ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test słuchawek Somic G927

  • Opublikowano: środa, 14, grudzień 2016 06:27
  • 14 Gru

Marka Somic gościła już w moim laboratorium testowym i muszę przyznać, że reprezentujące ją słuchawki zyskały moją przychylność. Dlatego bardzo chętnie sięgnąłem po kolejny model, który do mnie trafił - G927. Oto moja opinia o nim.

Słuchawki dedykowane są graczom co widać po opakowaniu. Podobnie jak inne modele przeznaczone dla tej grupy użytkowników, tak i te mają agresywne czarno-czerwone kolory. Jednak moją uwagę zwróciło przede wszystkim zdjęcie chińskiego (chyba chińskiego, wybaczcie, ale nie rozróżniam narodowości azjatów) gracza, który należy do drużyny DouYoTV sponsorowanej przez Somic. Już samo to wystarczy by pokazać, że słuchawki oferują wysoką, bardzo wysoką półkę. Z opakowania możemy się dowiedzieć, że G927 oferują dźwięk 7.1, że mogą je stosować użytkownicy MAC-ów, i oczywiście jest tam też zamieszczona specyfikacja. Małe, fragmentaryczne zdjęcia pokazują również mikrofon, kontroler dźwięku i pady. Zanim więc wypakuję G927 wiem, że mają one inny kontroler niż G95X, które już u mnie gościły.

suchawki somic g927 1 20161213 1925729285

Opakowanie Somic G927

Konstrukcja

W pudełku oprócz słuchawek znalazłem kartę gwarancyjną (mam nadzieję, że się nie mylę i faktycznie jest to karta gwarancyjna, trudno ją zidentyfikować ponieważ jest w języku chińskim) oraz przezroczystą torbę reklamową. Spokojnie zmieszczą się w niej dwa pudełka ze słuchawkami. Ciekawy dodatek, ja jednak wolałbym jakiś pokrowiec, w który mógłbym zapakować swoje akcesorium.
Jak na dobrej jakości słuchawki przystało, G927 są modelem przewodowym. Co ciekawe przewód jest w otulinie z miękkiego tworzywa, co zapewnia mu bardzo dużą elastyczność. Producent zastosował tu interesujące rozwiązanie: od wtyku USB do kontrolera wykorzystał przewód w grubej osłonie, natomiast od kontrolera do słuchawek zastosowano przewód o połowę cieńszy. W efekcie mamy lżejszy i bardziej elastyczny kabel w górnej części i mniej elastyczny ale lepiej chroniony przewód w dolnej części. Kontroler, który je łączy ma lekko owalny, płaski kształt. Górną powierzchnią podzielono na cztery części, pod którymi ukryto przełączniki. Przy ich pomocy regulujemy głośność, oraz włączamy lub wyłączamy mikrofon i dźwięk. Każdy z przycisków wydaje charakterystyczny dźwięk po naciśnięciu.

suchawki somic g927 3 20161213 1564731048

Słuchawki gotowe do pracy

Przewód podłączony jest do lewego nausznika, który jak na mój gust okazał się trochę mały. Ogólnie całe słuchawki określiłbym jako małe. Być może na głowę chińczyka lub nastolatka będą pasowały, ale mam wrażenie, że na mojej głowie będzie im niewygodnie. I vice versa. Ale o tym za chwilę. Nauszniki wykonano jako kompaktowe konstrukcje, bez możliwości obrotu. Dysponują niewielkim zakresem ruchu, tylko tyle by dopasowały się do kształtu głowy. Kopułki są płaskie, jedynie na bokach wykonano wcięcia. To dzięki nim, złamany został jednolity czarny kolor słuchawek - z wcięć wydobywa się na wierzch czerwony kolor wewnętrznej konstrukcji. Nauszniki mają owalny kształt, co dobrze wpływa na uszy, bo mogą się w nich schować w całości. Oczywiście pod warunkiem, że nie są za duże. Pady są twarde, co ma oczywiście swoje plusy i minusy. Jednym odpowiadają, innym nie. Ja należę do tych ostatnich. Podobno wykonano je z eko-skóry, ale czy tak jest w istocie, nie potrafię stwierdzić. Na pewno wyglądają solidnie.
Pałąk, który łączy oba nauszniki ma zamkniętą konstrukcję. Wykonano go z elastycznego tworzywa, w środku którego poprowadzono przewód przekazujący sygnał z nausznika lewego do prawego. Ze wszystkich stron otoczono go cienką warstwą pianki, którą zamknięto w skórzanej osłonie. Jak na mój gust, tej pianki jest za mało, ale dla kogoś z mniejszą głową to raczej nie będzie problemem.

suchawki somic g927 6 20161213 1953301651

Pady i wnętrze słuchawek

Na lewym nauszniku zamontowano mikrofon. Umieszczono go na stałym ramieniu, bez możliwości przybliżania do go ust. Jedyny możliwy ruch to opuszczenie lub podniesienie, przy czym nie jest to ruch płynny. Ramię mikrofonu przemieszcza się skokowo wydając charakterystyczny dźwięk jak przy przeskoku zębatki.
Konstrukcja słuchawek jest solidna, na pewno wytrzyma nie jedną grę. Częściowo jest skręcana, co niestety owocuje okazyjnymi trzaskami i chrzęstami. Twarde tworzywo powoduje, że G927 są sztywne, co nie oznacza jednak, że nie można ich rozgiąć czy wygiąć.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube