ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test głośników Ravcore Trident 2.1 Gaming Speakers

  • Opublikowano: środa, 20, lipiec 2016 10:00
  • 20 Lip

Spis treści

Każdy gracz wie, że w dobrej grze liczy się nie tylko jej grywalność i grafika, ale i dobry dźwięk. A skoro już gra ma dobry dźwięk, warto go posłuchać na dobrym sprzęcie. I nie mam tu na myśli głośników wbudowanych w monitory. W moje ręce trafił zestaw Trident 2.1 Gaming Speakers firmy Ravcore. Sprawdziłem czy warto postawić je na swoim biurku.

Każdy, kto zobaczy głośniki Trident na pewno zdziwi się wielkością pudełka, w które je zapakowano. Zwłaszcza, jeśli wcześniej miał do czynienia z akcesoriami Ravcore typu klawiatura, myszka czy słuchawki. Ja miałem i zdziwiłem się. Nie spodziewałem się, że pudełko będzie tak duże. Żeby Wam to przybliżyć, wziąłem miarkę i zmierzyłem. Wynik? 30x38.5x39 centymetrów.
Opakowanie jest utrzymane w tradycyjnych barwach Ravcore - bieli i intensywnej, krwistej czerwieni. Z tej ostatniej wynurza się krwistoczerwony orzeł (a może jastrząb? sokół? nie znam się na ptakach). Na górze umieszczono uchwyt walizkowy, niestety nie wytrzymuje on wagi głośników i przy próbie podniesienia kartonu po prostu wypada z mocowania. A ponieważ już pisałem, że pudło jest spore... przygotujcie się na noszenie go w dwóch łapkach przed sobą.

goniki ravcore trident 21 gaming speakers 1 20160720 1577046685

Pudło z głośnikami

Trident, poza nazwami: miasta w hrabstwie West Yorkshire, marki gumy do żucia, albumu McCoya Tynera, pocisku balistycznego i jeszcze kilku przedmiotów oznacza trójząb. I tak jak ten atrybut Neptuna ma trzy "zęby", tak i zestaw głośników składa się z trzech (właściwie to z czterech) elementów: subwoofera i dwóch satelit. Jest jeszcze przewodowy pilot, który pozwala na regulację głośności oraz podświetlenia, ale on niestety nie gra, nie pasuje więc do trójzęba. Osobom niewtajemniczonym wyjaśniam, że cyfry 2.1 występujące w nazwie oznaczają system dźwięku: dwa głośniki wysokotonowe i jeden niskotonowy (analogicznie oznaczenie np. 5.1 oznacza pięć głośników wysokotonowych i jeden niskotonowy.

Satelity

Zacznijmy od najliczniejszego zespołu występującego w tym zestawie - satelit. Jak już wspomniałem są dwa głośniki wysokotonowe, każdy z nich ma kształt ósemki. W każdym "kółku" umieszczono osobny przetwornik (1.25" i 2.5"), którego krawędzie są podświetlane miłą dla oka, miękką czerwienią. Membrany głośników są chronione delikatną siatką, która dodatkowo podkreśla podświetlenie rozprowadzając światło po swoich metalowych prętach. Dzięki temu powstaje efekt stopniowego zmniejszania się intensywności koloru. W połączeniu z czarną matową obudową, która przechodzi w połyskliwe tworzywo przy wylocie głośników, wygląda to naprawdę elegancko. W dolnej części obudowy umieszczono logo producenta, byśmy nie mieli wątpliwości, kto odpowiada za projekt tego urządzenia. Wydłużone, zwężające się lekko korpusy, w których osadzono przetworniki, mogą niektórym kojarzyć się z lornetkami. Jedynie płaska podstawa może zburzyć to skojarzenie. Na pewno jednak zapewnia ona pewną i stabilną pozycje głośników. Z tyłu każdego z nich wyprowadzono długi na ok. 140 cm przewód zakończony plastikowym złączem. Niektórym może się ono nie spodobać, nie jest to standardowe połączenie CC-212, które często spotyka się w tego typu zestawach, jednak mi się ono spodobało. Zapewnia ono proste i szybkie połączenie z subwooferem.

goniki ravcore trident 21 gaming speakers 6 20160720 1890230176

Czy t faktycznie wygląda jak lornetka?

Wspomniałem, że obudowę wykonano z ciemnego, matowego-błyszczącego tworzywa. Wygląda ono elegancko i jedyną wadą jaką mogę mu zarzucić to łatwo widoczny, po jakimś czasie, kurz na jego powierzchni. Nie ma natomiast problemu z odciskami palców - bo ich nie widać.

Subwoofer

Tradycyjnie głośnik niskotonowy jest największym elementem zestawu. W tym przypadku jest to skrzynka o wymiarach 22x27x25 cm, w której umieszczono głośnik 5". Przód wyposażono w dużej wielkości przetwornik, który podobnie jak w przypadku satelit chroni delikatna metalowa siatka. I podobnie jak tam zastosowano takie samo podświetlenie. Poziomą średnicę wyznaczono plastikowym elementem, z owalnym wyżłobieniem w środku. Umieszczono w nim krążek z logo producenta, który sprawia wrażenie suwaka. Od razu powiem - nie przesuwa się. Ale wygląda ciekawie.

goniki ravcore trident 21 gaming speakers 9 20160720 1938696790

Widok na głośnik subwoofera

Z tyłu znajdują się wszystkie gniazda służące do połączenia z peryferiami. I oczywiście tam też wyprowadzono przewód zasilający 230 V. Jeśli chodzi o gniazda połączeniowe, to oprócz miejsca na podłączenie satelit jest jeszcze gniazdo pinowe, przy pomocy którego podłączamy pilota. Obok gniazd znajdują się dwa potencjometry. Jeden z nich służy do zmiany natężenia tonów niskich, drugi do zmiany natężenia podświetlenia. W lewym dolnym rogu znajduje się włącznik, który pozwala na uruchomienie lub wyłączenie całego zestawu. Nad interfejsami umieszczono radiator, który ma odprowadzać nadmiar ciepła generowanego przez przetwornik. Wlot kanału akustycznego zlokalizowano na prawym boku i przyznam, że spodziewałem się większego wlotu. Jego średnica nie przekracza 5 cm.

goniki ravcore trident 21 gaming speakers 7 20160720 1601665738

Tylna ściana subwoofera

W przeciwieństwie do głośników wysokotonowych, ten głośnik osadzono w drewnianej obudowie. Nie jest to niestety drewno, które nadaje bardziej naturalne brzmienie, a płyta, ale dobre i to. W każdym razie prezentuje się elegancko, ciekawie.

Pilot

Ostatnim elementem jest pilot przewodowy. Jest to okrągłe pokrętło o średnicy ok. 5 cm, w którego podstawie umieszczono przycisk włączający i wyłączający podświetlenie oraz dwa gniazda typu jack, do podłączenia słuchawek (mikrofon i audio). Powierzchnię górnej, obrotowej części wyposażono w logo producenta oraz zaznaczony kierunek zwiększania i zmniejszana głośności. Potencjometr obraca się płynnie i lekko. Jest wygodny w obsłudze. Wyprowadzono z niego dwa przewody: jeden do subwoofera i drugi zakończony wtykiem jack 3.5mm do gniazda audio w komputerze, wieży lub innym odtwarzaczu muzycznym. Jak nietrudno się domyślić, pierwszy służy do regulacji głośności, natomiast drugi do przekazania sygnału audio do głośników. Krótko mówiąc, bez pilota nie posłuchamy muzyki. Teoretycznie. Dlaczego? O tym za chwilę. Niestety, na spodzie pilota nie ma podstawek, które zapewniałyby mu dobrą przyczepność do biurka.

goniki ravcore trident 21 gaming speakers 8 20160720 1591543534

Pilot przewodowy do sterowania głośnością

Cały zestaw prezentuje się elegancko. Ciekawy wygląd na pewno przyciągnie niejeden wzrok i pod tym kątem wielu użytkowników na pewno będzie zadowolonych. Podświetlone krwistą czerwienią głośniki na pewno podniosą adrenalinę niejednemu graczowi. A to, że ciemne matowe tworzywo obudowy jest odporne na odciski palców, to dodatkowa zaleta Trident 2.1.

Podobne artykuły

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube