foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Kiedy oglądamy film, chcemy by zarówno obraz, jak i dźwięk były dobrej jakości. O ile jednak większość telewizorów gwarantuje dziś obraz w wysokiej rozdzielczości z dobrymi kolorami itp., o tyle z dźwiękiem bywa różnie. Dlatego też wielu z nas podłącza do telewizorów dodatkowe głośniki oferujące bogatszy dźwięk. Jednym z takich głośników jest JBL Boost TV, który trafił w moje ręce.

Głośnik zapakowano w wygodne do noszenia pudełko z uchwytem walizkowym. Tradycyjnie na opakowaniu przedstawiono grafikę prezentującą głośnik oraz główne jego cechy. I każdy chyba się ze mną zgodzi, że Boost TV ma wygląd lekko spłaszczonego cygara. Zanim jednak przejdę do szczegółów konstrukcji głośnika powiem co kupujemy razem z nim. W pudełku jest oczywiście zasilacz, jest też analogowy kabel audio zakończony wtykami typu jack 3.5mm, kabel optyczny oraz pilot. Przyznaję, że zaskoczył mnie przewód optyczny, bo jest to pierwszy przypadek urządzenia (a trochę się ich przewinęło przez moje ręce), które ma gniazdo S/PDIF (to akurat ma wiele urządzeń) i do którego producent dołącza odpowiedni przewód. Pozostaje jedynie pochwalić producenta za takie wyposażenie.

gonik jbl boost tv 1 20160131 2072066797

Głośnik JBL Boost TV jeszcze w pudełku

Konstrukcja

Jak już wspomniałem Boost TV kojarz mi się z lekko spłaszczonym cygarem. Pękata na środku konstrukcja zwęża się na końcach, które są ścięte i zawinięte do środka. Praktycznie cała obudowa, z wyjątkiem końców i fragmentu podstawy pokryta jest gęstą siatką z czarnego materiału. Końce wykończono czarnym, błyszczącym tworzywem, które miękko zawija się do środka przechodząc w kanał akustyczny. Głośnik wykończono w ten sam sposób z obu stron.
Na górze umieszczono panel sterujący, czyli nic innego jak zestaw przycisków, przy pomocy których możemy włączać i wyłączać urządzenie, regulować głośność, uruchamiać komunikację przez Bluetooth, łącze optyczne i analogowe. Te same funkcje możemy uruchomić korzystając z pilota. Podstawę wykonano z miękkiego pomarańczowego tworzywa (przyjemnego w dotyku), w której przygotowano specjalne wgłębienie na gniazdo interfejsów. Znajdują się tam cztery otwory, w których umieszczono gniazdo zasilania oraz interfejsy: optyczny, analogowy (jack 3.5m) i gniazdo serwisowe opisane jako "software". Jako użytkownicy raczej nie będziemy z niego korzystać.

gonik jbl boost tv 6 20160131 1207643898

Panel z przyciskami

Boost TV nie ma wbudowanego akumulatora, nie posłuży więc jako głośnik bezprzewodowy. Na pewno jednak, pomimo jego sporych rozmiarów możemy go unieść jedną ręką. Cała obudowa jest solidnie skonstruowana, nic nie trzeszczy, nic nie grzechocze, nie ryzykowałbym jednak upuszczenia głośnika na ziemię.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube