Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test słuchawek AKG K845 BT

  • Opublikowano: środa, 30, lipiec 2014 05:29
  • 30 Lip

Spis treści

Jakiś czas temu miałem okazję testować słuchawki AKG K545, producenta który ma uznaną na rynku markę. Dbałość o jakość wykonania i dobre brzmienie już dawno zyskały tej firmie wielu fanów, a po bliższym spotkaniu z K545, ja również „zapisałem” się do tego grona. Dlatego chętnie przybliżę Wam kolejny model - K845 BT.

suchawki akg k545 1 20140318 2006827495  suchawki akg k845 bt 17 20140729 1735903836 
Słuchawki AKG K545  Słuchawki AKG K45 BT

Osoby, które miały do czynienia z K545 na pewno zdziwią się widząc zdjęcia (lub słuchawki w sklepie na półce) K845 BT. Na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie. Wrażenie to podkreśli opakowanie, w które zapakowano słuchawki – jest identycznie (nie licząc oczywiście odpowiednich informacji, które jednak są umieszczone w dokładnie tych samych miejscach). Różnica pomiędzy tymi modelami tkwi w sposobie przesyłania dźwięku: K545 są słuchawkami przewodowymi, natomiast K845 BT to słuchawki bezprzewodowe. W opakowaniu oprócz słuchawek znajdziemy dwa białe przewody:
- audio - zakończony pozłacanymi wtykami typu jack 3.5 mm
- zasilania – zakończony wtykami USB – microUSB
Różnica pomiędzy wersją K545 i K845 BT tkwi m.in. w przewodach. W pierwszym modelu mamy komplet przewodów audio do współpracy ze smartfonami i urządzeniami Apple. Oba kabelki były wyposażone w kontrolery, a w przypadku drugim, mamy jeden przewód audio, który nie ma żadnej regulacji.
Ponieważ jak wspomniałem konstrukcyjnie oba modele słuchawek są prawie identycznie, przytoczę opis z recenzji K545, którą wcześniej zamieściłem, wskazując tylko różnice związane z wbudowanym w słuchawki modułem bezprzewodowym.

suchawki akg k845 bt 3 20140729 1575305838

Słuchawki, a w zasadzie ich konstrukcja, nie rozczarowały mnie. Co prawda można mieć zastrzeżenia do pewnych elementów, ale ogólnie rzecz biorąc, jakość wykonania stoi na wysokim poziomie. Zarówno pod kątem wykorzystanych materiałów, jak i wykonania. Projektant dość ciekawie i nowocześnie połączył ze sobą elementy wykonane z tworzywa, stali i aluminium. Nauszniki wykonane z tworzywa wykończone są plastikowymi kopułkami, które prezentują się elegancko, stylowo. Wnętrze nauszników wymoszczono białym materiałem z namalowaną duża literą L lub R - oznaczającą kanał lewy lub prawy. Gąbka dociskowa ukryta została pod białym skóropodobnym materiałem. Jest ona miękka, dzięki czemu nauszniki dobrze przylegają do głowy. Kopułka przymocowana jest do pałąka za pośrednictwem aluminiowego uchwytu. W odróżnieniu do innych słuchawek nie ma tu standardowych widełek, na których mocowane są nauszniki. W przypadku K845 mamy „jednoramienne widełki”, co najlepiej obrazuje poniższe zdjęcie.

suchawki akg k845 bt 2 20140729 1871647912

Lewy nausznik wyposażono w gniazdo microUSB. To tutaj znajduje się akumulator, który pozwala na zdalną pracę słuchawek. Z kolei prawy wyposażono w gniazdo typu jack, obok którego umieszczono włącznik, uruchamiający komunikację bezprzewodową – Bluetootha. O tym, że ona działa informuje nas niebieska dioda, którą zlokalizowano po drugiej stronie włącznika. Na tym samym nauszniku umieszczono przyciski regulujące głośność oraz rozpoczynające i kończące rozmowę telefoniczną. Naciśnięcie przycisku jest potwierdzone charakterystycznym dźwiękiem. Osoby korzystające z K545 na pewno zwróciły uwagę, że w K845 BT przewód audio podłączamy do prawego, a nie do lewego nausznika. Wtyk mocowany jest sztywno, nie ma luzów, dzięki czemu przekazywany sygnał audio nie będzie miał zakłóceń. Przewody (audio i zasilania) mają długość 120 cm i są zakończone pozłacanymi wtykami. Są to wtyki proste, które mają metalowe obudowy, wykończone gumą przy styku z izolacją.

suchawki akg k845 bt 16 20140729 1618943441

Niestety, nauszniki nie oferują dużego zakresu ruchów. W zasadzie to jest to ok. 5 stopniu odchylenia od pionu. Trochę lepiej wyglądają możliwości obrotowe w osi pionowej. Nauszniki mogą obrócić się o 90 stopni w jedną stronę i ok. 5 stopni w drugą. Nie jest to wiele. W każdym razie uchwyt ten dość płynnie przechodzi w pałąk, który początkowo obudowany jest tworzywem, by w końcu wynurzyć się z niego w postaci stalowej, szerokiej na 3 cm taśmy, którą od środka wyłożono gąbką ukrytą pod białym skóropodobnym materiałem. Tu mała uwaga, grubość tej gąbki jest niewielka, natomiast to, że pałąk jest szeroki powoduje, że nacisk na głowę wcale nie jest duży. Oczywiście pałąk możemy powiększyć wyciągając stalową taśmę z obudowy na ok. 3 cm.

suchawki akg k845 bt 7 20140729 1651071071

Słuchawki K545 wyglądają dość masywnie, trochę surowo, ale nowocześnie. W przeciwieństwie do K545, w których kopułki wykończono aluminium, tutaj mamy białe, gładkie w dotyku tworzywo. W sumie słuchawki prezentują się efektownie i na pewno przyciągną wzrok. Dzięki szerokiemu pałąkowi ich ciężar bardzo dobrze rozkłada się na głowie, dzięki temu nacisk na głowę jest optymalny. Miękkie pady zapewniają dobry docisk do głowy, chociaż nie zapewniają idealnej izolacji. Możemy ich używać zarówno w pozycji pionowej (siedząc, stojąc, chodząc), jak i w pozycji leżącej. Tu od razu zaznaczę, że ta ostatnia pozycja może to zależeć od kształtu i wielkości głowy. Zwrócę uwagę na jeszcze jedną rzecz. Pałąk ma mały rozmiar, jeśli więc ktoś ma dużą głowę, będzie rozszerzał go dość mocno. To z kolei spowoduje zmianę położenia nauszników, a ich ograniczony zakres ruchowy spowoduje, że dolna część padów będzie słabiej dociskana niż ich góra. W efekcie powstanie zjawisko „uciekania” dźwięku dołem. Nie jest to wielka wada, niemniej proponuję zwrócić na to uwagę.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube