Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test słuchawek Easars Tornado

  • Opublikowano: niedziela, 13, listopad 2016 07:15
  • 13 Lis

Dziś odsłonię przed Wami tajniki Tornado, i bynajmniej, nie chodzi o wiatr. W ciągu ostatnich kilkunastu dni przybliżyłem Wam klawiaturę i myszkę z katalogu Easars a przecież pełen komplet akcesoriów gracza zawiera również słuchawki. I właśnie one noszą nazwę Tornado. No to posłuchajcie...

Przedstawiając akcesoria Easars, pomijałem do tej pory opis pudełek, w które firma pakuje swoje produkty. Wypada więc wspomnieć o tym, byście wiedzieli czego szukać (lub nie szukać) na półkach sklepowych wśród setek innych opakowań. W przypadku Tornado na przedniej powierzchni dominuje oczywiście grafika prezentująca akcesorium (w tym przypadku słuchawki). W odróżnieniu do konkurencji nie ma przezroczystej ścianki, która pokazałaby jak słuchawki rzeczywiście wyglądają. Drugą cechą charakterystyczną opakowania jest lekkie załamanie (sfazowanie) jednej z bocznych krawędzi. Łamie ono prostotę opakowania nadając mu specyficznego charakteru. Ciemne tło to kolejna charakterystyczna cecha tego pudełka.

suchawki easars tornado 13 20161112 1125427187

Słuchawki w pudełku

W środku oprócz słuchawek znajduje się instrukcja oraz płyta CD z oprogramowaniem do konfiguracji słuchawek. Nauczony doświadczeniem rzuciłem okien jak wygląda kwestia pobrania driverów ze strony producenta - w końcu nie każdy musi mieć dziś napęd optyczny (nowe laptopy go nie mają). Niestety w tym przypadku producent mnie rozczarował - po wciśnięciu przycisku "Driver download" na stronie produktu, wyświetliła mi się strona z błędem 404. Z kolei na stronie polskiego dystrybutora nie ma linku do pobrania plików. Na szczęście są to "ugodowi" ludzie dlatego możecie się spodziewać, że po zgłoszeniu problemu z driverami otrzymacie link do sterowników.
Po wyjęciu akcesorium z pudełka, od razu rzucają się w oczy dwie rzeczy: masywność słuchawek oraz duży pilot zamontowany na sznurze. Tornado oferowane jest w dwóch kolorach: czarnym i żółtym -do mnie dotarła ta pierwsza. Jedyne odstępstwa od tej barwy to umieszczone na nausznikach logo producenta oraz metaliczne prześwity w obudowie pałąka.

Konstrukcja

Jak już wspomniałem słuchawki są masywne. Duże nauszniki mają nieregularny, prostokątny kształt (matematycy mnie zabiją, jak może być nieregularny prostokąt?), kopułki wykończono załamując powierzchnie, tworząc swego rodzaju kanciaste fale. I oczywiście umieszczono tam logo producenta. W dolnej części znajdują się wycięte w obudowie otwory wyposażone w siatkę, która nadaje słuchawkom ciekawego wyglądu. Pod nią znajduje się podświetlane od spodu matowe tworzywo. Oba nauszniki zostały zamontowane na stałe do pałąka, mają tylko niewielki zakres ruchu pozwalający na dociśnięcie ich do kości czaszki. Możliwość zmiany ich położenia jest naprawdę niewielka. Przewód podłączono do lewego nausznika i tutaj też znajduje się mikrofon. Wbudowano go w sztywne ramię zamontowane na zawiasie. Jedyny ruch jaki możemy wykonać tym mikrofonem to opuszczenie go lub podniesienie do góry i schowanie w specjalnie przygotowanym wgłębieniu kopułki (taki sam mikrofon zastosowano w słuchawkach Natec Genesis HX66). Nie ma możliwości przybliżenia mikrofonu do ust, co w niektórych sytuacjach może trochę "utrudniać życie". Nie ma też niestety żadnej gąbki, która tłumiłaby niepotrzebne szumy. Plusem na pewno jest zabezpieczenie wyprowadzenia z nauszników przewodu - daje to gwarancję, że nie ulegnie on w tym miejscu złamaniu.

suchawki easars tornado 1 20161112 1507384904

Słuchawki z pilotem

Pałąk wykonano z dwóch sprężynujących cienkich taśm stalowych schowanych w ciemnym, elastycznym tworzywie. Wycięto w nim otwory dzięki czemu srebrna barwa metalu łamie monotonię czerni. Wewnątrz pałąka umieszczono "spadochron" czyli miękką opaskę na głowę, która zamocowana na elastycznych linkach zapewnia utrzymanie słuchawek na odpowiednim miejscu na głowie.
Ciekawym elementem jest pilot umieszczony na przewodzie w odległości ok. 40 cm od nausznika. Przewód jest oczywiście chroniony przez materiałową plecioną osłonę i zakończony pozłacanym wtykiem USB. Długość? 2.2 metra. Wracając do pilota - ma spory rozmiar, jest mniejszy niż ten, z którym spotkałem się w przypadku słuchawek Somic G95X, ale i tak jest spory. Ma podłużny kształt, który przyrównałbym do kadłuba statku - wąski z przodu i rozszerzający się ku tyłowi (przyrównałbym go nawet do kształtu niszczyciela imperialnego z Gwiezdnych wojen) - na górze którego umieszczono wyraźnie zaznaczoną nadbudówkę. Na górnej powierzchni umieszczono pięć przycisków, przy pomocy których zmieniamy tryb pracy słuchawek, głośność, włącznik / wyłącznik podświetlenia oraz włącznik / wyłącznik wibracji nauszników. Przycisk Mode, który zmienia tryb pracy słuchawek, pozwala przestawić ustawienia słuchawek pomiędzy profilami zdefiniowanymi dla różnych gatunków gier (z małym wyjątkiem). Z boku "nadbudówki" umieszczono cztery diody oraz opisy gatunków gier: MMORPG, FPS, RTS i MOVIE (to jest ten "mały wyjątek"). Przyciśnięcie przycisku powoduje przeskoczenie o jedną pozycję do przodu. Niebieska dioda pokazuje, jaki tryb jest aktualnie aktywny i jest to coś co mi się podoba, bo nie muszę się zastanawiać na jakim profilu byłem przed chwilą lub na jakim profilu miałem słuchawki ustawione wczoraj, gdy kończyłem grę.

suchawki easars tornado 2 20161112 1138108047

Bliższy rzut oka na pilota

Cała konstrukcja jest zbudowana solidnie. Widać, że producent przyłożył się do pracy, nic nie skrzypi, nic nie trzeszczy, wszystko jest ze sobą dobrze spasowane. W kilku miejscach elementy konstrukcji zostały połączone ze sobą śrubami, w innych zostały po prostu ze sobą złożone. Poduszki nauszników są średniej twardości, ale nie powodują ucisku na głowę. W połączeniu z elastycznym pałąkiem zapewniają dobry komfort.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube