Genesis Pallad 500

Plecak dla graczy godny uwagi

Więcej...

NEC MultiSync EA245WMi

Prosty ale cenny monitor do biura

Więcej...

PocketBook Aqua 2

Nowa generacja czytnika do kapieli

Więcej...

Genesis Radon 710

Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1

Więcej...

Philips 258B6QUEB

Monitor do biura o dużych możliwościach

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test słuchawek Ravcore Supersonic 7.1Gaming Headset

  • Opublikowano: środa, 08, czerwiec 2016 17:16
  • 08 Cze

Ravcore - producent akcesoriów dla graczy - pomimo stosunkowo krótkiej obecności na rynku wyraźnie pokazuje, że ma ambicje być dobrze rozpoznawalną na rynku gamingowym marką. Świadczy o tym zarówno oprawa wizualna urządzeń, jak i to że nowe akcesoria pojawiają się stosunkowo często. Nie tak dawno opisałem Wam słuchawki Ravcore Zen, a dziś po sześciu miesiącach mogę Wam opowiedzieć o nowych słuchawkach - Ravcore Supersonic 7.1. Gaming Set.

W przeciwieństwie do poprzedniego modelu, ten zapakowano w duże twarde pudełko zapewniające naprawdę solidna ochronę. Jak wszystkie produkty Ravcore, również ten został opatrzony krwistoczerwonym znakiem graficznym, tak charakterystycznym dla tej marki. Jak zapewne się spodziewacie na pudełku umieszczono charakterystyczne cechy słuchawek. Informacje te nie są nachalne, są dyskretnie wkomponowane w szatę graficzną. Całość prezentuje się elegancko i profesjonalnie.

Konstrukcja

Jednak duże, sztywne pudełko to nie jedyne opakowanie na słuchawki jakie dostajemy. Producent razem ze słuchawkami zaoferował duży, sztywny pokrowiec, który zapewni dobrą ochronę Ravcore Supersonic podczas transportu. Chociaż muszę przyznać, że futerał zajmuje dużo miejsca. Po jego otwarciu okazuje się, że całą wewnętrzną przestrzeń zajmują słuchawki. Niestety, na więcej akcesoriów, przejściówki itp. nie ma co liczyć. Słuchawki i futerał to wszystko co dostajemy. Nie licząc oczywiście otwieracza do butelek z logo Ravcore, który jest dołączany do każdego akcesorium.

suchawki ravcore supersonic 71gaming headset 1 20160607 1246467882

Pudełko, w które zapakowano słuchawki

Słuchawki robią dobre wrażenie. Są duże, masywne.... potężne. Elementem, który rzuca się w oczy jest pałąk. Wykonano go ze sprężystej stali wyciętej w kształt kratownicy. W przeciwieństwie do większości słuchawek nie obudowano go żadnym materiałem, żadną gąbką itp. Za to pod nim, od wewnętrznej strony umieszczono miękką (no... średnio miękką) wyściółkę, która przymocowana do nauszników przy pomocy sprężynującej linki zapewnia miękki docisk słuchawek do głowy. W ten sposób zastąpiono "standardowy" wysuwany pałąk. Podobne rozwiązanie zastosowano w słuchawkach Steelseries Sibera v2 i jako wieloletnich użytkownik tego modelu powiem, że doskonale się to sprawdza. Pałąk na sztywno zamocowano do nauszników nie umożliwiając im dopasowanie się do kształtu głowy. Nadrobiono to jednak potężnymi (szerokość 3 cm!) poduszkami, które są zarówno miękkie, jak i głębokie. Środek wykończono grubą, przyjemną w dotyku pianką. Natomiast zamknięto pierścieniami, które na zewnętrznym obwodzie mają nacięcia przywodzące na myśl koło zębate jakiegoś mechanizmu (lub w połączeniu z grubymi poduszkami oponę traktora). Wewnątrz pierścienia umieszczono kolejny pierścień, tym razem przezroczysty za to z wyfrezowanymi okręgami. W jego wnętrzu znajduje się czarna zaślepka z logo producenta. Po podświetleniu... wygląda to niesamowicie.

suchawki ravcore supersonic 71gaming headset 2 20160607 1691830874

Futerał ze słuchawkami

W lewym nauszniku przygotowano gniazdo na mikrofon. Zamocowano go na elastycznym przewodzie zabezpieczonym metalową i silikonową osłoną. Czujnik mikrofonu zamontowano w dużej plastikowej osłonie, która w dwóch trzecich wysokości ma podświetlany pierścień. Dzięki temu w ciemnościach możemy szybko sprawdzić czy mikrofon jest włączony czy wyłączony. Najważniejsze jednak, że elastyczny przewód zostaje dokładnie w tym miejscu, w którym chcemy. Możemy go dowolnie kształtować (no prawie, grubość osłony narzuca minimalny promień zgięcia) ustawiając w położeniu, które zapewnia najlepszy komfort rozmowy.
Tuż obok gniazda mikrofonu wyprowadzono przewód audio. O ile miejsce wyprowadzenia zabezpieczono dość słabo przed uszkodzeniem, o tyle sam przewód jest już zabezpieczony solidnie. Nie jest to oplot z materiału, jednak osłona z tworzywa jest na tyle gruba, że możemy być pewni, że nie grozi mu złamanie. W odległości ok. 50 cm od nausznika umieszczono kontroler - duży i okrągły, kojarzy mi się z zegarkiem. Zwłaszcza, że na środku umieszczono okrągły przycisk podzielony na osiem części. Cztery z nich "wyposażono" w grafiki informujące o funkcjach ukrytych pod danym przyciskiem: wyłączenie/włączenie podświetlenia, wyłączenie/włączenie mikrofonu, ciszej i głośniej. W ciemnościach podświetlenie wygląda elegancko, nadaje kontrolerowi unikalnego charakteru, nie przewidziano jednak tego, że narysowane na przycisku ikony nie będą w ciemnościach widoczne. Jeśli chcemy uruchomić jakąś funkcję, trzeba to robić albo metodą prób i błędów albo "na pamięć".

suchawki ravcore supersonic 71gaming headset 5 20160607 1366920880

Mikrofon z widocznym podświetlanym elementem

Po bliższym zapoznaniu się z konstrukcją Ravcore Supersonic mogę śmiało powiedzieć, że słuchawki są bardzo dobrze wykonane. Ciekawy wygląd idzie w parze z wysoką jakością wykonania.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube