ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test słuchawek Logitech G633 Artemis Spectrum

  • Opublikowano: środa, 18, maj 2016 05:26
  • 30 Lis

Spis treści

Logitech G633 Artemis Spectrum to słuchawki nauszne przeznaczone dla graczy. Nie są to jednak słuchawki dla każdego o czym świadczy ich cena. W końcu nie byle kogo stać na to, by za tego typu akcesorium zapłacić ponad pół tysiąca złotych. Skąd wynika taka cena i czy warto w te słuchawki zainwestować sprawdzałem przez kilka dni poddając analizie ich konstrukcję i brzmienie. Poniżej prezentuję swoje wnioski i wrażenia.

Wysoka cena, zgodnie ze sztuką sprzedaży, wymaga odpowiedniego "opakowania" produktu i jego "podania" klientowi. Parę lat temu takie podejście zastosował Microsoft w przypadku swojej myszek Touch Mouse i Touch Wedge, a dziś każdy producent bardziej wartościowego produktu pokazuje go w ten sposób potencjalnym użytkownikom prezentując jego wdzięki. Celują w tym zwłaszcza producenci smartwatchy i kamer sportowych, które pakowane są w przezroczyste pudełka z odpowiednimi podstawkami eksponującymi produkt. Chętnie zobaczyłbym też tak zapakowane słuchawki, zwłaszcza, jeśli wg. producenta mają one kosztować 729 złotych. Taką cenę proponuje Logitech za słuchawki, które omawiam. Niemała kwota prawda? Niestety, tak cenne słuchawki zapakowano w kartonowe pudełko - fakt, duże i solidne - w którym nie ma jednak miękkiej pianki czy jakiejś podstawki. umieszczono je w plastikowej wytłoczce, która deprecjonuje to co Logitech zaprojektował i wyprodukował. Jak na akcesorium za taką cenę mimo wszystko spodziewałbym się trochę lepszej prezentacji.

suchawki logitech g633 artemis spectrum 3 20160517 1457714326

Opakowanie słuchawek 

Przednia strona opakowania jest dość enigmatyczna, w porównaniu do innych akcesoriów gamingowych. Zwykle producenci umieszczają tam główne cechy urządzenia, które mają zachęcić potencjalnego użytkownika do zakupu. W tym przypadku mamy rysunek słuchawek, logo producenta i nazwę modelu. I to wszystko. Skromnie, ale mi się podoba. Więcej informacji umieszczono z tyłu - znajduje się tam zarówno zdjęcie odsłaniające tajemnice słuchawek, jak i ich główne cechy w kilku językach.

Konstrukcja

Kupując G633 dostajemy słuchawki wraz z dwoma przewodami: USB / microUSB oraz audio z kontrolerem, który zakończono wtykami typu jack 3.5 mm, ale nie złoconymi. Kontroler to duża plastikowa kostka, którą wyposażono w uchwyt pozwalający na przymocowanie go do ubrania (nie jest to klips). Na jednym z boków umieszczono przełącznik suwakowy włączający i wyłączający mikrofon oraz potencjometr analogowy regulujący głośność. Jego kółko jest dość małe, ale umieszczone na obwodzie ząbki zapewniają precyzyjną regulację. Na drugim, przeciwległym boku, umieszczono kolejny przełącznik suwakowy, który uruchamia mikrofon. Kolejnym przyciskiem, w który wyposażono kontroler jest przycisk odtwarzania i pauzowania muzyki.

suchawki logitech g633 artemis spectrum 1 20160517 2000911981

Logitech G633 Artemis Spectrum

G633 Artemis Spectrum to duże słuchawki. Sporych rozmiarów pałąk wskazuje na przeznaczenie słuchawek dla starszych miłośników gier. Stalową taśmę zamknięto w plastikowej, grubej osłonie, którą od góry naznaczono nacięciami wydobywającymi na zewnątrz błyszczące tworzywo. Nadaje to charakterystycznego dla akcesoriów dla graczy, agresywnego wyglądu. Od środka pałąk wykończono gąbką - dość twardą. Konstrukcja jest skręcana więc od czasu do czasu słychać delikatne trzaski.
Nauszniki są niespotykanie duże. I głębokie. Moje wielkie uszy bez problemów się w nich mieszczą. Zamontowano je na przegubach pozwalających na obrót o 90 stopni. Błyszczące widełki umożliwiają niewielki ruch w osi poziomej, co pozwala dopasować się im do głowy. Kopułki wykonano z matowego tworzywa, które podobnie jak w przypadku pałąka nacięto wydobywając na zewnątrz ukryty pod spodem błyszczący materiał, który po podłączeniu słuchawek jest podświetlany od środka. Grube, ok. centymetrowe poduszki zapewniają na tyle dużą głębokość, że uszy bez problemów się tam chowają - nie są uciskane ani w żaden sposób ograniczane.

suchawki logitech g633 artemis spectrum 5 20160517 1520473282

Nauszniki słuchawek

Nausznikiem sterującym, tym w którym skupiają się wszystkie funkcje jest lewy. Z przodu w specjalnym kanale chowany jest mikrofon, który zabezpieczono dwustopniowo. Pierwszą warstwą ochronną jest plastikowa osłona, w której osadzono wysuwany mikrofon w elastycznej osłonie. Jego końcówkę znowu zamknięto w plastikowej osłonie, która ma m.in. wytłumić szumy otoczenia. Elastyczna końcówka umożliwia ułożenie mikrofonu w najbardziej optymalnym położeniu.
Z tyłu nausznika znajdują się przyciski sterujące. Jest ich pięć (przy czym jeden to przełącznik suwakowy) i każdy został wyróżniony poprzez nachylenie powierzchni w inną stronę. Pozwala to samym dotykiem zlokalizować właściwy przycisk. Przy ich pomocy można sterować odtwarzaniem utworów - przełączaniem się pomiędzy nimi, pauzowaniem itp. Pod przyciskami znajduje się pokrętło regulujące głośność. Na dole znajdują się dwa gniazda: microUSB i typu jack 3.5mm.

Komentarze   

# Bartek 2017-03-26 08:17
Może już trochę nie w czas, ale... autor mówi, że dźwięk przez USB jest wyraźnie lepszy. Tylko dlaczego autor nie uściślił, do jakiej karty podpiął słuchawki używając wtyków 3,5mm? Jeśli do jakiejś marnej integry - to raczej nietrudno o lepszy dźwięk z innego źródła. A co, jeśli podepnę słuchawki pod porządną kartę dźwiękową?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2017-03-26 10:31
@Bartek - weź pod uwagę, że każde ucho ma swoją specyfikę. To, że mi bardziej odpowiadał dźwięk przy karcie z USB nie oznacza, że komuś innemu będzie też to odpowiadac. I faktycznie słuchawki podpinałem pod kartę zintegrowaną na płycie Asus B85M-G. Podczas testów staram się brac pod uwagę to, że większośc osób korzysta jednak ze zintegrowanych kart dźwiękowych. Nie każdy użytkownik PC / gracz inwestuje w kartę dźwiękową.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube