PocketBook Touch HD 3

Czytnik wart grzechu

Więcej...

Audictus Adrenaline

Eleganckie z dobrym brzmieniem

Więcej...

AOC AGON AG251FZ

Monitor zaprojektowany dla graczy

Więcej...

Sennheiser Momentum Wireless Black

Słuchawki na piątkę

Więcej...

Lanberg RO-175GE

Tani router dla każdego

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test słuchawek Mad Catz F.R.E.Q. TE Stereo Gaming Headset for PC, Mac, & Mobile Devices

  • Opublikowano: środa, 18, marzec 2015 05:16
  • 18 Mar

Spis treści

MAD CATZ to jedna z najstarszych firm, które produkują akcesoria komputerowe dla graczy. Powstała w roku 1989, a więc w czasie, gdy gry komputerowe dopiero się rodziły. Dla porównania, Razer - najbardziej chyba znany producent profesjonalnego sprzętu dla graczy - został założony w 1998 roku. MAD CATZ ma więc zdecydowanie większy bagaż doświadczenia, a ja sprawdzam jak go wykorzystuje w swoich najnowszych słuchawkach F.R.E.Q.

suchawki mad catz freq te stereo gaming headset 20 20150317 1688248726

Już na pierwszy rzut oka widać, że są to akcesoria dedykowane graczom. Umieszczone na opakowaniu grafiki prezentujące słuchawki, a przede wszystkim same słuchawki, które można obejrzeć przez przezroczystą ścianę, pokazują ostre, agresywne linie, które są charakterystyczne dla akcesoriów gamingowych. Nietypowe pudełko ze skośnymi ściankami może się podobać, najważniejsze jednak, że dzięki przezroczystej ściance można zobaczyć słuchawki. I charakterystyczne dla tej serii cztery pasy zostawione przez pazury... Wolverina?
W środku pudełka oprócz elegancko zapakowanych słuchawek znajdują się: przewód audio - zakończony wtykami miniUSB i jack 3.5 mm (osobno dla mikrofonu i głośników) o długości 2 metrów, mikrofon na elastycznym pałąku oraz drugi przewód audio miniUSB z dualnym wtykiem jack 3.5mm. Ten przewód ma długość 1metra. Przewody wskazują, że słuchawki możemy podłączyć zarówno do komputera, jak i do smartfonu. Krótko mówiąc, mamy uniwersalizm.
F.R.E.Q. TE™ Stereo Gaming Headset może niektórym kojarzyć się z Transformersami. Wynika to ostrych kształtów, o których już wspominałem, jak również z kolorystyki - srebrnej, przemieszanej z czarną. Wrażenie to podkreślają nauszniki, które mają nietypowy kształt. Nie są ani owalne, ani kwadratowe, ani okrągłe... mają pięć nieregularnych boków. Za to ten nietypowy kształt bardzo dobrze dopasowuje się do uszu, całkowicie obejmując małżowiny. Głębokie pady zapewniają spory komfort - obudowa skrywająca za czarną siatką przetworniki nie naciska na uszy. Ma to plus - tworzy się przestrzeń, w której dźwięk może doskonale się rozchodzić i "rozbujać" zanim dotrze do kanału słuchowego. Warto wspomnieć, że pianka wypełniająca pady została wykonana z materiału posiadający właściwość „memory foam”, czyli zapamiętującego odciśnięty kształt. Oznacza to, że bardzo dobrze dopasuje się do naszej głowy.

suchawki mad catz freq te stereo gaming headset 1 20150317 1389610887

Niestety konstrukcja jest dość sztywna. Wykonany z tworzywa pałąk nie oferuje zbyt wielkiego ruchu - co ma swoje plusy i minusy. Plusem jest to, że doskonale pasuje do dużej głowy, nie naciska na kości, nie ciśnie. Z kolei minusem jest to, że osoby z małą głową mogą odczuwać dyskomfort związany ze zbyt luźnymi słuchawkami. Obie grupy natomiast nie będą się czuły dobrze w związku z twardym wewnętrznym obiciem pałąka. Po założeniu czuć dość nieprzyjemny nacisk na szczycie głowy.
Mad Catz zastosował w słuchawkach kilka nietypowych rozwiązań. Jednym z nich jest wspomniany interfejs miniUSB, który został wykorzystany do transferu sygnału audio. Najczęściej stosuje się jednak jack 3.5mm. Kolejną ciekawostką jest wbudowany w prawą słuchawkę potencjometr w kształcie rolki. Ciekawy pomysł, który nie tylko mnie przypadł do gustu. Jest to wygodniejsze niż szukanie kontrolera na przewodzie słuchawkowym. Podobne rozwiązanie zastosowano do przełącznika włączającego i wyłączającego mikrofon. Na lewej słuchawce - jest tu gniazdo mikrofonowe - znajduje się suwak, który uruchamia lub odłącza mikrofon. Jego wadą jest duży opór stawiany przez przełącznik. Natomiast nie ma problemu z jego zlokalizowaniem - lewy nausznik ma specjalnie wyprofilowaną obudowę, w miejscu gdzie go umieszczono. Ostatnim elementem sterującym, który zlokalizowano na słuchawkach jest przycisk rozpoczynający lub kończący rozmowę telefoniczną. On z kolei został umieszczony na górnej ściance lewego nausznika. Dla mnie są to rozwiązania nowe, ale osoby które miały już do czynienia z innymi słuchawkami tej firmy, na pewno już się z nimi spotkały (np. w modelu Cyborg F.R.E.Q.)
Jeśli chodzi o mikrofon, to jest on funkcjonalny. Chroniony metalową osłoną przewód jest dobrze chroniony przed uszkodzeniem mechanicznym - złamaniem. A przy tym jest bardzo elastyczny, co pozwala dowolnie go uformować. Mikrofon zakończony jest małym, matowym walcem, w którym znajdują się otwory, w których umieszczono wyjścia właściwego mikrofonu, Brak pianki osłaniającej mikrofon może jednak powodować, że rejestrowane będą wszystkie szumy. Czy tak jest faktycznie powiem w dalszej części.

suchawki mad catz freq te stereo gaming headset 6 20150317 1789564201

Pałąk oczywiście rozsuwa się (ok. 2.5 cm z każdej strony), a na jego stalowej taśmie naniesiono podziałkę ułatwiającą wysunięcie na odpowiednią długość. Nauszniki obracają się o 90 stopni, mogą też wykonać niewielki ruch (naprawdę niewielki), który pozwoli im dopasować się do kości czaszki. Przyznam jednak, że pomimo ciekawych rozwiązań i nietypowego kształtu mam jednak pewien niedosyt. Wynika on z materiałów wykorzystanych do budowy słuchawek. Przy bliższym poznaniu sprawiają one wrażenie niskobudżetowych. Kopułki wykończone charakterystycznym znakiem czterech rys (ciągle chodzi mi po głowie Wolverine) w niebieskim kolorze przełamują monotonię matowej czerni, wolałbym jednak coś trochę bardziej intensywnego. Szkoda, że producent nie zdecydował się na żadne kolorowe podświetlenie, które na pewno dodałoby uroku słuchawkom. Na pewno na plus należy zaliczyć solidne osadzenie przewodów audio i mikrofonu. Na minus niestety zaliczę brak zaślepki do gniazda mikrofonowego. Jeśli zdecydujemy się na wykorzystanie F.R.E.Q. TE tylko do słuchania - będziemy mieli niczym nie zasłonięty otwór na mikrofon.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube