Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test słuchawek dla graczy Ravcore Zen

  • Opublikowano: środa, 30, grudzień 2015 08:14
  • 30 Gru

Spis treści

Przez moje ręce przeszło jak na razie tylko jedno akcesorium Ravcore - myszka Tempest. I niestety nie wypadło ono najlepiej. Kiedy wziąłem jednak do rąk słuchawki Zen pomyślałem: "tym razem bajka skończy się lepiej". Dlaczego tak pomyślałem? Usiądźcie wygodnie, bo wyjaśnienia chwilę potrwają.

Pudełko nie odbiega wzorem od tego, co widziałem w przypadku myszki Tempest. Ta sama biel i ta sama krwista czerwień. Tu również mamy przezroczystą osłonę, która pozwoli nam bliżej przyjrzeć się konstrukcji słuchawek. I od razu też widać, że nauszniki są sporych rozmiarów (czyli będą pasować na moje uszy). Natomiast po wyjęciu Ravcore Zen z pudełka od razu staje się jasne, że nie jest to model przeznaczony dla nastolatków. Chyba, że takich, które mają duże głowy. Szeroki solidny pałąk jest w stanie objąć sporych rozmiarów czaszkę, natomiast przy małej może zsuwać się z głowy.

Budowa

suchawki ravcore zen 1 20151229 1710628428

Słuchawki Ravcore Zen w opakowaniu

Obudowa wykonana jest błyszczącego tworzywa, które może się podobać (mi się podobało). Nauszniki są sztywno połączone z pałąkiem, nie ma możliwości ich obrotu. Jedynie pady zamontowane są na pozwalającej na niewielki ruch obręczy. Może się ona poruszać w każdą stronę, co prawda w niewielkim zakresie, w zupełności jednak wystarczającym do dopasowania się kształtu głowy. W dolnej części nauszników umieszczono podświetlane logo producenta. Takie samo logo (ale już bez podświetlenia) umieszczono na gąbce, którą zasłonięto wylot przetworników w muszlach. Pady wykonano z miękkiej gąbki, obleczonej w cienki skóropodobny materiał. Jak już wspomniałem pady są sztywno połączone z pałąkiem, który składa się ze stalowej, sprężynującej taśmy o szerokości ok. 3 cm, która na całej długości została osłonięta tworzywem. Większa część pałąka od środka została wyposażona w grubą ale miękką osłonę, która zapewnia przyjemny docisk do głowy. Z drugiej strony wycięto w obudowie otwór, w który wprowadzono szeroką stalową taśmę z nazwą i logo producenta. Wygląda to elegancko. Pałąk rozsuwa się z charakterystycznym chrząknięciem wynikającym z nacięć zastosowanych na wkomponowanej w stalową taśmę prowadnicy. Pozwala ona skokowo zwiększać wielkość pałąka o ok. 3 cm z każdej strony.

suchawki ravcore zen 6 20151229 2085936225

Regulacja głośności oraz podświetlenia

Z lewego nausznika wyprowadzono przewód audio, który zakończono pozłacanym wtykiem USB. Oba końce sznura solidnie zabezpieczono, możemy więc być pewni, że nie grozi nam połamanie się przewodu w miejscach łączenia. Grube gumowe osłony doskonale go przed tym zabezpieczają. Nie musimy się też obawiać uszkodzenia przewodu - gruby, w oplocie z materiału prezentuje się naprawdę dobrze. Na pewno wytrzyma nie jedno. W tym samym nauszniku osadzono również chroniony metalową osłoną, którą dodatkowo umieszczono w silikonowej osłonie, mikrofon. Jest on chowany w obudowie dzięki czemu nie przeszkadza nam gdy nie prowadzimy rozmowy. Z tyłu nausznika, mniej więcej na środku umieszczono regulację głośności i koloru podświetlenia słuchawek. Zastosowano tu sprężynujący potencjometr, którego naciśnięcie powoduje zmianę barwy podświetlenia - 6 opcji do wyboru: czerwone, zielone, niebieskie, różowe, białe i wyłączone - a przechylenie do góry lub w dół owocuje zmianą głośności.

suchawki ravcore zen 8 20151229 1561142409

Solidne zabezpieczenie wyprowadzenia przewodu ze słuchawek

Wizualnie słuchawki prezentują się solidnie. Sprawiają wrażenie wytrzymałych, a jednocześnie zaprojektowanych z dużą dbałością o jakość i funkcjonalność. Zastosowana czarno-srebrna kolorystyka wpada w oko, zwłaszcza gdy włączy się kolorowe podświetlenie. Chowany w nauszniku mikrofon to często spotykane rozwiązanie, które jednak wzbogacono w tym przypadku dając podświetlaną diodę ułatwiającą lokalizację jego końcówki. Na każdym z nauszników umieszczono również wytłoczenie informujące o wykorzystaniu systemu dźwięku przestrzennego 7.1.

Komentarze   

# Zen user 2016-01-03 10:44
Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem na ikonkę "Speakers" i rozwija się lista menu z Equalizerem i mnóstwo ustawień, w tym tryby surround itp. :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2016-01-03 22:11
No proszę. to mi umknęło :) Dzięki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kamil 2016-04-13 23:08
A czy te słuchawki nie wbijamy ci się w uszy przez pierwsze tygodnie??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2016-06-08 16:41
nie, nie miałem takiego uczucia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mateusz 2016-10-01 10:30
Artykuł powinien byc zedytowany gdyż oprogramowanie zawiera sporo opcji nie tylko dla głośników ale także dla mikrofonu :) i jest tam również equalizer z mnóstwem gotowych już opcji oraz możliwą ręczną regulacją jak wspomniał @Zen user.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2016-10-02 07:31
Ciężko poprawic opis, ponieważ nie mam już tych słuchawek (po testach wróciły do producenta) więc nie mogę opisac właściwości dla mikrofonu. Ważne, że jest taka możliwośc, w komentarzach możecie opisac co i jak można zrobic (zachęcam do tego). Faktem jest, że nigdzie nie ma podpowiedzi w rodzaju "kliknij prawym przyciskiem na ikonie :) )
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube