Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test słuchawek bezprzewodowych MAXELL WHP-2000

  • Opublikowano: środa, 05, listopad 2014 05:03
  • 05 Lis

Spis treści

Od lat szukam dla siebie słuchawek bezprzewodowych, które podłączone do telewizora pozwolą mi bez przeszkód (czyli rodzinnego szumu) oglądać interesujące mnie programy i filmy. Przez moje ręce przewinęło się kilka modeli, ale żaden nie zdobył mojej sympatii w takim stopniu, bym zdecydował się go kupić. Ostatnio trafił do mnie produkt firmy Maxell, który chętnie przetestowałem. Może to właśnie to czego szukam?

suchawki bezprzewodowe maxell whp-2000 1 20141103 1778212316

Dotychczasowe słuchawki bezprzewodowe nie odpowiadały mi głównie z dwóch powodów: jakości dźwięku (a wcale nie jestem wybredny) oraz zakłóceń jakie wprowadzały w mojej sieci WiFi. Dlatego też właśnie pod tym kątem postanowiłem sprawdzić model WHP-2000 firmy Maxell. Ponieważ do tej pory nie miałem do czynienia ze słuchawkami tej firmy, tym bardziej mój apetyt był pobudzony.
Producent dostarcza nam słuchawki, dok, zasilacz i przewód audio zakończony z jednej strony końcówką typu jack 3.5mm, a z drugiej cinch-ami (czyli RCA). Dok ma dwa gniazda, w które wkładamy nauszniki słuchawek. Nie ma tam żadnych styków - nie ma ładowania. Dok komunikacyjny posiada dwie diody, które informują o statusie, zasilania i transmisji.
Zaskoczyła mnie (pozytywnie) waga słuchawek, dopóki nie odkryłem, że w jednym z nauszników przygotowano miejsca na baterie (2x AAA). W efekcie ciężar słuchawek jest lekko przesunięty na prawą stronę (tam zlokalizowane są baterie). Oczywiście ktoś powie, że 2 akumulatorki AAA nie ważą dużo. Zgodzę się z tym, co nie oznacza, że nie da się wyczuć przesuniętego środka ciężkości.

suchawki bezprzewodowe maxell whp-2000 12 20141103 1532321551

Duże nauszniki wyposażono w miękkie poduszki z jednej strony i lekko wypukłe kopułki z drugiej. Ich czarna obudowa została wzbogacona srebrną wstawką w postaci pierścienia łączącego kopułkę z pozostałą częścią nausznika. Miękkie poduszki wykonano z tworzywa, są one zdejmowalne. Możemy je wymienić na inne, pod warunkiem, że uda się je naciągnąć na plastikową ramkę. Mechanizm zastosowany do mocowania poduszek jest solidny (zaczep i zatrzask) - o ile nie połamiemy plastikowych elementów, będzie trzymał do końca "życia" słuchawek.
Maxell WHP-2000 nie mają niestety ruchomych nauszników. Dysponują one bardzo niewielkim zakresem ruchu, tylko tyle by delikatnie dostosować się do kształtu głowy. Szeroki pałąk od środka wyposażono w miękki welur, który dba o to, by słuchawki nie uciskały nam głowy. Każdy z nauszników wyposażono w przyciski: prawy - zasilania, lewy - regulujący głośność.

suchawki bezprzewodowe maxell whp-2000 3 20141103 1223711445 suchawki bezprzewodowe maxell whp-2000 4 20141103 1406489232

Niestety, materiał wykorzystany do konstrukcji słuchawek nie prezentuje się najlepiej. Dodatkowo jakikolwiek ruch powoduje trzaski obudowy, które nie brzmią najlepiej. Pomimo tego, że cena nie należy do najwyższych - sugerowana cena producenta to 249 zł - spodziewałem się trochę lepszego wykonania. Co prawda gdy mamy słuchawki na głowie, to już nam nie trzeszczą, niemniej .... przyznaję, trochę się zawiodłem.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube