ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test słuchawek Genesis Radon 600 Virtual 7.1 Headset

  • Opublikowano: niedziela, 06, sierpień 2017 06:28
  • 06 Sie

Radon 600 to kolejne słuchawki firmy Genesis dedykowane graczom, które trafiły w moje ręce. Należą one do grupy słuchawek oferujących dźwięk w systemie 7.1 czyli najlepszym dziś osiągalnym dla tego typu akcesoriów. Czy przypadły mi do gustu? Sprawdźcie.

Słuchawki dostarczane są w czarno-czerwonym pudełku z błyszczącą grafiką przedstawiającą zawartość, czyli opisywane akcesorium. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to model dedykowany graczom. Obok słuchawek umieszczono informację o kolorowym - czerwonym - podświetleniu zastosowanym w tym modelu. Z kolei na bokach, w jasny i przystępny sposób przy pomocy grafik przedstawiono główne cechy zestawu. Możemy się więc dowiedzieć, że oprócz podświetlenia i dźwięku 7.1, producent oferuje zintegrowaną kartę dźwiękową, przewód w oplocie z materiału, metalowy pałąk, przetworniki o średnicy 50mm i kontroler głośności wbudowany w nausznik. Całkiem sporo, a to nie wszystko bo z tyłu kartonu znajduje się jeszcze skrócona specyfikacja.

suchawki genesis radon 600 virtual 71 headset 1 20170804 1143381034

Pudełko ze Genesis Radon 600

Jak widać samo obejrzenie opakowania pozwoli zebrać sporo informacji o zawartości. Pod warunkiem oczywiście, że projektant odpowiednio je zaprojektuje. W tym przypadku człowiek ten zasłużył na pochwałę. W środku znajduje się szary karton, w którym umieszczono głównego bohatera tej recenzji. Powoli zaczynam się przyzwyczajać do ekologicznego podejścia stosowanego przez Genesis - zero plastiku, tylko tanie surowce wtórne. Oby inni w tym zakresie brali z tej firmy wzór.

Konstrukcja

Po wyjęciu z pudełka słuchawki prezentują się okazale. Zdecydowanie lepiej wyglądają w rzeczywistości niż na grafice umieszczonej na opakowaniu. Podobnie jak recenzowane przeze mnie ostatnio słuchawki Neon 350, tak i te mają pałąk ze sprężynujących prętów, pod którymi umieszczono elastyczną, miękka opaskę. Jednak w przeciwieństwie do recenzowanego wcześniej modelu, w tym przypadku opaskę wykonano z materiału stylizowanego na skórę. Prezentuje się efektownie, trudno temu zaprzeczyć. Konstrukcja pałąka jest skręcana co zapewnia odpowiednią wytrzymałość. Na plus warto policzyć to, że pomimo takich połączeń nic nie trzeszczy.

suchawki genesis radon 600 virtual 71 headset 2 20170804 1229540125

Kilka podstawowych informacji o słuchawkach na boku opakowania

Nauszniki nie mają możliwości ruchu, są na sztywno połączone z pałąkiem, tak więc jedyną możliwość dopasowania ich do kształtu głowy zapewniają pady. I robią to bardzo dobrze dzięki temu, że wykonano je z miękkiej gąbki, która bardzo lekko ugina się pod dotykiem. Gładki, przyjemny w dotyku materiał zapewnia duży komfort po założeniu Radon 600 na głowę.
Kopułki wykonano z połączenia dwóch materiałów - ciemnego gładkiego, oraz stylizowanego na srebro. Ten ostatni wykonano w taki sposób, jak gdyby zmniejszające się srebrne pierścienie ułożono jeden na drugim. Wykończenie stanowi pierścień z tego samego ciemnego tworzywa, do którego przymocowane są pady. Wewnątrz niego znajduje się srebrna siatka mesh z namalowanym logo producenta. Pod nią znajduje się miłe dla oka czerwone podświetlenie.

suchawki genesis radon 600 virtual 71 headset 3 20170804 1790486719

Genesis Radon 600

W lewym nauszniku zamontowano mikrofon w osłonie z elastycznego tworzywa. Spod przezroczystego materiału prześwituje pomarańczowy przewód, który bardzo dobrze harmonizuje się z całą konstrukcją słuchawek. Końcówkę wykończono głowicą z tworzywa, którą zamknięto pomarańczowym, przezroczystym tworzywem. Podczas używania Radon 600, ten koniec jest podświetlony w tym samym kolorze co nauszniki. Z tyłu umieszczono potencjometr, przy pomocy którego reguluje się głośność. Niestety, jest to najsłabszy element tych słuchawek. Wykonano go jako zwykłe karbowane kółko, które możemy kręcić w jedną lub w drugą stronę. Wykorzystany tu regulator nie ma włącznika, który umożliwiałby wyłączenie słuchawek. Możne je jedynie ściszyć do minimum.
Pomiędzy regulatorem głośności a mikrofonem znajduje się wyprowadzenie przewodu. Producent solidnie zabezpieczył to miejsce otaczając sznur grubym dużym kawałkiem tworzywa. Jak na słuchawki dla graczy przystało, przewód wykonano w oplocie z materiału, zapewniającym mu odpowiednią wytrzymałość. Materiał oczywiście harmonizuje się kolorystycznie z zastosowanym w słuchawkach podświetleniem.

suchawki genesis radon 600 virtual 71 headset 11 20170804 1653625372

Wykończenie kopułek

Całość prezentuje się elegancko i ciekawie, ale niestety nie mogę powiedzieć, że są to słuchawki idealne. Oprócz potencjometru regulującego głośność brakuje mi możliwości wyłączenia mikrofonu. To chyba pierwszy raz gdy spotykam się ze słuchawkami wyposażonymi w mikrofon, którego nie da się wyłączyć.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube