foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Natec Genesis to dynamicznie rozwijająca się polska marka urządzeń gamingowych, obecna już w sześciu krajach Europy. Co miesiąc na rynku z logo tej firmy pojawiają się nowe modele słuchawek, klawiatur, myszek, kontrolerów do gier... Jednym z najnowszych akcesoriów są słuchawki H59, o których dziś powiem kilka słów.

Zacznę nietypowo bo od ceny. Słuchawki, w zależności od sklepu kosztują od 80 do 130 złotych. Jak widać rozrzut cenowy jest całkiem spory. Jaki byście sklep nie wybrali, powinniście dostać słuchawki, instrukcję oraz adapter PC o długości metra. Taką informację zawarł na swoich stronach producent i faktycznie, słuchawki które do mnie dotarły taki zestaw w pudełku miały. Opakowanie nie odbiega od standardu stosowanego przez większość producentów słuchawek. Jest to więc kartonowy prostokąt, którego jeden bok wyposażono w przezroczystą folię odsłaniającą wygląd słuchawek. Tradycyjnie z tyłu zamieszczono parametry techniczne słuchawek.

suchawki natec genesis h59 1 20160522 1963431666

Słuchawki w opakowaniu

Konstrukcja

Jak na akcesorium gamingowe przystało, H59 ma agresywny wygląd, który jest podkreślany przez ostre załamania i krawędzie. Najbardziej charakterystyczny jest mikrofon, który jest dołączany do słuchawek. Obudowano go osłoną, która na myśl przywodzi mi obcięty ogon jednego z Transformersów z pierwszej części cyklu. Na jednym końcu umieszczono mikrofon umieszczony w skręcanej obudowie a na drugim wtyk jack 3.5mm. Materiał osłony wykonano z gumopodobnego tworzywa, miękkiego i przyjemnego w dotyku. Niestety, elastyczny materiał nie chętnie utrzymuje pozycję poddając się tylko częściowo próbie ustawienia go w określonej odległości od ust.
H59 należą do dużych modeli. Nauszniki z powodzeniem ukryją uszy dorosłej osoby. Słuchawki sprawiają wrażenie masywnych, chociaż wcale nie są ciężkie. Miałem już w rękach podobnej wielkości słuchawki, za to zdecydowanie cięższe. Niestety, projektant nie dał im możliwości ruchu montując je na sztywno do pałąka. Dopasowanie się słuchawek do głowy pozostawiono "na barkach" miękkich poduszek. Podobnie jak osłonę mikrofonu, tak i słuchawki wykonano z ciemnego, miękkiego w dotyku materiału. I podobnie jak w przypadku mikrofonu, tak i tu obudowa jest skręcana. Kopułki nauszników wykończono błyszczącym tworzywem z logo marki. W lewym nauszniku zlokalizowano gniazdo mikrofonu - zostało ono tak wyprofilowane, by nie można było się pomylić i zamontować go odwrotnie. Na dolnej krawędzi lewego nausznika wyprowadzono przewód i muszę przyznać, że miejsce to dobrze zabezpieczono przed uszkodzeniem przewodu.

suchawki natec genesis h59 9 20160522 1900651935

Słuchawki z zamontowanym mikrofonem

Poduszki dociskające słuchawki do uszu określiłbym jako średnio twarde. Tak jak i wyściółkę wewnętrznej strony pałąka. Niestety, nacisk na czubek głowy (przynajmniej w moim przypadku) jest dość nieprzyjemny. Sytuacji nie poprawiały nauszniki, które nie mając możliwości ruchu dopasowują się niejako "na siłę" do kości czaszki, przenosząc swoje ułożenie na pałąk.
Na przewodzie słuchawkowym umieszczono kontroler, przy pomocy którego możemy regulować głośność oraz włączanie / wyłączanie mikrofonu. Pierwsze realizujemy przy pomocy zwykłego kółka z nacięciami umieszczonego z boku kontrolera, drugie przy pomocy wygodnego w obsłudze suwaka umieszczonego na szerszej powierzchni.

suchawki natec genesis h59 4 20160522 1315024233

Włącznik / wyłącznik mikrofonu

Jak już wspomniałem konstrukcja H59 jest skręcana. Niektóre wykończenia nie są najwyższych lotów, jednak całość wygląda solidnie i wbrew pozorom prezentuje się dobrze. Mocno przyczynia się do tego miękki w dotyku materiał, z którego wykonano słuchawki. Nie zostają na nim odciski palców, a to oznacza, że nawet przy długim użytkowaniu słuchawki nie tracą na estetyce. Nie ma tu złoceń na wtykach, ale jest to efekt kompromisu pomiędzy ceną a jakością wykonania. Czy udany? Moim zdaniem tak.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube