Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test słuchawek Natec Genesis HX66

  • Opublikowano: środa, 17, luty 2016 06:32
  • 17 Lut

Spis treści

Podczas turniejów e-sportowych o wygranej mogą zadecydować zarówno umiejętności, jak i wykorzystywany sprzęt. Nic więc dziwnego, że producenci starają się zaproponować grającym w gry komputerowe urządzenia najwyższej jakości. Jesienią 2011 roku na naszym rynku pojawiły się pierwsze akcesoria firmy Natec, wyprodukowane w ramach serii Genesis, dedykowane graczom. Dziś opowiem Wam o słuchawkach HX66, które należą do tej serii.

Słuchawki dostarczane są razem z mini dyskiem, na którym umieszczono sterowniki słuchawek. Pudełko jest częściowo przeszklone (oczywiście nie ma tam szkła, jest tylko przezroczyste tworzywo) możemy więc obejrzeć słuchawki w ich naturalnej postaci, a nie tylko na grafikach, które umieszczono na boku opakowania. Oznacza to, że można wstępnie ocenić jakość wykonania HX66, chociaż pamiętajcie, że tak naprawdę nie jest ważne to jak słuchawki wyglądają, ale jak się ich używa - jak trzymają się na głowie i przede wszystkim jak brzmią. A to można ocenić dopiero po wyjęciu słuchawek z pudełka. Zachęcam więc, jeśli macie taką możliwość, sprawdźcie słuchawki w sklepie przed ich zakupem.

Konstrukcja

suchawki natec genesis hx66 2 20160216 1602168461

Słuchawki Natec Genesis HX66

Ja na szczęście mam ten komfort, że mogę dokładnie przyjrzeć się słuchawkom i w spokoju posłuchać różnego rodzaju muzyki. Na początek jednak pierwsze co robię, to oglądam słuchawki, sprawdzam ich wykonanie i staram się znaleźć ich słabe strony pod tym kątem. W przypadku HX66 pierwsze co mi się rzuciło w oczy to niezwykle długi sznur. Ma długość 3 metrów, co jak na słuchawki, jest dość niezwykłe. Przewód zabezpieczono oplotem materiałowym, który nadaje mu z jednej strony sztywność, a z drugiej zapewnia odpowiednią ochronę przed uszkodzeniem. Tak jak większość dostępnych dziś na rynku słuchawek dla graczy, tak i te podłączane są do portu USB. Te słuchawki dodatkowo wyposażono w kartę dźwiękową, uniezależniając użytkownika od tej, która jest wbudowana w komputer. Nietypowo, w dość dużej odległości od nausznika (50 cm), umieszczono kontroler pozwalający na regulację głośności, włączenie i wyłączenie mikrofonu i słuchawek. Kontroler jest podświetlany, jednak spora odległość od słuchawek może powodować, że będziemy tracić bezcenne sekundy na jego znalezienie.

suchawki natec genesis hx66 7 20160216 1138350371

Słuchawki Natec Genesis HX66

Słuchawki są sztywne, to kolejna rzecz, która daje się zauważyć po wzięciu ich do ręki. Pałąk wykonany jest z twardego tworzywa, które od wewnętrznej strony wyposażono w cienką warstwę gąbki zapewniającej miękki docisk do głowy. Jej twardość określiłbym jak średnią. Prowadnicę, na której zamontowano nauszniki, a która pozwala na zwiększenie rozmiaru słuchawek również wykonano z tworzywa - niestety. Rozsunięcie słuchawek wymaga sporo siły, a pomimo zastosowania podziałki pozwalającej na równomierne rozszerzenie pałąka po obu stronach, wcale to nie jest takie łatwe. Pałąk rozsuwa się z dużym hałasem i niestety nie równo. Jest to najsłabszy element HX66 pod kątem konstrukcyjnym i gdyby nie to, że rozmiar pałąka zmieniamy rzadko (o ile nie dzielimy się słuchawkami z innymi osobami), to uznałbym to za dużą wadę.

suchawki natec genesis hx66 6 20160216 2053706758

Plastikowy pałąk słuchawek Natec Genesis HX66

Nauszniki zostały zamontowane na stałe do pałąka, mają niewielki tylko zakres ruchu pozwalający na dociśnięcie ich do kości czaszki. Możliwość zmiany ich położenia jest naprawdę niewielka. Przewód podłączono do lewego nausznika i tutaj też znajduje się mikrofon. Wbudowano go w sztywne ramię zamontowane na zawiasie. Jedyny ruch jaki możemy wykonać tym mikrofonem to opuszczenie go lub podniesienie do góry i schowanie w specjalnie przygotowanym wgłębieniu kopułki. Nie ma możliwości przybliżenia mikrofonu do ust, co w niektórych sytuacjach może trochę "utrudniać życie". Nie ma też niestety żadnej gąbki, która tłumiłaby niepotrzebne szumy.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube