamionowej produktu. Im wyższa moc, tym głośniejszy czysty dźwięk wydobywany z głośników.
Moc szczytowa (peak power), jest to wartość mocy, z jaką głośniki są w stanie grać przez bardzo krótki – do kilku sekund – okres, bez uszkodzenia ich. Inną odmianą tej mocy jest moc PMPO (peak music power output) – destrukcyjne rozwiązanie, polegające na podaniu kilku-, kilkunastokrotnie wyższego sygnału, niż głośnik jest w stanie wytrzymać. W przeciągu ułamka sekundy głośnik zostaje uszkodzony. Jest to czysto marketingowe narzędzie, niemające żadnego przełożenia na rzeczywiste możliwości sprzętu. Ponieważ nie istnieją zestandaryzowane metody pomiaru mocy szczytowej, nie należy podejmować decyzji zakupowych na podstawie tego parametru.

goniki logitech mx sound 6 20180320 1680123535

Gniazda z tyłu głośnika

Do komunikacji z nadajnikiem wykorzystywany jest Bluetooth w wersji 4.1, który oferuje zasięg nawet 25 metrów. Jest to zdecydowanie więcej niż „standardowe” 10 metrów. Istotną informacją, jest to, że głośniki będą współpracowały z każdym systemem operacyjnym. Co prawda tego typu urządzenia nie mają wielkich wymagań, warto jednak pamiętać, że są to głośniki bezprzewodowe, a tego typu komunikacja rządzi się trochę innymi prawami niż komunikacja po kablu. Z drugiej strony, nie przypominam sobie głośników, których praca byłaby zależna od systemu operacyjnego. W moim przypadku MX Sound pokazały, co potrafią podczas współpracy z Windowsem i Androidem.


I w ten sposób przechodzimy do wrażeń z użytkowania

Od razu powiem, że głośniki przetestowałem we współpracy z Windowsem (komputer PC) i Androidem (smartfon Xiaomi Redmi 4X). W pierwszym przypadku głośniki podłączone były przy pomocy przewodu audio, w drugim natomiast muzykę przesyłałem bezprzewodowo. W obu przypadkach MX Sound został poprawnie wykryty i zainstalowany. Przyznam też, że zaskoczyła mnie prędkość parowania przy połączeniu bezprzewodowym. Nastąpiło to w ułamku sekundy, wszystkie głośniki komunikujące się przez BT, z którymi miałem do tej pory do czynienia, robiły to jednak znacznie dłużej.

goniki logitech mx sound 10 20180320 1118975727

Przyciski sterujące aktywujące się po zbliżeniu dłoni

MX Sound ma też coś, czego nie mają inne głośniki. Zbliżenie dłoni do prawego głośnika powoduje wyświetlenie z przodu głośnika trzech białych kontrolek, które uruchamiają parowanie Bluetooth oraz regulują głośność. Działa to sprawnie i wnosi pewne novum do sterowania tego typu urządzeniami. Być może już niedługo pojawią się głośniki sterowane gestami. Oczywiście głośnością możemy sterować zarówno z odtwarzacza – komputera, notebooka, smartfonu czy tabletu, jak również przy pomocy przycisków głośnika.
Niestety, głośniki nie mają wbudowanego mikrofonu. Oznacza to, że jeśli korzystamy z nich, jako zestawu głośnomówiącego podpiętego do smartfona, to nie obejdzie się bez tego ostatniego. Musimy go mieć w zasięgu swojego głosu i to niezbyt daleko, jeśli nasz rozmówca ma nas dobrze słyszeć (to oczywiście zależy już od telefonu).

goniki logitech mx sound 9 20180320 1872496464

MX Sound raz jeszcze

Dźwięk generowany przez MX Sound jest ciekawy. Jest mocny, jest głęboki, jest intensywny. Czuć w nim w głębię, która potrafi przykuć uwagę słuchacza. Moc 12W robi swoje, a mocne, intensywne basy nadają ciekawego charakteru muzyce. Brzmią ciepło, ale delikatnie. Brak w nich ostrości, która powodowałaby ich dominację. Są dobrze zaakcentowane, rewelacyjnie podkreślają brzmienie pozostałych pasm. Średnica jest czysta, pełna i podobnie jak bas ciepła. Jest miękka, zaokrąglona i bardzo głęboka. Bardzo dobrze kształtuje scenę, którą wypełnia wspólnie z basem i sopranami. Jeśli chodzi o te ostatnie, to jak dla mnie są trochę zbyt wyciągnięte do góry. Mam wrażenie, że czasami głosy wokalistów czy speakerów radiowych są trochę zbyt rozciągnięte, ale są ciepłe, miłe dla ucha. 

goniki logitech mx sound 13 20180320 1024092693

Przyciski sterujące

Wszystkie trzy pasma, pracują w doskonałej harmonii budując rozbudowaną scenę. Duża przestrzeń pozwala rozbujać się muzyce, która wypełnia ją każdym tonem. Dzięki temu każdy instrument na scenie ma dla siebie miejsce, jest widoczny, słyszalny i identyfikowalny. Słowem, separacja bez zarzutu. W efekcie dostajemy bardzo dobre brzmienie, z dobrze wyeksponowanym każdym tonem, które na pewno spodoba się niejednemu amatorowi zarówno muzyki, jak i filmów czy gier komputerowych.


Podsumowanie

Logitech MX Sound to głośniki, które oceniam naprawdę wysoko. Brzmią naprawdę dobrze, a przynajmniej dla mnie. Mają ciekawą konstrukcję i chociaż generują dźwięk „tylko” 2.0, mogą konkurować pod kątem głębi i budowanej sceny z 3.1 czy 5.1. Szkoda tylko, że producent nie wbudował w nie mikrofonu. Z drugiej strony, cena na poziomie 439 złotych – tyle żąda za nie producent – jest całkiem spora. Za takie pieniądze można już kupić zestaw 5.1. Czy więc warto? Trudne pytanie.

goniki logitech mx sound 15 20180320 2010397813

 Sterowanie smartfonem jest jest proste

 

Plusy Minusy

brzmienie
wygląd
przyciski kontrolujące aktywowane zbliżeniem dłoni

cena

Moja ocena:

robot blogotech ocena 4

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube