Asus Blue Cave

Router jak... pralka

Więcej...

Onyx Boox Max 2

Czytnik w rozmiarze MEGA

Więcej...

Adaptery sieciowe Green Cell

Zasilanie bez względu na wszystko

Więcej...

Philips LCD Curved Ultrawide

Elegancki monitor z zakrzywionym ekranem

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test słuchawek CM Storm Pulse-R

  • Opublikowano: środa, 31, sierpień 2016 07:01
  • 31 Sie

Myślę, że każdy kto gra w gry komputerowe nie wyobraża sobie zabawy bez dobrej jakości dźwięku. Nie zawsze jednak możemy poszaleć puszczając muzykę i efekty dźwiękowe przez głośniki, które mankamenty brzmienia mogą nadrobić głośnością. Czasami, ze względu na innych domowników, musimy ograniczyć się do słuchawek i wtedy zależy nam zarówno na jakości, jak i ich solidnym wykonaniu. Sprawdziłem, jak na tych polach prezentują się słuchawki CM Storm Pulse-R.

Cechą charakterystyczną tych słuchawek jest wykorzystane do ich budowy aluminium. Producent podkreślił to umieszczając odpowiednią informację na obudowie, stosując odpowiednio zabarwione grafiki. Jaskrawe, metaliczne kolory kontrastujące z ciemnym barwami pałąka i nauszników wyglądają intrygująco. Z kolei zaglądając na tył opakowania można zobaczyć jak wyglądają słuchawki i jakie mają cechy. Specyfikację techniczną umieszczono na jednym z boków. Głównego bohatera, czyli słuchawki i mikrofon umieszczono w środku pudełka w specjalnej wytłoczce.

Konstrukcja

Pulse-R prezentują się solidnie i... ciężko. Nie są to smukłe słuchawki, które miękkimi kształtami zdają się sugerować unoszenie się w górę. W tym przypadku, szeroki pałąk, duże prostokątne nauszniki z metalowymi płytkami jako wykończenie kopułek i widoczne śruby mocujące je do nauszników, naprawdę robią "ciężkie" wrażenie. Metalowe wstawki, pomimo tego, że wykonane z aluminium (a więc metalu lekkiego) powodują, że słuchawki są ciężkie. Zakładając je na głowę, przyjmujemy na swoją głowę prawie pół kilo. Po paru godzinach na pewno da się to we znaki. Za to po roku, będziemy mieli kark godny ochroniarza stojącego na bramce w dyskotece.

suchawki cm storm pulse r 1 20160830 1689777716

Zapakowane w pudełku słuchawki

Jak już wspomniałem nauszniki mają prostokątny kształt. Osadzono je na przegubach pozwalających na niewielki ruch, dzięki czemu mogą się dopasować do głowy. Pomoże w tym gruba poduszka, którą określiłbym jako średnio twardą. Aluminiowe wykończenia kopułek, to tak naprawdę zakończenie pałąka. Na lewym wygrawerowano logo producenta, na prawym delikatny wzór, który co prawda z daleka nie jest widoczny, ale z bliska łamie proste połączenie aluminiowego srebra i plastikowej czerni. Metalową taśmę pałąka ukryto w plastikowej obudowie, którą od wnętrza wymoszczono gąbką (średnio twardą). Zewnętrzną część tego elementu ozdobiono przetykając plastik stalą. Wygląda to ciekawie i... trochę drapieżnie.

suchawki cm storm pulse r 3 20160830 1347692805

Widok pałąka

Lewy nausznik wyposażono w gniazdo mikrofonu - jest on odłączany. Obok tego gniazda znajduje się drugie - do podłączenia przewodu audio. Niestety, to gniazdo nie jest standardowe, jeśli więc przewód ulegnie uszkodzeniu, słuchawki będą bezużyteczne. Jest jednak światełko w tunelu. Przewód wykonano solidnie i to zarówno pod kątem zabezpieczenia końcówek - nie ma obawy, że ulegną one uszkodzeniu, dobrze je zabezpieczono, wytrzymałości sznura - zabezpieczono go oplotem z materiału, jak i komfortu użytkowania - jest duży pilot pozwalający na łatwe sterowanie głosem i włączanie / wyłączane mikrofonu. Dodatkowo, dla ułatwienia identyfikacji wtyków oznaczono je kolorowymi kropkami: zieloną dla audio i czerwoną dla mikrofonu. Są to wtyki typu jack 3.5 mm. Jeśli jednak myślicie, że przewód jest zakończony tymi dwoma wtykami, to jesteście w błędzie. Jest jeszcze trzecia końcówka - USB. Ona zapewnia zasilanie podświetlenia słuchawek i kontrolera. W przypadku słuchawek światełka umieszczono pod metalowymi wykończeniami nauszników, w mikrofonie i kontrolerze. Zastosowane białe światło podkreśla zimno metalu i całych słuchawek. Dodatkowym plusem przewodu jest jego długość - 3 metry.

suchawki cm storm pulse r 5 20160830 1490743674

Zamontowany mikrofon

Zamontowany na przewodzie kontroler ma spore rozmiary i to jest jego plus. W płaskiej obudowie zamontowano przełączniki, które włączają i wyłączają mikrofon oraz regulują głośność. Mają one postać suwaków i o ile ten od mikrofonu działa dobrze, ma charakterystyczny przeskok pomiędzy stanami Włącz / Wyłącz, o tyle ten odpowiadający za regulację głośności, nie dość że bardzo lekko się przesuwa, to jeszcze ma mały skok. W efekcie bardzo łatwo można przypadkowo go przesunąć pozbawiając się dźwięku.
Na koniec opisu konstrukcji zostawiłem mikrofon. Wspomniałem wcześniej, że jest on odłączany. Zakończono go wtykiem typu jack 3.5 mm, który umieszczono w grubej plastikowej obudowie wykończonej metalową wstawką. Mikrofon umieszczono na końcu grubego przewodu z elastycznego tworzywa. Niestety, ma ono dużą bezwładność, przez co dość ciężko jest ustawić końcówkę w pożądanej pozycji. To niestety kolejny mankament tej konstrukcji.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube