foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Każdy meloman wie, że prawdziwie piękną muzykę może zapewnić tylko drewniane pudło rezonansowe. Dziś, w dobie masowej produkcji, zaginęła sztuka dopieszczania instrumentów, które tak jak Stradivariusy, odwdzięczały się magią dźwięku. Niemniej, niektórzy producenci wprowadzają do swojego portfolio urządzenia w drewnianych obudowach licząc, że chociaż nie będą one dorównywać wspomnianym Stradivariusom, to jednak swoim brzmieniem pokażą, że są warte zakupu. Ostatnio polski producent Media-tech, wprowadził do swojej oferty kolumny Audience HQ, które jak już zapewnie się domyślacie mają drewniane obudowy. A ja oczywiście Wam o tych głośnikach opowiem.

O tym, że Audience HQ mają drewnianą obudowę widać po opakowaniu - informują nas o tym odpowiednia grafika i napisy. Z opakowania dowiemy się również, że zestaw dwóch głośników dostarczy nam mocy 40W, jest więc przy czym poszaleć. Oczywiście, zgodnie z polityką firmy kolorystyka pudełka utrzymana jest w konwencji stosowanej przez Media-Tech, jeśli więc poniższe słowa Was przekonają do tego produktu, szukajcie dużego pomarańczowego kartonu z kolorowym zdjęciem głośników.
W środku opakowania oprócz dwóch kolumn znajdziemy jedną skromną kartkę - instrukcję oraz przewód audio do połączenia obu głośników. Elegancko wykonane prostopadłościenne kolumny mają drewniane obudowy pokryte okleiną w kolorze określanej przez branżę meblarską jako wiśniowy. Podczas wyciągania kolumn z pudełka od razu widać, która z nich gra "pierwsze skrzypce". Jest po prostu cięższa.

goniki media tech mt3143 audience hq 1 20151221 1860492902

Charakterystyczna kolorystyka Media-Tech na opakowaniu

Obudowy wyposażono w miękkie gumowe nóżki, które tłumią ewentualne drgania. Z tyłu zamontowano uchwyt do powieszenia na ścianie oraz złącza audio do połączenia głośników. W obu kolumnach nad uchwytem mocującym do ściany znajduje się wylot komory powietrznej subwoofera. Główny głośnik ma bogatsze wyposażenie, bo oprócz wymienionych elementów ma włącznik zasilania, przewód zasilający oraz przewód wejściowy zakończony wtykiem typu jack 3.5 mm. Przy pomocy tego przewodu możemy podłączyć Audience HQ do takich źródeł dźwięku jak komputer, smartfon, odtwarzacz CD czy HiFi. Na jednym z boków w specjalnym gnieździe umieszczono trzy potencjometry odpowiadające za głośność, tony wysokie i basy. I niestety, o ile pozostałe elementy budowy tego zestawu podobają mi się zarówno pod kątem wizualnym, jak i jakościowym, o tyle to gniazdo jest najsłabszym elementem całej konstrukcji. Nie dość, że wykonano je z tworzywa (czarne, pasuje do wiśni), które z bliska nie wygląda najlepiej, to jeszcze gniazdo jest tak wąskie, że operowanie potencjometrami jest niewygodne. Gdyby było ono szersze o te pół centymetra nie narzekałbym, a tak... regulacja głośności nie należy do wygodnych.

goniki media tech mt3143 audience hq 7 20151221 1955988141

Przydałoby się tu trochę więcej miejsca

Każdą kolumnę Audience HQ wyposażono w dwa przetworniki rozmieszczone jeden nad drugim. Jak w większości przypadków, tak i tu schowano je za czarnymi maskownicami. Od razu też powiem, że nie da się ich w prosty sposób zdemontować. Jedyne co jeszcze mógłbym zarzucić, to dość krótki przewód łączący kolumny - ok 1.5 metra. Oznacza to, że nie rozstawimy ich zbyt szeroko, chyba że skorzystamy z własnego przewodu.
Pomimo powyższych zastrzeżeń głośniki prezentują się elegancko. Są proste, ale eleganckie. Kolorystycznie wpasują się w każdy rodzaj mieszkania, stylowo - również. Jednak zanim rzucicie wszytko by lecieć do sklepu by je kupić popatrzcie na specyfikację i posłuchajcie moich wrażeń z testów odsłuchowych.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube