foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Słuchawki bezprzewodowe mogą komunikować się ze źródłem dźwięku na dwa sposoby: przez Bluetooth albo WiFi. Pomimo tego, że obie technologie są stosowane od kilkunastu już lat, zdarzają się słuchawki, które nie potrafią sobie poradzić z bezprzewodowym przesyłaniem dźwięku. Czy model RP-BTD10, który jest przedstawicielem pierwszej grupy, dobrze sobie z tym radzi? 

Słuchawki, które przybliżę Wam w tym tekście, charakteryzują się małymi nausznikami i prostym wyglądem. Zapakowane w czarne pudełko prezentują się bardzo skromnie. Aluminiowe pierścienie kopułek doskonale harmonizują się z błyszczącą zielenią tła podkreślając jednocześnie prostotę akcesorium. Niemniej opakowanie prezentuje się przeciętnie, nie wyróżnia się niczym szczególnym spośród innych stojących na półce.

suchawki panasonic rp-btd10 1 20141210 1169940869

Inaczej to wygląda, gdy weźmiemy słuchawki w swoje ręce. Już na pierwszy rzut oka widać, że wykonanie stoi na bardzo wysokim poziomie. Kopułki nauszników wykonano z ciemnego, matowego tworzywa z wytłoczonymi na nich znakami, które pokazują umiejscowienie przełączników, które regulują głośnością, przełączają pomiędzy utworami, stopują itp. Srebrne pierścienie, które wzmacniają kopułki wykonano z aluminium. Podobnie jak w przypadku RP-HXS400, tak i tutaj poduszki zostały osadzone na ruchomym pierścieniu, który zapewnia miękki docisk do kości głowy. Obudowę nauszników oraz pałąk wykonano z błyszczącego tworzywa. I są to jedyne błyszczące się elementy w konstrukcji tych słuchawek. Nawet aluminiowe pierścienie zmatowiono. Środek pałąka jest matowy, natomiast od wewnętrznej strony wykończono go skóropodobnym materiałem, pod którym ukryto wąski pasek gąbki.
W lewym nauszniku ukryto akumulator, włącznik słuchawek, przy pomocy którego nawiązujemy również połączenie bezprzewodowe, gniazdo audio i port microUSB. Ten ostatni razem z przyciskiem resetu schowano pod klapką zabezpieczającą, którą tak dobrze wpasowano w obudowę, że jest prawie niewidoczna. Dodatkowym elementem, który tu umieszczono jest mikrofon. Na kopułce zamykającej nausznik wytłoczono symbol słuchawki, co oznacza, że naciskając ją uruchomimy połączenie telefoniczne.

suchawki panasonic rp-btd10 2 20141210 1505794239

RP-BTD10, to kolejny model słuchawek Panasonica, w których przetworniki ukryto za pełną otworów maskownicą. Projektanci zatrudnieni przez tę firmą nie lubią najwyraźniej materiałowych osłon, które filtrują kurz i inne zanieczyszczenia. Nie można jednak zaprzeczyć, że słuchawki zostały wykonane niedbale. Wręcz przeciwnie, zadbano tu o każdy szczegół. Wszystko jest doskonale spasowane, nic nie trzeszczy, nie ma żadnych szczelin... Naprawdę przyłożono się do wykonania.

Komentarze   

# Darek 2015-09-03 16:44
Słuchawki w momencie pojawienia się na półkach - drogie. Polowałem na nie od dłuższego czasu. Kupiłem je za 320zł w jednej z sieci sklepów z elektroniką. Zgodzę się z autorem, że bas jest nieco wycofany. Po podpięciu do Ipoda i przestawieniu equalizera udało mi się uzyskać dźwięk, którego oczekiwałem (muzyka elektroniczna). Uważam, że jak na Panasonica słuchawki godne uwagi, szczególnie, że cena nadal spada w dół. Dla mnie bomba.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Łukasz 2015-10-02 18:31
Hej!
To dzięki mnie kupiłeś tak tanio, a to dlatego, że wcześnie napisałem do konkurencyjnych sklepów, aby zbili cenę i tak zaczęli pomału schodzić z ceny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2015-09-05 11:36
Dla mnie cena zawsze jest za wysoka :), ale ciesze się, że ktoś zgadza się z moja opinią :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Łukasz 2015-10-02 18:36
A właśnie jaka jest różnica między RP-btd5 a RP-btd10 po za lepszym wykonaniem (w tych drugich) i o 10h więcej grania w przypadku tych pierwszych ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2015-10-02 18:59
nie miałem RP-btd5 więc trudno mi odpowiedzieć - ale też sam sobie (przynajmniej po części) odpowiedziałeś :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube