Genesis Radon 720 Virtual 7.1 Headset

Słuchawki z mocnym powerem

Więcej...

Natec Crake

Mysz o nietypowym, bardzo nietypowym kształcie

Więcej...

Monitor Lenovo L24q

Elegancki monitor o nietuzinkowych możliwościach

Więcej...

Router TP-LINK M7200

Sieć WiFi w kieszeni

Więcej...

Genesis Xenon 400

Gamingowa elegancja w dłoni

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test słuchawek Genesis Argon 500 Gaming Headset

  • Opublikowano: niedziela, 29, październik 2017 05:57
  • 29 Paź

Genesis należy do najpłodniejszych (oczywiście pod kątem produktów) firm oferujących akcesoria dla graczy. Swoje urządzenia kieruje do mniej zamożnych graczy, nie profesjonalistów biorących udział w turniejach, ale tych, którzy grają dla przyjemności i dobrej zabawy. Sprawdziłem, czy słuchawki Argon 500 coś takiego zapewnią.

Producent konsekwentnie trzyma się wcześniejszego stylu opakowań. Ciemne barwy przemieszane z czernią bardzo dobrze oddają klimat, z jakim mają do czynienia gracze. I oczywiście, jak zawsze na pudełku, przedstawiono grafikę reprezentującą zawartość. Z tyłu i na bokach możemy znaleźć specyfikację oraz główne cechy urządzenia. W środku oprócz Argon 500 znajduje się instrukcja, odłączany mikrofon oraz przedłużacz, zakończony z jednej strony gniazdem na wtyk typu Jack 3.5mm a z drugiej strony dwoma wtykami Jack 3.5mm – mikrofonowym i audio.

suchawki genesis argon 500 gaming headset 1 20171027 1697096525

Pudełko z zapakowanymi w środku słuchawkami

Konstrukcja

Argon 500 na pierwszy rzut oka wyglądają ciekawie. I na szczęście przy bliższym poznaniu również. Wykonano je z ciemnego tworzywa, które co prawda nie ma takiej, jakości jak to, które wykorzystuje Razer czy Steelseries, ale też nie należy do najtańszych, które już z daleka czuć tanią chińszczyzną. Pałąk schowano w obudowie, którą od wewnętrznej strony wymoszczono grubą warstwą gąbki. Oczywiście można go rozsunąć zwiększając jego wielkość. Połączenie z nausznikami zrealizowano przy pomocy metalowych widełek w kształcie litery Y. Na połączeniu zastosowano przegub pozwalający na złożenie nauszników do środka. Dzięki temu transport słuchawek jest prostszy.

suchawki genesis argon 500 gaming headset 2 20171027 1493975399

Zawartość opakowania

Zamontowane na widełkach nauszniki mają niewielki zakres ruchu. Wychylają się ok. 5 stopni w jedną i druga stronę. Nie jest to dużo, w zupełności jednak wystarczy by dopasować się do kształtu głowy. Kopułki wykończono płasko, błyszczącym tworzywem z umieszczonym w środku czerwonym logo Genesis. Owalną płytkę otoczono czerwonym pierścieniem, który nadaje słuchawkom ciekawego wyglądu łamiąc wszechobecną czerń. Miękki docisk do głowy zapewniają grube pady, które oferują w środku nauszników dużo miejsca. Co ciekawe, producent nie oznakował żadnego z nich wskazując, który jest lewy, a który prawy. Z przyzwyczajenia uznałem, że lewy to ten, w którym zamontowany jest mikrofon. W przypadku Argon 500, mikrofon jest wyjmowany, możemy więc słuchawki typowo gamingowe szybko przekształcić w wersję umożliwiającą podłączenie do np. smartfona. Zwłaszcza, że jak już wspomniałem przewód zakończono wtykiem dualnym. Jak na słuchawki dla graczy przystało, przewód wykonano ze sznura zabezpieczonego oplotem materiałowym. W odległości ok. 20 cm od nausznika na przewodzie umieszczono sporych rozmiarów kontroler. Przy jego pomocy oprócz regulacji głośności możemy włączać i wyłączać mikrofon. Niestety, o ile słuchawki prezentują się ciekawie, o tyle ten element wygląda słabo. Zastosowano tu, co prawda to samo połączenie kolorystyczne – czerń i czerwień – ale daje się zauważyć, gorszą jakość materiału. Okrągły potencjometr, przy pomocy którego regulujemy głośność nie zapewnia precyzyjnej kontroli z prostej przyczyny - palec ślizga się na pokrętle. Z kolei przełącznik aktywujący mikrofon jest mały i kanciasty, a ponieważ stawia duży opór przy przełączaniu… moje palce go nie polubiły.

suchawki genesis argon 500 gaming headset 3 20171027 1502624110

Kontroler sterujący głośnością i mikrofonem

Jak już wspomniałem mikrofon możemy wyjąć z gniazda. Zamontowano go na elastycznym przewodzie, który dobrze zabezpieczono metalową osłoną. Jeden koniec zakończono pozłacanym wtykiem, natomiast mikrofon osadzono w plastikowej osłonie. Wtyk zamknięto w obudowie, która pozwala na montaż tego elementu w konkretnym położeniu, a jednocześnie nie pozwala na jego łatwe wysunięcie się.
Argon 500 prezentują się elegancko. Nie są może tak dobrze wykonane jak słuchawki gamingowe czołowych producentów tego typu akcesoriów, ale też nie odbiegają od nich daleko.


Specyfikacja:

• System audio: Stereo
• Dynamika głośników: 109 dB
• Średnica głośników: 53 mm
• Pasmo przenoszenia: 20 – 22000 Hz
• Impedancja: 32 Ω
• Mikrofon: TAK
• Złącze: 2 x 3.5 mm stereo mini-jack, 4-pin 3,5 mm stereo mini-jack
• Długość przewodu: 240 cm

suchawki genesis argon 500 gaming headset 5 20171027 1911798621

Nausznik słuchawek Argon 500

Tradycyjnie Genesis opublikowała dość skromną listę parametrów. Oprócz dynamiki, pasma przenoszenia i impedancji nie ma w zasadzie żadnych innych parametrów definiujących brzmienie. O tym, że nauszniki są duże pisałem już powyżej, teraz możemy się przekonać, jakiej wielkości przetworniki zastosowano. Zapewniają one standardowe pasmo przenoszenia (no.. przekroczone o 2 tys. Herców w przypadku górnej granicy), które jest przez wielu specjalistów uznawane za zakres słyszalnych przez ludzi częstotliwości. Teoretycznie, my ludzie, słyszymy dźwięki generowane w tym właśnie paśmie. W praktyce jest to cecha indywidualna dla każdej osoby. Bardziej wyćwiczone uszy usłyszą dźwięki poza tym zakresem, mniej wytrenowane „nie zauważą” dźwięków leżących w pobliżu powyższych granic.

suchawki genesis argon 500 gaming headset 11 20171027 1108384821

Duże, miękkie pady dają sporą przestrzeń wewnątrz nausznika

Na pewno plusem jest długi przewód. W przypadku słuchawek przewodowych bardzo często utrapieniem ich użytkowników jest ograniczający ruchy sznur. W tym przypadku producent dał nam przedłużacz, który dodatkowo zamienia nam jeden wtyk Jack 3.5mm na dwa osobne wtyki umożliwiające podpięcie słuchawek do osobnych gniazd dla audio i mikrofonu. Bez tego przedłużacza, słuchawki pozwalają na oddalenie się od źródła dźwięku na ok. 1.5m.


Przejdźmy teraz do użytkowania

Od razu powiem – nie ma aplikacji wspierającej te słuchawki. Nie zmodyfikujemy podświetlenia (gdyby oczywiście było), nie zmienimy swojego głosu na głos krasnoluda czy elfa, nie zmienimy też ustawień głośników przestrzennych. Przypomnę, że słuchawki oferują dźwięk „tylko” stereo a nie 5.1 czy 7.1, to ostatnie nie powinno więc być kłopotem. Ważne jest, że wyjmujemy Argon-y z pudełka i są one gotowe do użytku.

suchawki genesis argon 500 gaming headset 4 20171027 1531035965

Nausznik bez podłączonego mikrofonu

Duże nauszniki i miękkie pady zapewniają sporą wygodę podczas korzystania ze słuchawek. Pałąk zapewnia miękki docisk, dzięki czemu nie czuje się nacisku na czubek głowy, a jednocześnie słuchawki trzymają się pewnie głowy. Pady dobrze tłumią dźwięki, nic nie wydostaje się na zewnątrz, nic też stamtąd nie zakłóca brzmienia generowanego przez przetworniki. Kontroler jest umieszczony w dobrej odległości od nausznika, bez problemów można go zlokalizować nie patrząc na niego. Gorzej przedstawia się kwestia jego obsługi, o czym pisałem wcześniej przedstawiając konstrukcję słuchawek. Palec sterujący kółkiem regulującym głośność ślizga się po nim, a suwak włączający mikrofon stawia duży opór. Ponieważ ma prostokątny kształt i ostre krawędzie, jego obsługa jest mało komfortowa.
Lepiej działał mikrofon. Przewód, na którym go umieszczono zachowywał swoją pozycję, nie spotkałem się z tzw. „odbiciem”, czyli lekkim cofnięciem się z pozycji, na której go umieściliśmy. Zostawał tam gdzie go ustawiłem.

suchawki genesis argon 500 gaming headset 9 20171027 2021378949

Końcówka mikrofonu

Ponieważ są to słuchawki dedykowane graczom, przetestowałem je z moim standartowym pakietem gier: The Old Republic, Lord of the Rings Online, Tron Evolution, Gears of War i Star Trek Online. Z kolei mikrofon przetestowałem korzystając z komunikatorów: Skype, Teamspeak i Ventrilo.
Zacznę od mikrofonu - sprawował się doskonale. Tłumił szumy, a mój głos był przekazywany czysto i wyraźnie. Tak przynajmniej oceniali go moi rozmówcy (nie tylko z Polski). Elastyczny łącznik utrzymywał pozycję, mikrofon dobrze zbierał głos, a wbudowane filtry szumów eliminowały zakłócenia z otoczenia.
Podobnie jak inne słuchawki dedykowane graczom Argon 500 mają wyraziste dolne pasmo. Bas jest mocny, z metalicznym odcieniem. Bardzo dobrze wpasowuje się w gry akcji z takimi efektami jak wybuchy, strzały czy walki na miecze. Dzięki metalicznemu brzmieniu, efekty te brzmią realistycznie. Średnica jest równie wyrazista, pcha się trochę do przodu wyprzedzając niskie tony. W efekcie bas staje się mocnym tłem, które dobrze wspiera pozostałe częstotliwości. Najsłabiej wypadają soprany, które są lekko wytłumione. Mają ciekawą barwę, ale w efekcie wspólnego ataku obu niższych pasm nie mogą rozwinąć skrzydeł. Ma to wpływ na ogólny wydźwięk generowanych tonów, w przypadku gier ten model słuchawek dobrze się sprawdza, ale już w utworach wokalnych wypada w mojej opinii poniżej przeciętnej. A szkoda, bo dzięki temu, że przewód zakończono jednym wtykiem, można je podłączyć do smartfona.
Scena budowana przez słuchawki nie należy do wielkich. Instrumenty są na niej głęboko upakowane i chociaż separacja jest przyzwoita, to jednak wzajemna ich bliskość powoduje, że wzajemnie się zagłuszają. Nie jest to nagminne, ale daje się zauważyć. Plusem jest dobra dynamika, która przydaje się zarówno się w przypadku gier, jak i filmów akcji.

suchawki genesis argon 500 gaming headset 14 20171027 1905275743

Szturmowcy też czasem potrzebują słuchawek


Podsumowanie

Genesis Argon 500 to typowy przykład niezrównoważonych słuchawek. O ile prezentują się ciekawie zarówno pod kątem wyglądu, jak i wykonania, o tyle użytkowanie nie wygląda już tak dobrze. Dobrze trzymają się głowy, są wygodne, ale już sterowanie głośnością jest niedopracowane. Równie nierówne jest brzmienie. Z jednej strony metaliczne zabarwienie dobrze podkreśla gamingowy charakter słuchawek, z drugiej strony ciasna scena nie pozwala wykorzystać pełnego ich potencjału. Przeciętne brzmienie i nieszczęsny kontroler psują dobre wrażenie, które robi konstrukcja. Daje nadzieję na coś lepszego, niż w rzeczywistości dostajemy.
Za ten model słuchawek trzeba zapłacić ok. 150 złotych. Czy warto wydać takie pieniądze? Odpowiedź zostawiam Wam.

suchawki genesis argon 500 gaming headset 6 20171027 1016035686

Na czas transportu Argon 500 można złożyć

Plusy Minusy

dobrze się prezentują
możliwość korzystania nie tylko przy komputerze
trzymający położenie mikrofon
długi przewód

niewygodny w obsłudze kontroler
nie zabezpieczony otwór po wyjęciu mikrofonu
przeciętne brzmienie
brak oprogramowania do konfiguracji słuchawek

Moja ocena:

robot blogotech ocena 3

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube