Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test głośnika JBL Boost TV

  • Opublikowano: środa, 03, luty 2016 15:58
  • 03 Lut

Spis treści

Kiedy oglądamy film, chcemy by zarówno obraz, jak i dźwięk były dobrej jakości. O ile jednak większość telewizorów gwarantuje dziś obraz w wysokiej rozdzielczości z dobrymi kolorami itp., o tyle z dźwiękiem bywa różnie. Dlatego też wielu z nas podłącza do telewizorów dodatkowe głośniki oferujące bogatszy dźwięk. Jednym z takich głośników jest JBL Boost TV, który trafił w moje ręce.

Głośnik zapakowano w wygodne do noszenia pudełko z uchwytem walizkowym. Tradycyjnie na opakowaniu przedstawiono grafikę prezentującą głośnik oraz główne jego cechy. I każdy chyba się ze mną zgodzi, że Boost TV ma wygląd lekko spłaszczonego cygara. Zanim jednak przejdę do szczegółów konstrukcji głośnika powiem co kupujemy razem z nim. W pudełku jest oczywiście zasilacz, jest też analogowy kabel audio zakończony wtykami typu jack 3.5mm, kabel optyczny oraz pilot. Przyznaję, że zaskoczył mnie przewód optyczny, bo jest to pierwszy przypadek urządzenia (a trochę się ich przewinęło przez moje ręce), które ma gniazdo S/PDIF (to akurat ma wiele urządzeń) i do którego producent dołącza odpowiedni przewód. Pozostaje jedynie pochwalić producenta za takie wyposażenie.

gonik jbl boost tv 1 20160131 2072066797

Głośnik JBL Boost TV jeszcze w pudełku

Konstrukcja

Jak już wspomniałem Boost TV kojarz mi się z lekko spłaszczonym cygarem. Pękata na środku konstrukcja zwęża się na końcach, które są ścięte i zawinięte do środka. Praktycznie cała obudowa, z wyjątkiem końców i fragmentu podstawy pokryta jest gęstą siatką z czarnego materiału. Końce wykończono czarnym, błyszczącym tworzywem, które miękko zawija się do środka przechodząc w kanał akustyczny. Głośnik wykończono w ten sam sposób z obu stron.
Na górze umieszczono panel sterujący, czyli nic innego jak zestaw przycisków, przy pomocy których możemy włączać i wyłączać urządzenie, regulować głośność, uruchamiać komunikację przez Bluetooth, łącze optyczne i analogowe. Te same funkcje możemy uruchomić korzystając z pilota. Podstawę wykonano z miękkiego pomarańczowego tworzywa (przyjemnego w dotyku), w której przygotowano specjalne wgłębienie na gniazdo interfejsów. Znajdują się tam cztery otwory, w których umieszczono gniazdo zasilania oraz interfejsy: optyczny, analogowy (jack 3.5m) i gniazdo serwisowe opisane jako "software". Jako użytkownicy raczej nie będziemy z niego korzystać.

gonik jbl boost tv 6 20160131 1207643898

Panel z przyciskami

Boost TV nie ma wbudowanego akumulatora, nie posłuży więc jako głośnik bezprzewodowy. Na pewno jednak, pomimo jego sporych rozmiarów możemy go unieść jedną ręką. Cała obudowa jest solidnie skonstruowana, nic nie trzeszczy, nic nie grzechocze, nie ryzykowałbym jednak upuszczenia głośnika na ziemię.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube