foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Dziś każdy chce mobilności i każdy chce oferować mobilność. Mamy smartfony z dostępem do Internetu, mamy tablety, słuchawki bezprzewodowe i mamy też głośniki bezprzewodowe. Urządzenia, które kiedyś nie mogły funkcjonować bez podłączenia do źródła sygnału, dziś wymagają jedynie zasilania. Takim głośnikiem jest Esquire firmy harman/Kardon, który trafił do mnie na testy. Oto, co o nim myślę.

gonik harman kardon esquire 1 20140812 2059100482

Przede wszystkim producent zadbał o to, by głośniki dotarły do nas w nienaruszonym stanie. I żeby dobrze się prezentowały. Sztywne białe pudełko z magnesem przytrzymującym klapkę wyposażono w specjalną wytłoczkę, w której osadzono głośnik. Jak każde opakowanie, tak i wzbogacono o grafikę prezentującą głośnik oraz podstawowe informacje. Odpowiednie ikony i opisy informują o bezprzewodowej komunikacji przez Bluetooth, wytrzymałym akumulatorze, wbudowanym mikrofonie i akcesoriach ułatwiających transport Esquire.
W środku opakowania oprócz głównego bohatera tego tekstu znajdziemy wspomnianej już akcesoria. W ich skład wchodzi biały, skórzany pokrowiec i uniwersalny zasilacza USB z 230V. Spodobał mi się ten ostatni element wyposażenia, ponieważ przy jego pomocy możemy ładować od razu trzy urządzenia: głośnik, tablet i smartfon. Wszystko dzięki temu, że w jednej kostce zasilacza umieszczono trzy porty USB. Ciekawy pomysł biorąc pod uwagę liczbę urządzeń mobilnych, która dziś znajduje się w przeciętnym domu. Zamiast trzech ładowarek, mamy jedną z trzema wyjściami USB – bardzo dobry pomysł. Mniej mi się spodobał pokrowiec. Wykonany z białej skóry, z zamkiem błyskawicznym połowie obwodu, nie byłby taki zły, gdyby nie kolor. Biel jest elegancka… dopóki jest bielą. Po Esquire, który trafił do mnie na testy widać, że przeszedł już przez niejedne ręce. Pokrowiec stracił swą dziewiczą biel i stał się bardziej szary, niż biały. Na szczęście producent oferuje Esquire w różnych kolorach, możecie więc wybrać to co Wam odpowiada, pod warunkiem, że wybierzecie jeden z kolorów: czarny, brązowy i oczywiście biały.

gonik harman kardon esquire 2 20140812 1846556225

Esquire nie jest dużym głośnikiem. Jego rozmiar to 147x147x46.5 mm, czyli jest to mały stojący kwadrat (w sieci spotkałem się z porównaniem do ustawionych obok siebie 4 płyt CD i to faktycznie dobrze oddaje kształt tego głośnika). Niewielki bok może budzić obawy o stabilność tego akcesoria, ale nie obawiajcie się. Stoi stabilne i nawet lekkie jego przechylenie nie wytrąca go z równowagi. Umieszczona z przodu siatka mesh chroni umieszczone pod nią przetworniki. Podstawę wykonano z miękkiego w dotyku tworzywa, a boki i górę z aluminium. Na „plecy” wykorzystano skórę. Jak widać, projektant połączył tu kilka materiałów i musze przyznać, że zrobił to umiejętnie.
Na górze umieszczono przyciski, które pomagają nam sterować urządzeniem. Oznaczono je odpowiednimi piktogramami: zasilanie, wyłączenie mikrofonu, ciszej, głośniej, odtwarzaj/zatrzymaj, nawiąż połączenie i odbierze telefon. Pierwszy z przycisków oddzielony jest od pozostałych mała diodą, która pokazuje stan pracy urządzenia. Przyciski mają lekko wklęsłą powierzchnię, która ułatwia ich naciskanie. Komfort obsługi poprawia niewielki, ale miękki skok klawiszy. Potwierdzeniem ich działania jest charakterystyczne kliknięcie.

gonik harman kardon esquire 15 20140812 1640907911

Na prawym boku umieszczono jedyne interfejsy, jakie są dostępne: microUSB, który służy do zasilania akumulatora oraz gniazdo wejściowe audio – Aux-in. Nad nimi umieszczono pięć małych diod świetlnych, które pokazują stan naładowania akumulatora.
W każdym elemencie tego głośnika widać, że jego konstrukcja i wykonanie stoi na naprawdę wysokim poziomie. Wszystko jest dobrze spasowane, nie ma żadnych szczelin, żadnych śrub przy pomocy których skręcono obudowę – jedna kompaktowa konstrukcja. Ma swoją wagę (jakieś 600-700g), ale jest wygodne do trzymania, przenoszenia itp. A uniwersalny kształt powoduje, że doskonale wpasuje się w każdy wystrój wnętrza.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube