foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Podczas turniejów e-sportowych o wygranej mogą zadecydować zarówno umiejętności, jak i wykorzystywany sprzęt. Nic więc dziwnego, że producenci starają się zaproponować grającym w gry komputerowe urządzenia najwyższej jakości. Jesienią 2011 roku na naszym rynku pojawiły się pierwsze akcesoria firmy Natec, wyprodukowane w ramach serii Genesis, dedykowane graczom. Dziś opowiem Wam o słuchawkach HX66, które należą do tej serii.

Słuchawki dostarczane są razem z mini dyskiem, na którym umieszczono sterowniki słuchawek. Pudełko jest częściowo przeszklone (oczywiście nie ma tam szkła, jest tylko przezroczyste tworzywo) możemy więc obejrzeć słuchawki w ich naturalnej postaci, a nie tylko na grafikach, które umieszczono na boku opakowania. Oznacza to, że można wstępnie ocenić jakość wykonania HX66, chociaż pamiętajcie, że tak naprawdę nie jest ważne to jak słuchawki wyglądają, ale jak się ich używa - jak trzymają się na głowie i przede wszystkim jak brzmią. A to można ocenić dopiero po wyjęciu słuchawek z pudełka. Zachęcam więc, jeśli macie taką możliwość, sprawdźcie słuchawki w sklepie przed ich zakupem.

Konstrukcja

suchawki natec genesis hx66 2 20160216 1602168461

Słuchawki Natec Genesis HX66

Ja na szczęście mam ten komfort, że mogę dokładnie przyjrzeć się słuchawkom i w spokoju posłuchać różnego rodzaju muzyki. Na początek jednak pierwsze co robię, to oglądam słuchawki, sprawdzam ich wykonanie i staram się znaleźć ich słabe strony pod tym kątem. W przypadku HX66 pierwsze co mi się rzuciło w oczy to niezwykle długi sznur. Ma długość 3 metrów, co jak na słuchawki, jest dość niezwykłe. Przewód zabezpieczono oplotem materiałowym, który nadaje mu z jednej strony sztywność, a z drugiej zapewnia odpowiednią ochronę przed uszkodzeniem. Tak jak większość dostępnych dziś na rynku słuchawek dla graczy, tak i te podłączane są do portu USB. Te słuchawki dodatkowo wyposażono w kartę dźwiękową, uniezależniając użytkownika od tej, która jest wbudowana w komputer. Nietypowo, w dość dużej odległości od nausznika (50 cm), umieszczono kontroler pozwalający na regulację głośności, włączenie i wyłączenie mikrofonu i słuchawek. Kontroler jest podświetlany, jednak spora odległość od słuchawek może powodować, że będziemy tracić bezcenne sekundy na jego znalezienie.

suchawki natec genesis hx66 7 20160216 1138350371

Słuchawki Natec Genesis HX66

Słuchawki są sztywne, to kolejna rzecz, która daje się zauważyć po wzięciu ich do ręki. Pałąk wykonany jest z twardego tworzywa, które od wewnętrznej strony wyposażono w cienką warstwę gąbki zapewniającej miękki docisk do głowy. Jej twardość określiłbym jak średnią. Prowadnicę, na której zamontowano nauszniki, a która pozwala na zwiększenie rozmiaru słuchawek również wykonano z tworzywa - niestety. Rozsunięcie słuchawek wymaga sporo siły, a pomimo zastosowania podziałki pozwalającej na równomierne rozszerzenie pałąka po obu stronach, wcale to nie jest takie łatwe. Pałąk rozsuwa się z dużym hałasem i niestety nie równo. Jest to najsłabszy element HX66 pod kątem konstrukcyjnym i gdyby nie to, że rozmiar pałąka zmieniamy rzadko (o ile nie dzielimy się słuchawkami z innymi osobami), to uznałbym to za dużą wadę.

suchawki natec genesis hx66 6 20160216 2053706758

Plastikowy pałąk słuchawek Natec Genesis HX66

Nauszniki zostały zamontowane na stałe do pałąka, mają niewielki tylko zakres ruchu pozwalający na dociśnięcie ich do kości czaszki. Możliwość zmiany ich położenia jest naprawdę niewielka. Przewód podłączono do lewego nausznika i tutaj też znajduje się mikrofon. Wbudowano go w sztywne ramię zamontowane na zawiasie. Jedyny ruch jaki możemy wykonać tym mikrofonem to opuszczenie go lub podniesienie do góry i schowanie w specjalnie przygotowanym wgłębieniu kopułki. Nie ma możliwości przybliżenia mikrofonu do ust, co w niektórych sytuacjach może trochę "utrudniać życie". Nie ma też niestety żadnej gąbki, która tłumiłaby niepotrzebne szumy.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube