foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Zawsze, kiedy trafia do mnie sprzęt Creative zacieram ręce ciesząc się na dobrą jakość muzyki. Jak na razie słuchawki i głośniki, które do mnie trafiły utwierdzały mnie w przekonaniu, że Creative należy do liderów w branży audio – oczywiście z wyłączeniem tej górnej półki, na której królują marki audiofilskie, takie jak Sennheiser, AKG, Grado, Beyerdynamic czy Denon. Podczas gdy wymienieni producenci skupiają się na współpracy z profesjonalnymi odtwarzaczami, Creative współpracuje z komputerami, smartfonami i tego typu urządzeniami. Oprócz dobrego dźwięku Creative dba również o ciekawy, nowoczesny wygląd swoich produktów. W moje ręce trafił ostatnio jeden z najnowszych głośników – Airwave HD. 

gonik creative airwave hd 1 20130818 1717130282

Głośnik na pierwszy rzut oka przypomina mi model SP-960BT Geniusa. Oba modele są głośnikami trójkątnymi i oba korzystają z Bluetootha do komunikacji z odtwarzaczem. Creative jest jednak cięższy i odrobinę większy.
W komplecie z głośnikiem dostajemy pakiet instrukcji, oraz uniwersalny zasilacz z końcówką miniUSB. Proste wyposażenie, ale i prosty głośnik. Obudowa wykonana została z czarnego plastiku (w sprzedaży jest też wersja czerwona). Muszę jednak przyznać, że wizualnie Genius podobał mi się zdecydowanie lepiej. Przedni panel to szereg trójkątnych otworów tworzących siatkę, pod którą ukryte są membrany głośników. Na górnej krawędzi umieszczono przyciski sterujące: włącznik suwakowy, przycisk przegubowy regulujący głośność oraz przycisk uruchamiający procedurę nawiązywania połączenia Bluetooth. Na tej krawędzi znajdziemy również mikrofon. Tymczasem z tyłu, w specjalnym wyżłobieniu znajduje się gniazdo zasilania – miniUSB oraz wejście liniowe minijack 3.5 mm, które możemy wykorzystać do podłączenia starszego technologicznie odtwarzacza – bez Bluetootha. Nad interfejsami umieszczono wylot tunelu basu. Bok, na którym opiera się głośnik wyposażono w dwie małe gumowe nóżki.
Połączenie z odtwarzaczem, jak nie trudno się domyślić realizowane jest przez Bluetooth. Wystarczy uruchomić wyszukiwanie nowych urządzeń, na głośniku nacisnąć przycisk połączenia BT i możemy przystąpić do parowania urządzeń. Podłączałem głośnik do różnych źródeł – nie było żadnego problemu, połączenie było zestawiane praktycznie natychmiast. Głośnik posiada wbudowany akumulator, który pozwala na słuchanie muzyki przez około 7 godzin. Dzięki temu możemy słuchać muzyki w dowolnym miejscu, możemy zabrać Airwave na spotkanie z kumplami lub na piknik rodziny.

gonik creative airwave hd 2 20130818 1715313095

Komentarze   

# Kamil 2015-11-12 12:57
4 dni temu kupiłem ten głośnik i mam z nim problem.
Ładuje już go czwarty dzień i jak odłączę od zasilania mówi że bateria jest słaba. I zamiast palić się stale czerwona kropka to ona mi pulsuje. Z godziny na godziny wolniej ale nadal jest słaba bateria. Czy może wiecie o co chodzi?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kamil 2015-11-15 11:10
Prawdopodobnie ładujesz go niewłaściwą ładowarką. Nie każde usb ma tak sam amperaż, jeśli głośnik potrzebuje 1A to ładowarką 0,5A go nie naładujesz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube