foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Nie tak dawno przedstawiłem Wam słuchawki douszne SoundMAGIC E80. A dziś opowiem Wam o kolejnym modelu tego producenta -słuchawkach E50. 

 

SoundMAGIC E50 zapakowano w takie samo opakowanie co model E80 (i E10, który też Wam już przybliżałem). Podobnie jak tam, mamy tu małe okienko prezentujące słuchawki w całej okazałości. A z drugiej strony jest grafika prezentująca słuchawki. Zawartość opakowania jest zbliżona do tego co mamy w przypadku E80. Dla porównania przygotowałem zestawienie, które pokazuje to co dostajemy kupując E50 i E80.
SoundMAGIC E50 SoundMAGIC E80

 

 

SoundMAGIC E50 SoundMAGIC E80
 • 3 pary nakładek pojedynczych z małym wylotem (S, M, L);
 • 3 pary nakładek pojedynczych z dużym wylotem (S, M, L);
 • para nakładek dwukołnierzowych (biflange);
 • para pianek Comply T400 (rozmiar Medium);
 • klips do ubrania;
 • futerał na słuchawki
 • 3 pary silikonowych tipsów w kształcie kopuły (S / M / L)
 • 3 pary silikonowych tipsów - płaskich (S / M / L)
 • 1 para podwójnych tipsów silikonowych typu Double  (M)
 • 3 pary  pianek Comply (S / M / L)
 • klips do ubrania
 • futerał na słuchawki

Do mnie dotarł niestety egzemplarz trochę okrojony, co możecie zobaczyć na zdjęciu. Zadanie dla dociekliwych - czego brakuje?

suchawki soundmagic e50 10 20150928 1619265952

SoundMGIC E50 - zestaw testowy

Budowa

Modele E50 i E80 pod kątem budowy są do siebie podobne. W obu słuchawkach wykorzystano taki sam solidny, skręcany i sztywny przewód. Chociaż nie jest tak wygodny, jak przewody w miękkiej otulinie, na pewno zapewnia jego większą wytrzymałość. No i nie plącze się tak łatwo. Standardowo, w odległości ok. 30 cm od przetworników znajduje się rozdzielacz z tworzywa, ale stylizowany na metalowy. Tutaj też na przewodzie znajduje się suwak, który pozwala skracać dystans rozdzielonych przewodów. I podobnie jak w przypadku E80 tutaj również przewód zakończono nietypowym wtykiem jack 3.5mm, z którego wyprowadzono przewód pod kątem 65 stopni. Wtyk jest oczywiście pozłacany. Jedyną różnicą pomiędzy przewodami tych słuchawek jest kolor. W przypadku E50 mamy czarny, błyszczący, a w przypadku E80 mieliśmy do czynienia z czerwienią (był to kolor charakterystyczny dla tego modelu).
Przetworniki umieszczono w metalowej obudowie. Podzielono ją na dwie części czarnym pierścieniem z tworzywa, nadając jej ciekawy wygląd. Kopułki są płaskie, dzięki czemu obudowa nabrała kształtu beczułki. Płaska powierzchnia ma wyfrezowane pierścienie, które powodują załamanie się światła, generując dodatkowy efekt nadający elegancji słuchawkom. Na płaskiej powierzchni naniesiono logo producenta oraz symbol modelu. Od spodu umieszczono również znaki informujące posiadacza o przypisaniu konkretnego przetwornika do lewego lub prawego kanału. Szyjka wylotu komory akustycznej została zabezpieczona gęstą siatką, chroniącą jej wnętrze przed zanieczyszczeniami.

suchawki soundmagic e50 3 20150928 1947663409

SoundMAGIC E50 - rzut oka na słuchawki

Jeśli czytaliście test słuchawek SoundMAGIC E80, na pewno zauważycie różnicę w budowie obu modeli. W przypadku tamtych słuchawek przewód został wyprowadzony z "pokrywy" obudowy, natomiast w przypadku E50 z bocznej ścianki. Oczywiście wyprowadzenie zostało wzmocnione gumą, jednak mam wrażenie, że w przypadku E80, jest ono to trochę solidniejsze. Poza tym umieszczenie przewodu w taki sposób, jak w przypadku E50, powoduje że słuchawki w mniejszym stopniu zagłębiają się w kanale słuchowym. Nie jest to co prawda duża różnica - rzędu kilku mm - niemniej dla niektórych osób może to być istotne. Wszystko zależy od indywidualnej budowy małżowiny usznej. Nie oznacza to oczywiście, że słuchawki wypadają z ucha. O coś takiego raczej nie musicie się martwić.
Słuchawki prezentują się bardzo dobrze pod kątem jakościowym. Wszystko jest dobrze spasowane, nie ma do czego się przyczepić. Projektant (lub projektanci) nie zapomniał o drobnych szczegółach - takich jak umieszczenie logo czy literek oznaczających kanały, o których wspominałem. Wszystko do siebie pasuje, jest na miejscu. Po raz kolejny SoundMAGIC udowodnił, że dba o wysoką jakość swoich produktów.

Komentarze   

# Piotr 2015-11-15 11:17
Jestem dosyć odległy od audiofilskiej nowomowy, więc większość tekstu to dla mnie bełkot. Może więc warto pomyśleć o jakimś skrócie na końcu, dla zwykłego czytelnika. Nie wiem po przeczytaniu, czy te słuchawki warto mieć, czy nie. Czy warte są wydanych na nie pieniędzy. Próbowałem się zorientować czytając recenzje podobnych cenowo słuchawek i nawet metoda porównawczą nie dałem rady tego stwierdzić. Te recenzje są jak wyrocznie Pytii delfickiej. Stosujesz "rekomenduję", "power", ale nie sposób się zorientować (nie ma legendy) co to oznacza. I na koniec zirytowała mnie konkluzja - rzeczywiście sami zdecydujemy, ale po to czytam Twoją recenzję, żeby poznać Twoje zdanie w tej sprawie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2015-11-15 19:49
Problem w tym, że każda taka cena jest oceną subiektywną. Pisze co mi się podoba, a co nie, a Ty czytając tekst możesz sobie wyrobić zdanie i albo uznać moje argumenty albo nie. Ale postaram się przy kolejnych testach wziąć pod uwagę Twoje uwagi :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube