foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Phiaton BT 110 to słuchawki, które po raz pierwszy pokazano w styczniu tego roku, przy okazji prezentacji produktów, które firma będzie  promować podczas targów CES 2015. Jednak pomimo tego, że minęło od tego czasu już dziewięć miesięcy, słuchawki nie trafiły jeszcze na dobre do naszego kraju. Co wcale nie oznacza, że ich tu nie ma. Już niedługo będą dostępne w sprzedaży, a za nim je zobaczycie na półkach, ja mogę Wam je przybliżyć. Oto moja recenzja.

Popatrzmy jak one wyglądają

BT 110 to nietypowe słuchawki. Nietypowe z kilku względów. Przede wszystkim są to bezprzewodowe słuchawki douszne. A poza tym, mają konstrukcję, która wyróżnia ich na tle tysięcy innych modeli pchełek. Zacznijmy jednak od początku, czyli od opakowania.

Jak na małe słuchawki bezprzewodowe, to opakowanie jest całkiem spore. Na jego górnej powierzchni, jak nietrudno się domyślić, umieszczono grafikę prezentującą zawartość. Pod nią znajduje się napis - Wireless Compact Bluetooth Audio - i wszystko już wiadomo. Na rewersie pudełka znajdują sie główne cechy słuchawek, a na bokach specyfikacja. Krótko mówiąc, dokładne oględziny pudełka zdradzą Wam 1/3 informacji na temat słuchawek (kolejne części to jakość wykonania i brzmienie, o których jednak z pudełka się nie dowiecie).

suchawki phiaton bt110 1 20150915 1120204562

W środku oprócz słuchawek i papierowych instrukcji znajdują się:
- przewód USB do ładowania
- pokrowiec zamszowy na słuchawki zamykany magnesem
- komplet trzech tipsów (S, M, L)
- 3 komplety RightFit+ w różnych rozmiarach
Przyznam, że nie wiem jak po polsku nazwać te ostatnie elementy. Są to silikonowe ograniczniki, które umieszczone w uchu zapewniają stabilną pozycję słuchawek. Ich rozmiar dobieramy w zależności od wielkości ucha i... to faktycznie działa. Przydadzą się osobom, które uprawiają sport lub po prostu dużo się ruszają. Szansa na wypadnięcie słuchawek jest zdecydowanie mniejsza. Potwierdzam, sprawdzone.

suchawki phiaton bt110 4 20150915 1835427970

Każdy, kto nie miał do czynienia z bezprzewodowymi słuchawkami dousznymi, zdziwi się gdy pierwszy raz zobaczy BT 110. Krótki, ok 40 cm odcinek przewodu, zakończono przetwornikami, do których przymocowano nietypowe komory akustyczne. Zamiast standardowej, mniejszej lub większej beczki, mamy tu srebrne (stylizowane na aluminium), całkiem sporych rozmiarów prostokąty. W lewym przetworniku umieszczono dodatkowo akumulator, zasilany przez microUSB. Co ciekawe, nie ma zauważalnej różnicy w wadze obu przetworników. Albo więc bateria jest bardzo, ale to bardzo mała, albo też została ona rozdzielona na obie końcówki, które połączono przewodem zasilającym umieszczonym obok przewodu audio. Podczas ładowania, na obudowie świeci się dyskretna czerwona dioda.
Wyprowadzenia przewodu wzmocniono twardą gumą, w kształcie stożka. Bardzo dobrze spełnia swoją rolę, usztywniając miejsce połączenia elastycznego kabelka z obudową. Trzymając BT 110 w dłoniach, czuć że przewód jest w grubej otulinie, bardziej owalny niż okrągły. Ma to wpływ na plątanie się kabla - po prostu nie plącze się. W odległości ok. 5 cm od lewego przetwornika umieszczono kontroler. Długi na ok. 2 cm, jest wygodny w obsłudze. Wyposażono go w trzy wyraźnie zaznaczone przyciski. Każdy z nich w zależności od tego jak długo go naciskamy uruchamia inną funkcję (głośniej, ciszej, odbieranie rozmowy, połączenie ze smartfonem, kolejny utwór, wcześniejszy utwór). Jak nietrudno się domyślić, tutaj też umieszczono mikrofon. Całość wygląda nietypowo, ale elegancko. Jest duży, ale to jest jego zaleta, a nie wada. Dzięki temu po prostu łatwiej naciskać przyciski.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube