Lenovo ThinkPad T480S

Mały komputer biznesowy

Więcej...

Goclever Sound Tube Rocket

Rakietowy głośnik

Więcej...

Genesis Neon 360

Wibrujące słuchawki dla graczy

Więcej...

Vordon DVR-195

Kamera i lusterko w jednym

Więcej...

Tenda Nova MW3

Router do sieć mesh

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test słuchawek bezprzewodowych JBL Inspire 700 for Women

  • Opublikowano: środa, 07, luty 2018 05:42
  • 07 Lut

Spis treści

Przez moje ręce przeszło już sporo słuchawek, spotkałem się z różnymi rozwiązaniami, ale to, co zaproponowało JBL, to coś naprawdę unikalnego. I pomimo tego, że Inspire 700 for Women, zgodnie z nazwą są słuchawkami dedykowanymi kobietom, chociaż należę do płci przeciwnej, postanowiłem przyjrzeć się im bliżej. I nie żałuję. Oto, dlaczego.

O tym, że słuchawki dedykowane są kobietom, producent informuje już na opakowaniu. I to nie tylko poprzez umieszczenie kobiecej głowy, ale też poprzez wyraźny zwrot: „ FOR WOMEN” umieszczony pod nazwą. Uważny obserwator dostrzeże jeszcze kilka ciekawych informacji na pudełku: o komunikacji bezprzewodowej, o sportowym charakterze Inspire 700 oraz o opakowaniu ładującym. I to ostatnie to coś, co mnie zainteresowało. Oczywiście z tyłu, nie zabrakło informacji o zaletach słuchawek. Niestety, informacji tych „nie podano” w języku polskim. Dodam, że JBL Inspire 700 to tak naprawdę zestaw: JBL Inspire 500 oraz etui ładujące JBL Charging Case.

suchawki jbl inspire 700 1 20180204 1206269993

JBL Inspire 700 w pudełku

W środku opakowania, w specjalnym wytłoczeniu, oprócz słuchawek znajduje się etui ładujące z wbudowanym akumulatorem, woreczek na słuchawki, drugi woreczek z dodatkowym kompletem wyprofilowanych osłonek oraz krótki przewód USB /microUSB. Jak widać producent nie pożałował tu na „ochraniaczach” dla słuchawek.

Konstrukcja

Wspomniałem już, że słuchawki są bezprzewodowe. Końcówki połączone są cienkim przewodem o długości ok. 40 cm, na którym umieszczono trzy elementy: kontroler, akumulator oraz klips pozwalający na przypięcie przewodu do ubrania. Przewód oraz osłonki słuchawek (jak również jeden z woreczków znajdujących się w komplecie) wykonano w jasno niebieskim kolorze. Z kolei wspomniane trzy stałe elementy zamknięto w jasnych obudowach z plastiku. Akumulator, umieszczono wspólnie z modułem bezprzewodowym Bluetooth. Jego uruchomienie i połączenie sygnalizowane jest odpowiednim kolorem diody zlokalizowanej na krawędzi obudowy. Ten element jest większy od kontrolera, który umieszczono w odległości ok. 5 centymetrów od jednej ze słuchawek. Umieszczono na nim przycisk włączający oraz przyciski regulujące głośność i jednocześnie przełączające pomiędzy utworami. Na jednej z krawędzi dyskretnie ukryto port microUSB do ładowania. Przetworniki umieszczono w prostych obudowach, na które nałożono końcówki profilujące, które (teoretycznie) zapewniają lepsze mocowanie w uchu. Według mnie pomysł ten nie do końca się sprawdza, ponieważ tworzywo łatwo poddaje się naciskom, co w efekcie powoduje, że nie tylko nie daje się wcisnąć dobrze w kanał słuchowy, ale też nie zapewnia dobrego oparcia dla słuchawek.

suchawki jbl inspire 700 2 20180204 1581511430

Zestaw JBL Inspire 700 for Women

Na pewno równie ciekawym elementem jest etui z wbudowanym akumulatorem. Wykonane z ciemnego tworzywa – na dole twardego, na górze miękkiego i elastycznego – na jednej z krawędzi ma cztery diody, które informują o stanie naładowania wewnętrznej baterii. Obok nich zlokalizowano przycisk uruchamiający ładowanie. Gniazdo ładujące umieszczono pod lampkami na dolnej części etui. Niedaleko tego portu umieszczono uchwyt pozwalający na przywiązanie paska na rękę – paska nie ma w zestawie.
Etui otwiera się jak muszlę i wtedy w jego środku można zobaczyć mały, wystający przewód microUSB. Jego pomarańczowy kolor dość mocno wyróżnia się na ciemnym tle opakowania. Niestety, ponieważ jest krótki podłączenie słuchawek i potem ich zapakowanie nie należy do łatwych rzeczy, ale przy odrobinie wprawy da się to zrobić. Dzięki temu, słuchawki mogą być zarówno bezpiecznie transportowane, jak i jednocześnie ładowane.

suchawki jbl inspire 700 6 20180204 1882278036

Słuchawki JBL Inspiron 500

Całość wygląda elegancko i profesjonalnie. Natomiast to, że ten model słuchawek dedykowany jest kobietom, wynika z koloru, a nie z jakichś szczególnych cech, więc jeśli jakiemuś Panu ten kolor nie przeszkadza – może się w niego zaopatrzyć. Dodam jednak, że producent przygotował równie inne wersje kolorystyczne (m.in. czarny) oferowane jako model Inspire 700 bez dopisku „FOR WOMEN”.


Spójrzmy teraz na specyfikację techniczną:

Tradycyjnie, jak w większości przypadków tego typu akcesoriów, lista parametrów jest krótka.
JBL Inspire 500
• Przetwornik dynamiczny: 15,4 mm
• Pasmo przenoszenia: 20–20 kHz
• Impedancja: 32 Omy
• Typ Bluetooth: 4.1
• Czas pracy akumulatora: do 8 godzin
• Waga: 20g
JBL Charging Case
• Typ akumulatora: 400 mAh
• Wydajność akumulatora: do 16 godzin dodatkowej pracy słuchawek
• Waga: 80 g
Jak widać, w przypadku Inspire 500 mamy do czynienia z niewielkim przetwornikiem dynamicznym obsługującym częstotliwości w zakresie standardowego progu słyszalności człowieka. Impedancja na poziomie 32 Ohmów nie odbiega od tej, jaką mają inne tego typu słuchawki. Widać też, że producent wyposażył je w najnowszy standard Bluetooth, który m.in. gwarantuje mały pobór moc. Ma to wpływ na czas pracy słuchawek i jak widać, pomimo małego akumulatora, producent gwarantuje 8 godzin słuchania muzyki. Z kolei etui pozwoli zwiększyć ten czas o kolejne 16 godzin, czyli dwa ładowania. To daje naprawdę sporo czasu na „zabawę z muzyką”.

suchawki jbl inspire 700 4 20180204 1387413215

Etui z wbudowanym power bankiem

Oczywiście nie zabrakło tu nowoczesnych technologii, które mają przekonać potencjalnego klienta do zakupu. Są to TwistLock™ i FlexSoft, które tak naprawdę ograniczają się do odpowiedniego wykonania ergonomicznych wkładek nasuniętych na słuchawki, które mają zagwarantować niewypadanie, oraz wygodę i komfort użytkowania. Praktyka jednak pokazała co innego, przynajmniej w moim przypadku.


Co więc pokazała praktyka?

Zanim opowiem o swoich wrażeniach, parę słów na temat samej obsługi. Ponieważ słuchawki komunikują się poprzez Bluetooth, trzeba je sparować ze smartfonem. Aby to zrobić wystarczy wcisnąć przycisk zasilania, a na telefonie włączyć Bluetooth, a następnie wyszukiwanie nowych urządzeń. Na akumulatorze zapali się na chwilę biała lampka, by po chwili przejść w tryb wyszukiwania nadajnika, co jest sygnalizowane zmianą koloru na niebieski i miganiem. Parowanie trwa kilka sekund i wykonywane jest automatycznie – nie wymaga wprowadzania żadnego kodu.
Regulacja głośności odbywa się poprzez kilkukrotne naciskanie przycisków umieszczonych po bokach włącznika. Dłuższe przytrzymanie jednego z nich powoduje przełączeniem na kolejny utwór – do przodu lub do tyłu, w zależności od wciśniętego przycisku. Jak widać obsługa jest prosta, nie odbiega od tego, z czym mamy do czynienia w przypadku innych słuchawek.

suchawki jbl inspire 700 8 20180204 1519335955

Słuchawka z ergonomiczną wkładką

Jeśli chodzi o brzmienie, to tu niestety słuchawki nie rzuciły mnie na kolana. Brzmią dobrze, ale tylko dobrze. Bas jest mało wyrazisty, brak mu ostrości i dynamiki. Trzyma się z tyłu przytłumiony przez średnicę, która wyraźnie dominuje. Jest pełna, kolorowa, ale niestety trochę płaska. W niej również brakuje mi dynamiki, która różnicowałaby brzmienie. Górne pasmo jest bardzo podobne do środkowego, płaskie i podobnie jak dolne pasmo, wycofane, przytłoczone przez średnicę.
Scena jest średniej wielkości, jak dla mnie trochę za bardzo. W efekcie instrumenty są rozstawione blisko siebie, co w przypadku niektórych utworów prowadzi o tego, że nachodzą na siebie, tłumiąc się nawzajem. Na szczęście zauważyłem to tylko w przypadku niektórych utworów. Brzmienie nie jest tak ciepłe, jak bym sobie życzył. Myślę, że mogę je określić jako lekko chłodne. Może się przydać w przypadku utworów metalowych lub jazzu, ale te gatunki jakoś nie pasują mi do kobiet, którym te słuchawki są w końcu dedykowane.

suchawki jbl inspire 700 9 20180204 1713098077

Kontroler sterujący

Według specyfikacji słuchawki mogą pracować przez 8 godzin. I faktycznie to, co publikuje producent jest zgodne z prawdą. Jeśli jeszcze nie podkręcimy głośności na Maksa, mamy szansę ten czas wydłużyć. Podobnie wygląda sprawa w przypadku ładowania słuchawek, akumulator zamontowany w etui wystarcza na dwa ładowania, przy czym już po 15-tu minutach ładowania słuchawki są zasilone energią pozwalającą na pracę przez godzinę. I to już brzmi nieźle, prawda?


Podsumowanie

JBL Inspire 700 to ciekawy produkt, który jednak nie spełnił pokładanych w nim przeze mnie nadziei. Eleganckie wykonanie i ciekawa konstrukcja nie idą niestety w parze z brzmieniem. O ile słuchawki podobają mi się i podoba mi się pomysł power banku w etui o tyle niestety brzmienie mnie zawiodło. Zawiodła mnie też cena, ponieważ za zestaw – słuchawki i etui z power bankiem - trzeba zapłacić ok. 330 złotych. Nie jest to mało, chociaż faktem jest, że mamy coś więcej niż tylko słuchawki bezprzewodowe. Czy to jednak wystarczy by podjąć decyzję o zakupie? Jeśli jest dla Was ważniejsza wygoda niż brzmienie, to będzie dobry wybór, jeśli jednak przedkładacie brzmienie nad komfortem, proponuję poszukać czegoś innego. Niemniej, nie żałuję, że miałem okazję poznać bliżej ten model słuchawek.

suchawki jbl inspire 700 16 20180204 1500953408

 JBL Inspire 500 w użyciu

Plusy Minusy

Bezprzewodowe
Kontroler łatwy do zlokalizowania
Etui z baterią – dług czas pracy słuchawek
Dobrze się prezentuje
Szybkie ładowanie słuchawek

Tipsy nie zapewniają dobrego osadzenia w uchu
Brzmienie nie powala
Cena

Moja ocena:

robot blogotech ocena 4

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube