Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test słuchawek Maxell Glow in the Dark

  • Opublikowano: środa, 20, kwiecień 2016 06:03
  • 20 Kwi

Spis treści

Każdy z nas lubi słuchać dobrej muzyki. Temu chyba nikt nie zaprzeczy. Jednak o tym czy muzyka dobrze brzmi nie decyduje tylko to, jak została ona zarejestrowana. Również słuchawki mają w tym swój udział, ale... słuchawek na rynku wiele, jak więc się wyróżnić i przyciągnąć klientów? Ciekawe rozwiązanie znalazła firma Maxell, która zaproponowała słuchawki do smartfonów, które świecą. Czy oprócz tego oferują one użytkownikowi coś jeszcze opowiadam w dalszej części tej recenzji.

Maxell Glow in the Dark to słuchawki douszne, które mają jedną dużą zaletę - są tanie (sugerowana przez producenta cena to 49 zł). Widać to m.in po opakowaniu, w jakie je zapakowano. Jest to zwykły, przezroczysty blister, który pozwala dość dokładnie obejrzeć towar, chociaż głównej cechy tego modelu, a więc jego świecenia, nie da się zauważyć. Można jednak zobaczyć, że słuchawki wykonano z tworzywa (w tym przypadku niebieskiego), które od razu też pokazuje, że nie należy do tych z wyższej półki jakościowej. Nie oznacza to, że plastikowe elementy wykonano niedbale. Widać jednak, że słuchawki są niskobudżetowe, chociaż producent robi ukłon w stronę użytkownika i dostarcza mu zestaw dodatkowych tipsów w rozmiarze S i L (M-ki są założone na słuchawkach).

suchawki maxell glow in the dark 1 20160418 1434464116

Maxell Glow in the Dark

Konstrukcja

Słuchawki mają standardową długość 120 cm, przy czym 30 cm od przetworników umieszczono gumowy rozdzielacz. Na prawym kanale w odległości ok 10 cm od kopułki umieszczono kontroler z wbudowanym mikrofonem i przyciskiem rozpoczynającym lub kończącym rozmowę telefoniczną. Przewód zakończono prostym wtykiem typu jack 3.5 mm.
Przetworniki umieszczono w plastikowej obudowie, która składa się z kilku części, co widać po łączeniach. Niestety, będzie tam się zbierał kurz. Kanał wylotowy komory akustycznej jest dość krótki, jego wylot zabezpieczono gęstą siatką. Sama komora jest również mała, wykonano ją w beczkowatym kształcie, który dobrze chowa się w uchu. Obudowa ma jednolity, niebieski kolor, który złamano umieszczając na niej srebrne logo oraz oznaczenie kanałów. Wygląda to ładnie.

suchawki maxell glow in the dark 4 20160418 1787334760

Tak wyglądają kopułki tych słuchawek

To co mogę zarzucić producentowi, to że nie zadbano o zabezpieczenie przewodów wyprowadzonych z kopułek. Przewód po prostu wychodzi z obudowy, bez żadnej osłony, bez stopniowego przejścia.. nic. Co prawda obudowa jest wyprofilowana w taki sposób, by przewód wychodził prosto, ale czułbym się bezpieczniej gdyby osłonięto go jeszcze w tym miejscu jakąś gumką, silikonem - czymkolwiek.
W przypadku Maxell Glow in the Dark istotne jest wykonanie przewodu. W końcu, zgodnie z nazwą (i tym co reklamuje producent) ma on świecić w ciemności. I faktycznie, widać że jest to przewód wykonany z innego materiału niż normalnie. Cienka, półprzezroczysta osłona chroni właściwy przewód, którym przesyłany jest dźwięk. Ma ona dwie cechy istotne z punktu widzenia użytkownika. Jest płaska - a więc nie plącze się, oraz wykonana jest z materiału, który świeci w ciemnościach. Oferuje więc ciekawy, unikalny efekt, którym nie każdy producent może się pochwalić.

suchawki maxell glow in the dark 5 20160418 1761718459

Kontroler - trochę toporny, ale sprawny

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube