ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test słuchawek bezprzewodowych JBL Inspire 700 for Women

  • Opublikowano: środa, 07, luty 2018 05:42
  • 07 Lut

Spis treści

Przez moje ręce przeszło już sporo słuchawek, spotkałem się z różnymi rozwiązaniami, ale to, co zaproponowało JBL, to coś naprawdę unikalnego. I pomimo tego, że Inspire 700 for Women, zgodnie z nazwą są słuchawkami dedykowanymi kobietom, chociaż należę do płci przeciwnej, postanowiłem przyjrzeć się im bliżej. I nie żałuję. Oto, dlaczego.

O tym, że słuchawki dedykowane są kobietom, producent informuje już na opakowaniu. I to nie tylko poprzez umieszczenie kobiecej głowy, ale też poprzez wyraźny zwrot: „ FOR WOMEN” umieszczony pod nazwą. Uważny obserwator dostrzeże jeszcze kilka ciekawych informacji na pudełku: o komunikacji bezprzewodowej, o sportowym charakterze Inspire 700 oraz o opakowaniu ładującym. I to ostatnie to coś, co mnie zainteresowało. Oczywiście z tyłu, nie zabrakło informacji o zaletach słuchawek. Niestety, informacji tych „nie podano” w języku polskim. Dodam, że JBL Inspire 700 to tak naprawdę zestaw: JBL Inspire 500 oraz etui ładujące JBL Charging Case.

suchawki jbl inspire 700 1 20180204 1206269993

JBL Inspire 700 w pudełku

W środku opakowania, w specjalnym wytłoczeniu, oprócz słuchawek znajduje się etui ładujące z wbudowanym akumulatorem, woreczek na słuchawki, drugi woreczek z dodatkowym kompletem wyprofilowanych osłonek oraz krótki przewód USB /microUSB. Jak widać producent nie pożałował tu na „ochraniaczach” dla słuchawek.

Konstrukcja

Wspomniałem już, że słuchawki są bezprzewodowe. Końcówki połączone są cienkim przewodem o długości ok. 40 cm, na którym umieszczono trzy elementy: kontroler, akumulator oraz klips pozwalający na przypięcie przewodu do ubrania. Przewód oraz osłonki słuchawek (jak również jeden z woreczków znajdujących się w komplecie) wykonano w jasno niebieskim kolorze. Z kolei wspomniane trzy stałe elementy zamknięto w jasnych obudowach z plastiku. Akumulator, umieszczono wspólnie z modułem bezprzewodowym Bluetooth. Jego uruchomienie i połączenie sygnalizowane jest odpowiednim kolorem diody zlokalizowanej na krawędzi obudowy. Ten element jest większy od kontrolera, który umieszczono w odległości ok. 5 centymetrów od jednej ze słuchawek. Umieszczono na nim przycisk włączający oraz przyciski regulujące głośność i jednocześnie przełączające pomiędzy utworami. Na jednej z krawędzi dyskretnie ukryto port microUSB do ładowania. Przetworniki umieszczono w prostych obudowach, na które nałożono końcówki profilujące, które (teoretycznie) zapewniają lepsze mocowanie w uchu. Według mnie pomysł ten nie do końca się sprawdza, ponieważ tworzywo łatwo poddaje się naciskom, co w efekcie powoduje, że nie tylko nie daje się wcisnąć dobrze w kanał słuchowy, ale też nie zapewnia dobrego oparcia dla słuchawek.

suchawki jbl inspire 700 2 20180204 1581511430

Zestaw JBL Inspire 700 for Women

Na pewno równie ciekawym elementem jest etui z wbudowanym akumulatorem. Wykonane z ciemnego tworzywa – na dole twardego, na górze miękkiego i elastycznego – na jednej z krawędzi ma cztery diody, które informują o stanie naładowania wewnętrznej baterii. Obok nich zlokalizowano przycisk uruchamiający ładowanie. Gniazdo ładujące umieszczono pod lampkami na dolnej części etui. Niedaleko tego portu umieszczono uchwyt pozwalający na przywiązanie paska na rękę – paska nie ma w zestawie.
Etui otwiera się jak muszlę i wtedy w jego środku można zobaczyć mały, wystający przewód microUSB. Jego pomarańczowy kolor dość mocno wyróżnia się na ciemnym tle opakowania. Niestety, ponieważ jest krótki podłączenie słuchawek i potem ich zapakowanie nie należy do łatwych rzeczy, ale przy odrobinie wprawy da się to zrobić. Dzięki temu, słuchawki mogą być zarówno bezpiecznie transportowane, jak i jednocześnie ładowane.

suchawki jbl inspire 700 6 20180204 1882278036

Słuchawki JBL Inspiron 500

Całość wygląda elegancko i profesjonalnie. Natomiast to, że ten model słuchawek dedykowany jest kobietom, wynika z koloru, a nie z jakichś szczególnych cech, więc jeśli jakiemuś Panu ten kolor nie przeszkadza – może się w niego zaopatrzyć. Dodam jednak, że producent przygotował równie inne wersje kolorystyczne (m.in. czarny) oferowane jako model Inspire 700 bez dopisku „FOR WOMEN”.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube